Results 1 to 10 of 10

Thread: проблем със стъпкови моторчета на климатроника

  1. #1
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default проблем със стъпкови моторчета на климатроника

    От известно време забелязвам че едно от стъпковите моторчета на климатроника работи доста повече от нормалното(според мен де) т.е. след като съм си нагласил температурата от 1-та врътка след малко започва да се чува едно "дзът-дзът" пауза от 2-3 секунди и отново "дзът-дзът" .Това не е в автоматичен режим.Вероятно след като достигне зададената температура ст.моторче се опитва да затвори някоя клапа и ... 1вариант е да разпознава че не е в авто-режим и да продължи да раборти по зададените параметри, а 2вариант е да има проблем с някоя клапа или исключвател на въпросното моторче.Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем.По принцип не се чува без да се заслушаш и не е дразнещо, но искам всичко да си ми е наред

  2. #2
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Според мен темата не е коректно визуализирана. Това въпрос ли е или констатация?

    А от описанието, доколкото можах да разбера, мисля че нямаш проблем с моторчетата, за това е електрониката, за да може динамично да поддържа или променя температурата и дебита на циркулирания въздух, а също така и посоката му в купето...

    Music at "Max" and drive safely

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    абе то това ми е идеята, да разбера при другите колеги как е работата, дали и при тях се чуват подобно звуци , дали е нормално това и т.н.

  4. #4
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    абе то това ми е идеята, да разбера при другите колеги как е работата, дали и при тях се чуват подобно звуци , дали е нормално това и т.н.
    работата е така, чуват се подобно звуци , нормално е това ...

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    абе то това ясно че се чуват, ама след като достигне зададената температура през 2-3 секунди (макс 5сек) незнам дали е нормално това

  6. #6
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    и как разбра, че е достигната зададената температура?

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    1-во : нагласям температурата от 1-та врътка
    2-ро: нагласям на ауто-режим и се чака докато не достигне зададените градуси (може да отнеме доста време,особено сутрин,не е нуждо да казвам защо)
    3-то: изключвам режим ауто, врътката се поставя в
    положение-0 ( и в положение 1 ефекта е същия,в другите положения просто шумът от вентилатора е по силен и не се чува)
    4-то: откъм жабката започва да се чува "дзът-дзът" пауза от няколко секунди ( ~2-5 ) и отново "дзът-дзът" , и така безкрай

    и това е цялата дилема , кажете ми сега имам ли проблем или не, от това по ясно колега "спе4елист" не мога да ти го обясня

  8. #8

    Default

    И при мен го прави......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    При мен също, явно е нормално
    156 1.8ts PROGRESSION 98.....EX
    TOLEDO 2.3 VR5 00" PURE SOUND+LPG

  10. #10
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    1-во : нагласям температурата от 1-та врътка
    2-ро: нагласям на ауто-режим и се чака докато не достигне зададените градуси (може да отнеме доста време,особено сутрин,не е нуждо да казвам защо)
    3-то: изключвам режим ауто, врътката се поставя в
    положение-0 ( и в положение 1 ефекта е същия,в другите положения просто шумът от вентилатора е по силен и не се чува)
    4-то: откъм жабката започва да се чува "дзът-дзът" пауза от няколко секунди ( ~2-5 ) и отново "дзът-дзът" , и така безкрай

    и това е цялата дилема , кажете ми сега имам ли проблем или не, от това по ясно колега "спе4елист" не мога да ти го обясня
    Хайде сега, пробвай на едно фиксирано положение, напр.2 на врътката на духалката и виж какво ще стане...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •