Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Проблем със 1.8т.с

  1. #1
    Луд с Алфа joro_alfata's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    36

    Default Проблем със 1.8т.с

    Добър ден
    Искам да ви попитам защо ми прекъсва точно на 1500рпм?На по ниски си е нормална и на повече от тези 1500 пак си е нормална само и точно на 1500 ми прекъсва?
    Може ли да е от свещите и защо точно на 1500?
    Ако е от свещите бихте ли ми казали от каде мога да си купя Denso iridium или NGK iridium.
    Благодаря предварително и ако се повтаря темата много се извинявам ама не я намерих във търсачката.
    Поздрави
    Alfa Romeo 146 1.8 T.SPARK 97'' powered by Extreme service

  2. #2
    Запален алфист junior's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Rudozem-Plovdiv
    Age
    37
    Posts
    236

    Default

    Възможно да е от свещите колега. Но най-добре отиди на диагностика, там да ти кажат какъв е проблема. Защото може да се окаже нещо друго.
    Alfa Romeo 145 Junior 1.4 TS 103hp

  3. #3
    Запален алфист junior's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Rudozem-Plovdiv
    Age
    37
    Posts
    236

    Default

    Пък свещите можеш да ги свлиш и да провериш дали са за смяна.
    Alfa Romeo 145 Junior 1.4 TS 103hp

  4. #4
    Луд с Алфа joro_alfata's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    36

    Default

    Така мисля да направя да ги видя,а от каде мога да си купя denso или ngk?
    Last edited by joro_alfata; 11-01-2009 at 14:37.
    Alfa Romeo 146 1.8 T.SPARK 97'' powered by Extreme service

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    КОСЕР знам че предлагат Denso
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6

    Default NGK iridium

    NGK iridium мисля 4е няма за алфа ромео само Денсо миналата седмица слагах на една 156 мн е доволен 4овека
    Quote Originally Posted by joro_alfata View Post
    Добър ден
    Искам да ви попитам защо ми прекъсва точно на 1500рпм?На по ниски си е нормална и на повече от тези 1500 пак си е нормална само и точно на 1500 ми прекъсва?
    Може ли да е от свещите и защо точно на 1500?
    Ако е от свещите бихте ли ми казали от каде мога да си купя Denso iridium или NGK iridium.
    Благодаря предварително и ако се повтаря темата много се извинявам ама не я намерих във търсачката.
    Поздрави
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  7. #7
    Луд с Алфа joro_alfata's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    36

    Default

    Tonov благодаря за магазина ще ходя до този на Горубляне че ми е по-близко,като ги взема и сложа ще пиша дали е от това проблема.
    И без това са за смяна
    Alfa Romeo 146 1.8 T.SPARK 97'' powered by Extreme service

  8. #8

    Default

    косер внася денсо имат представителства в всеки областен град търси в софия гледам си от там.струват около 230лв 8-те и наистина са добри пробегът им е 100 000км
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Огледай си хубаво и бубините и кабелите,от сцепена бубина,може да прави същата мизерия
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    varna/sofia
    Posts
    61

    Default

    Quote Originally Posted by KalinAlfista View Post
    NGK iridium мисля 4е няма за алфа ромео само Денсо миналата седмица слагах на една 156 мн е доволен 4овека
    Какво имаш в предвид колега с това че NGK iridium няма!? В КОСЕР може и да не ги продават но на други места ги има и са май с около 100лв по скъпи от Denso iridium!Незнам защо са по скъпи за мен Densoto са перфиктни като цена и качество ! А за Denso Iridium знам че май AUTOHIT им е официален вносител (ако греша се извинявам) и в смисъл че и от техен магазин може да се купят!
    ALFA ROMEO 145 1.6 16V TS

  11. #11

    Default

    работя в авто сервиз сас магазин и пора4ах NGK irиdium. но колегата ми каза 4е няма такива за алфа...може и тои да се е обаркал...както да е денсото е мн добро препора4вам на вси4ки колеги
    Quote Originally Posted by kajoooo View Post
    Какво имаш в предвид колега с това че NGK iridium няма!? В КОСЕР може и да не ги продават но на други места ги има и са май с около 100лв по скъпи от Denso iridium!Незнам защо са по скъпи за мен Densoto са перфиктни като цена и качество ! А за Denso Iridium знам че май AUTOHIT им е официален вносител (ако греша се извинявам) и в смисъл че и от техен магазин може да се купят!
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    varna/sofia
    Posts
    61

    Default

    Quote Originally Posted by KalinAlfista View Post
    работя в авто сервиз сас магазин и пора4ах NGK irиdium. но колегата ми каза 4е няма такива за алфа...може и тои да се е обаркал...както да е денсото е мн добро препора4вам на вси4ки колеги
    Аха сега разбрах!Аз обаче знам че има NGK iridium за алфа и са по скъпи от Densoto!Друг е въпроса колко са оригинални!
    Само едно дооточнине да на правя!Denso ги внася както вече казах AUTOHIT и КОСЕР!Обаче на AUTOHIT Денсото е ЯПОНСКО,а КОСЕР ги внася от Полша!Вие си преценете от каде ще си го купите!
    ALFA ROMEO 145 1.6 16V TS

  13. #13
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Огледай си хубаво и бубините и кабелите,от сцепена бубина,може да прави същата мизерия
    То имали ТS без цепнатини по бубините
    А за свещите НГК-то оригиналното не е иридиум а с платиниум и затова (заради платиниевите електроди) струват около 300лв
    Добър ден
    Искам да ви попитам защо ми прекъсва точно на 1500рпм?На по ниски си е нормална и на повече от тези 1500 пак си е нормална само и точно на 1500 ми прекъсва?
    Може ли да е от свещите и защо точно на 1500?
    Ако е от свещите бихте ли ми казали от каде мога да си купя Denso iridium или NGK iridium.
    Благодаря предварително и ако се повтаря темата много се извинявам ама не я намерих във търсачката.
    Поздрави
    А колега опиши какво е това прекъсване как точно го усещаш данеби да е придърпване щото ако е придърпване може и от зацепването да е.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #14

    Default

    наистена има днес попитах по сериознно се потарсих мн по скаписа NGK iridi....оба4е Denso са много по добри и по танка лаиснна....извинявам се за неправелната информация
    Quote Originally Posted by kajoooo View Post
    Аха сега разбрах!Аз обаче знам че има NGK iridium за алфа и са по скъпи от Densoto!Друг е въпроса колко са оригинални!
    Само едно дооточнине да на правя!Denso ги внася както вече казах AUTOHIT и КОСЕР!Обаче на AUTOHIT Денсото е ЯПОНСКО,а КОСЕР ги внася от Полша!Вие си преценете от каде ще си го купите!
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  15. #15
    Луд с Алфа joro_alfata's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    36

    Default

    Незнам как точно да ти го обеся нещо като прекъсвача,все едно само че на 1500рпм
    Alfa Romeo 146 1.8 T.SPARK 97'' powered by Extreme service

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •