Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48

Thread: Проблем на таблото

  1. #1
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default Проблем на таблото

    Колеги някой може ли да ми обясни по каква причина ми свети акумулатора на арматурното табло след като запаля?Опасно ли е за нещо?Проблема се получава след като запаля.Почва да си брамчи тя и ми премигва датчика(акумулаторчето),минава 1мин. и спира.Спира но до момента когато подам газ.На всяко натискане на газта то мига докато не върна педала.И така е докато колата не стигне 60градуса(поне до тогава съм го мяркал да мига).Кажете си думата...
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by patrona View Post
    Колеги някой може ли да ми обясни по каква причина ми свети акумулатора на арматурното табло след като запаля?Опасно ли е за нещо?Проблема се получава след като запаля.Почва да си брамчи тя и ми премигва датчика(акумулаторчето),минава 1мин. и спира.Спира но до момента когато подам газ.На всяко натискане на газта то мига докато не върна педала.И така е докато колата не стигне 60градуса(поне до тогава съм го мяркал да мига).Кажете си думата...
    При мене свети при всяко палене докато не подам газ и след това угасва.

  3. #3
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Тая лампичка свети когато не се зарежда акомулатора. Ама нека и някой друг да се изкаже ,че може и поради друга причина да свети.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  4. #4
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Замери си акумулатора дали е в нормите и дали алтернатора зарежда нормално. Възможно е и в тоя мокреж, нещо някъде да окъсява или някаква такава глупост.
    Last edited by DerMeister; 07-01-2009 at 01:19.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Тая лампичка свети когато не се зарежда акомулатора. Ама нека и някой друг да се изкаже ,че може и поради друга причина да свети.
    Така е,но съм мерил алтернатор(акомулатора ми е чисто нов 75 А) и ми казаха,че релето на алтернатора е такова,че сработва първоначално при по-ввисоки обороти-на мен това ми звучи малко.....

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Най-благоприятни варианти:
    1.Приплъзва ремък.
    2.Заседнала четка.
    3.Кофти връзка.
    Останалите възможности са все кофти.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Предполагам не ти свисти ремака иначе щтеше да го споменеш !
    Има няколко възможности които могат да са прочина почни да ги изключваш пореда по който ги пиша ! Първо измери си кабелите от алтернатора до акумолатора дали не са накъсани ! Това всичкото ако колата нетресе и има доволно обороти !
    1 Смени си крушката на таблото която свети за акумолатора
    2 Смени регулатора на напрежението накойто са и четките (продават се заедно)
    3 Смени диоден блок
    4 Смени статора
    5 Смени ротора
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Стегни си ремъка!Ако пак го прави го смени.Останалите ти дадоха все хубави съвети,ама скъпи.Ако пак не се оправи си виж четките и пръстените на ротора,но вероятността да са те е под 5%.Всичко друго е боза в твоя случай.Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR View Post
    Предполагам не ти свисти ремака иначе щтеше да го споменеш !
    Има няколко възможности които могат да са прочина почни да ги изключваш пореда по който ги пиша ! Първо измери си кабелите от алтернатора до акумолатора дали не са накъсани ! Това всичкото ако колата нетресе и има доволно обороти !
    1 Смени си крушката на таблото която свети за акумолатора
    2 Смени регулатора на напрежението накойто са и четките (продават се заедно)
    3 Смени диоден блок
    4 Смени статора
    5 Смени ротора
    Я му прати твоя стария да тренира
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10

    Default

    Колега при мен свети докато не подам газ и ми свири ремъкът на алтернатора, но това, което ти ми казваш звучи по-гадно т.е. зацапани четки. Най-добре иди на ремонт на алтернатор, иначе ще си загубиш време в търсене на проблема, а няма да ти вземат много пари.
    Last edited by soldier; 14-05-2014 at 20:39.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Диагноза - алтернатор... Било то четки, било то диоден блок или реле, а даже може и лоша маса между алтернатора и блока на двг... Ма важното ,е че не зарежда докато не се вдигнат оборотите...

    AR 145 QV '97

  12. #12
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Стегни си ремъка!Ако пак го прави го смени.Останалите ти дадоха все хубави съвети,ама скъпи.Ако пак не се оправи си виж четките и пръстените на ротора,но вероятността да са те е под 5%.Всичко друго е боза в твоя случай.Успех!
    Ремъците съм ги сменял началото на ноември.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  13. #13
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR View Post
    Предполагам не ти свисти ремака иначе щтеше да го споменеш !
    Има няколко възможности които могат да са прочина почни да ги изключваш пореда по който ги пиша ! Първо измери си кабелите от алтернатора до акумолатора дали не са накъсани ! Това всичкото ако колата нетресе и има доволно обороти !
    1 Смени си крушката на таблото която свети за акумолатора
    4 Смени статора
    5 Смени ротора
    Зарежда си генератора,пали,обороти нормални,кабели пърфект,ремъци нови,защо да ги сменям просто премигва до определено време.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  14. #14
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by chico View Post
    Диагноза - алтернатор... Било то четки, било то диоден блок или реле, а даже може и лоша маса между алтернатора и блока на двг... Ма важното ,е че не зарежда докато не се вдигнат оборотите...
    Тва го прави докато стопли малко колата,днес ми угасна за няма 5 мин.,ама незнам през тва време дали е зареждал.Иначе си зарежда.Акумулатора до сега трябваше да е паднал то само тръгни спри тръгни спри е моята работа.Не се зори при палене.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  15. #15
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Ама като гледам всички сте насочени към алтернатора.Не ше да е от друго така ли да го разбирам???Да ходя на ЖичколоГ?
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •