Results 1 to 9 of 9

Thread: Климатроник...

  1. #1
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default Климатроник...

    Знам че е много тъп въпроса ми, но някой би ли ми обяснил как се пуска климатика и как климатроника ? И каква изобщо е разликата? както и за какво служат копчетата със снежинката и стрелката ? Пак се извинявам за глупавите въпроси но съм много нов с тея техники и въобще с автомобилите...
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by element_jori View Post
    това за въртене на въздуха мойесх да си го цъкаш когато си искаш то просто ти затваря една клапа отпред . аз си го цъкам в задръствания или като пред мен кара някои раздрънкан дизелак дето пуши . за да не дишам гадостите
    Би било хубаво да пишеш мааалко по-грамотно.Тая срелкичка е за външна/вътрешна циркулация на въздуха,снежинката е за пускане на климатика.Климатроника работи и под 0 градуса на студено,като го пуснеш да духа на джамовете.

  3. #3
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by reptli View Post
    нашите колички са с Автоматичен климатик а климатроника нямам представа предполагам ти духа с температурата която си му задал
    Според мене е същото, само че има някой дето са с дисплей и там ти пише температурата която си задал, а при нашите е една врътка с градуси, малко по-смотано, ама върши същата работа.
    А що за наименованието климатроник - това е някаква побългарена дума за автоматичен климатик

    Най-тъпото е, че нашите нямат дисплей да виждаш темпераурата навън. Много по-смотани коли имат...
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default Накрайник

    Не мога да си намеря накрайника ,на който се навива един датчик или т .нар персостат .Моля за помощ ,откъде мога да си го набавя .Прецакаха ми го в един сервиз и сега съм без климатик .
    145 1.6 TS 1998 г.

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега,нарича се пресостат или пиезостат.Най-добре,ако знаеш какво търсиш,отиди в някоя
    морга!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колега,нарича се пресостат или пиезостат.Най-добре,ако знаеш какво търсиш,отиди в някоя
    морга!
    Успех!
    Най-вероятно си прав за словореда ,по слухова памет все пак добре съм запомнил .Мисля ,че знам какво търся ,но да си призная очаквах по-целенасочена помощ .Но и това е нещо ,БЛАГОДАРЯ !До сега обиколените над 15 морги и още толкова сервизи за климатици не дадоха резултат .
    145 1.6 TS 1998 г.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by bemy View Post
    Най-вероятно си прав за словореда ,по слухова памет все пак добре съм запомнил .Мисля ,че знам какво търся ,но да си призная очаквах по-целенасочена помощ .Но и това е нещо ,БЛАГОДАРЯ !До сега обиколените над 15 морги и още толкова сервизи за климатици не дадоха резултат .
    Бял кахър е това-обади се и ще ти реша проблема.А датчика е обикновен пресостат.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default

    Quote Originally Posted by victtorbg View Post
    Бял кахър е това-обади се и ще ти реша проблема.А датчика е обикновен пресостат.
    Дай тел .или адрес ,в кой квартал си ?
    145 1.6 TS 1998 г.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by bemy View Post
    Дай тел .или адрес ,в кой квартал си ?
    0885740832,в Обеля се намирам.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •