Page 84 of 125 FirstFirst ... 3474828384858694 ... LastLast
Results 1,246 to 1,260 of 1868

Thread: Общи приказки за газта и проблемите ни

  1. #1246
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    на тебе коя бира ти се услажда повече студената или топлата
    нищо му няма на мотора. има коли които не са и помирисвали бензин и зимата си палят на газ и при -15 -20, какво остава за ГИ който превключва при 30,40 градуса на двигателя. чиста глезотия си е това
    точка

  2. #1247
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    По отношение на карантиите на изпарителя не е фатално ако обръща на газ и при 25 - 30 градуса. Проблемът е че това май за рейката не е много добре.
    Моята обръща при около 40 градуса.
    Верно,
    бях забравил за тази тракалка рейката. Май към стотина лева струва новата ??
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  3. #1248
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Верно,
    бях забравил за тази тракалка рейката. Май към стотина лева струва новата ??
    Зависи каква е. Тия дето ги монтират с Фобос (Apache) са по 80 - 85 лв. Хората, които ми монтираха уредбата казаха, че тази рейка изкарва около 100К.
    Но като гледам има и бая по-скъпи рейки.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #1249
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Зависи каква е. Тия дето ги монтират с Фобос (Apache) са по 80 - 85 лв. Хората, които ми монтираха уредбата казаха, че тази рейка изкарва около 100К.
    Но като гледам има и бая по-скъпи рейки.
    Малиии,
    това е моята рейка...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  5. #1250

    Default

    Да попитам, напоследък колата загуби мощност на газ, на бензин си върви нормално като за нея. Докато не позагрее е кошмарно, почти не се кара. Като загрее пак не е наред, все едно карам 70 коня автомобил. С една дума, все едно не и стига горивото. На празен ход разклаща оборотите. Филтрите не са сменяни със сигурност от поне 20 000км, запалителната система също не знам в какво състояние е. Да ходя ли при газаджиите, или първо да сменям свещи, кабели и там както си му е реда?

  6. #1251
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Имам една питанка.Нормално ли е от маркучето за вакуума на изпарителя(става въпрос за Томасето Аляска) да излиза газ.Днес почна да ми люлее оборотите и като извадих маркучето от тройника, дето е към колектора и MAPа оборотите заспаха.Обаче забелязах,че от към изпарителя тече газ.Изгасих двигателя,но продължи да изтича газ още около 5-6 мин.Изпарителя е чистен и със сменени мембрани.Не ми е много ясен принципа на работа на изпарителя за ГИ та затова питам

  7. #1252
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Предстои ми скоро да минавам технически преглед и ми е интересно дали и газовото ще мине на преглед. Някой ако знае да сподели.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  8. #1253
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Минаваш като пич. Две коли прекарах - даже не отвориха капака да видят има ли бутилка....
    Дават ти талон , на което пише, че колата е преминала преглед и е на бензин/газ. Това ти било удостоверението за зареждане на газ... Паспорта на газовата вече не важал ??
    Last edited by svetlastf; 25-10-2012 at 12:19.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  9. #1254
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Имам една питанка.Нормално ли е от маркучето за вакуума на изпарителя(става въпрос за Томасето Аляска) да излиза газ.Днес почна да ми люлее оборотите и като извадих маркучето от тройника, дето е към колектора и MAPа оборотите заспаха.Обаче забелязах,че от към изпарителя тече газ.Изгасих двигателя,но продължи да изтича газ още около 5-6 мин.Изпарителя е чистен и със сменени мембрани.Не ми е много ясен принципа на работа на изпарителя за ГИ та затова питам
    За мен определено нее нормално това!!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #1255
    започва да се пристрастява alfonso 155's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    60

    Default

    Quote Originally Posted by Gena7a_Turb0 View Post
    Добър ден на всички
    Имам един въпрос към по-разбиращите от газ!
    Днеска си преглеждах свещите и кабелите, всичките свещи побелели, някои дори като сняг!
    Това на бедна смес ли се дължи или..защото работи на газ?
    Също забелязах, че три от кабелите са напукани по лулата, имам други и ще ги сменя.
    Там където е винта за плочката, при тройника, го рaзвартях с половин оборот, така ще карам до като ида на настройка и газов анализ
    А щях да забравя изчистих свещите от белият нагар и ги регулирах на 0.6 !
    Хайде де колега кажи какво направи?Няма да криеш еиии
    Колкото повече набира,толкова повече набира

  11. #1256
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Колега значи проблемите с гърменето изчезнаха след като увеличих с половин оборот подаването на газ от винта на тройника. Това бе преди доста време и от тогава е нямало гърмежи поне за сега, правих си и опити да видим дали е от там, например : като леко газ на първа до 1500 оборота веднага втора рязко газ и отпускам, не гърми!!!
    За мириса на газ изчезна, като видях тръбичките към плочката бяха свободно махащи се от самата плочка.
    Взех хубави скоби, силикон и започнах работа като намазах плочката от двете страни със силикон и стегнах добре маркучите на плочката, мирис вече няма

  12. #1257
    започва да се пристрастява alfonso 155's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    60

    Default

    Quote Originally Posted by Gena7a_Turb0 View Post
    Колега значи проблемите с гърменето изчезнаха след като увеличих с половин оборот подаването на газ от винта на тройника. Това бе преди доста време и от тогава е нямало гърмежи поне за сега, правих си и опити да видим дали е от там, например : като леко газ на първа до 1500 оборота веднага втора рязко газ и отпускам, не гърми!!!
    За мириса на газ изчезна, като видях тръбичките към плочката бяха свободно махащи се от самата плочка.
    Взех хубави скоби, силикон и започнах работа като намазах плочката от двете страни със силикон и стегнах добре маркучите на плочката, мирис вече няма
    Колкото повече набира,толкова повече набира

  13. #1258

    Default

    Да слагам ли от бръмчащите конусови филтри на АГУ-то или ще побъркам системата?
    Аlfa Romeo 147 1.6 T.Spark
    Аlfa Romeo 146 1.4 T.Spark х2
    Аlfa Romeo 145 1.4 T.Spark

  14. #1259

    Default

    Quote Originally Posted by killuminati View Post
    Да слагам ли от бръмчащите конусови филтри на АГУ-то или ще побъркам системата?
    Щом те кефи - слагай
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  15. #1260

    Default

    Да вдигна темата с малко тъп въпрос. Мит ли е, че при високи обороти на газ (лютеницата) мотора се износвал повече и имало шанс да роди? Говорим за добре настроен ГИ.

Page 84 of 125 FirstFirst ... 3474828384858694 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •