Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: Проблем на таблото

  1. #31
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR View Post
    Колега щтом нямаш мултицет значи не ги чаткаш нещата , а майстора дори и да е дребна повредата няма да ти кайе 10 лв а поне 100 !
    Ако искаш да си оправиш бага за нормални пари по добре слушай тук какво ти говорим колегите ние ще те насочваме !
    Но това си е твое решение може да си я караш и така , само ще сменяш батериту по-честичко ,а и понякога ще оставаш без ток !
    Не е от ремака щот щеш да свири , пробвай да смениш крушката на таблото за акумолатора с нова струва 20 ст. не е трудно !
    Абе тука не са така нещата.Тук е шуро бажанащина.Имам се с двама майстори и съм ходил при тях при проблеми(токове) с предните ми коли.Най-скъпо съм плащал 15лв(услуга за услуга е).А що се отнася до крушката като разглабях таблото да сменям другите крушки ми се видя че немога да барам по нея платка(ако не се лъжа-имаше нещо капсуловано там.Т.е.трябва да чупя.)Утре се надявам да имам време за жичкаджията.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  2. #32
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by KalinAlfista View Post
    6том кара6 алфа неможе да минава6 танко.....алфата си иска неиното...ина4е няма да са толкова палави!!!!!!!а има и вероятност и някоя маса на купето да се ебава??????????
    Значи колега за сефте имам дизел.Ако сичките Алфи 1.9 тди са като моята мога да ти кажа че не са от най-палавите.Трябва й писта-неможе да си показва вътъка на място.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by patrona View Post
    Значи колега за сефте имам дизел.Ако сичките Алфи 1.9 тди са като моята мога да ти кажа че не са от най-палавите.Трябва й писта-неможе да си показва вътъка на място.
    от дизел не разбирам многооо ама сам 4увал 4е са добре на патя дарпат си добре
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  4. #34
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    repti ти е казал какво да направиш.

    Ако не знаеш как, вземи с тебе някой който разбира.
    Мерете напрежението в/у акумулатора на празен ход на ДВГ - трябва да е 13,7-14,2V. Ако не е в тези граници имаш проблем.

    Айде премери и кажи колко е когато ти свети лампата. Така само хвърляме боб.
    Мерих го преди малко акумулатора като дам мултицета да мери на 200V ми дава 1.4 V, а като го дам на 20V ми дава 12.86V.Кажи кое от двете да гледам.Утре сутрин пак ще го замеря да видя дали ще има разлика от тези стойности.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR View Post
    Колега щтом нямаш мултицет значи не ги чаткаш нещата , а майстора дори и да е дребна повредата няма да ти кайе 10 лв а поне 100 !
    Ако искаш да си оправиш бага за нормални пари по добре слушай тук какво ти говорим колегите ние ще те насочваме !
    Но това си е твое решение може да си я караш и така , само ще сменяш батериту по-честичко ,а и понякога ще оставаш без ток !
    Не е от ремака щот щеш да свири , пробвай да смениш крушката на таблото за акумолатора с нова струва 20 ст. не е трудно !
    Много ми е интересно,защо аз за 1 година със същия проблем не съм сменял нищо и никога не съм оставал без ток?

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by patrona View Post
    Мерих го преди малко акумулатора като дам мултицета да мери на 200V ми дава 1.4 V, а като го дам на 20V ми дава 12.86V.Кажи кое от двете да гледам.Утре сутрин пак ще го замеря да видя дали ще има разлика от тези стойности.
    Стига си се шашкал-слагаш мултицета на 20v DC и мериш когато лампата не свети-13.6-14.2(горе долу) всичко е ОК.

  7. #37
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by victtorbg View Post
    Стига си се шашкал-слагаш мултицета на 20v DC и мериш когато лампата не свети-13.6-14.2(горе долу) всичко е ОК.
    Ясно тва го знам за 13.6-14.2 че е ОК.Ама при мене се оказа че не е ОК.Днес бе сутринта беше 12.26V а сега в 17ч е вече 10.30V.Ходих на майстор и каза че е генератора ама трябва да го сваля.Това ще стане чак Сряда сутрин(много работа има).
    Някой знае ли от долу може ли да се извади генератора или трябва да се сваля хидравликата.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  8. #38
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Някой знае ли дали генератора може да се изсули от долу или излиза само от горе и трябва да се маха хидравликата?.?
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by patrona View Post
    Някой знае ли дали генератора може да се изсули от долу или излиза само от горе и трябва да се маха хидравликата?.?
    Мисля,че няма какво да му пречи от долу и спокойно се вади.

  10. #40
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by victtorbg View Post
    Мисля,че няма какво да му пречи от долу и спокойно се вади.
    Става въпрос след като се развие дали има достатъчно място да излезе навън?Щот не ми се сваля хидр.помпа.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  11. #41
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by patrona View Post
    Става въпрос след като се развие дали има достатъчно място да излезе навън?Щот не ми се сваля хидр.помпа.
    На мен ми се струва че няма да може да слезе надолу, пречи рейката и моста.
    Все пак на ТД не съм гледал, там може и да се получи.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #42
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Питам за да си олесня майстора.Че ако може да не сваля хидр. без повод.Ама след малко ще залягам в канала да проверя дали може и да си погледна да не са заминали четките на генератора.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by patrona View Post
    Питам за да си олесня майстора.Че ако може да не сваля хидр. без повод.Ама след малко ще залягам в канала да проверя дали може и да си погледна да не са заминали четките на генератора.
    Най-добре погледни,но имам спомен,че може,а хидравликата се сваля за нула време.

  14. #44
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    За хидр.знам правено е и преди.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  15. #45
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Няма начин да излезе надолу.Малко е мястото.Ама поне може да се бърка и извадих четките.Четки има поне за една година.Това нещо ако не зареждаше досега да паля с бутане,апък той си показва пак 12.9V.Има ли няква вероятност да изкл.тва реле на генератора ако случайно акумулатора няма нужда от дозареждане.Той е на минимум 2 години.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •