Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Губи антифриз

  1. #16
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Мойта го сваля до едно положение - малко под максимума и стои като заварен
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    42

    Question Загрява нормално, но включва парно чак към 120*С

    Значи 146-та от подписа си заграява добре - примерно за 10-тина минути каране стига 80*. Обаче парно няма. Перка също не се включва. Подминава 80-те, отива към 100-те и като наближи примерно 120 и светне лампата (понякога и малко по-рано), едва тогава пуска парното. Перка през цялото това време не чувам. Червената лампа, ако е светнала, като тръгне топлото и почне да спада Темп-а, изгасва чак на малко над 80*.
    Термостат смених преди 10-12 месеца. Факт е, и че отваря по някое време.

    Губи и по малко антифриз, не знам дали това е малко или много - но примерно на 2-3 месеца да долея има-няма литър? Колата се поти малко... Поради това имаше предположения за гарнитури, но ме съмнява... Препоръчаха ми да видя маркучите - ако са твърди докато работи, значи надувало от гарнитурите. Ама не са твърди - на стискане са си нормални...

    Имам съмнения за нещо кофти датчик или въздух някъде по системата? Мисля да източа, да прекарам с оцет по системата и после пак да напълня пък дано почне да пуска парното по-рано...

    Alfa 146 1.6 Boxer 8V 103 HP 1996

  3. #18
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by blackcodda View Post
    Значи 146-та от подписа си заграява добре - примерно за 10-тина минути каране стига 80*. Обаче парно няма. Перка също не се включва. Подминава 80-те, отива към 100-те и като наближи примерно 120 и светне лампата (понякога и малко по-рано), едва тогава пуска парното. Перка през цялото това време не чувам. Червената лампа, ако е светнала, като тръгне топлото и почне да спада Темп-а, изгасва чак на малко над 80*.
    Термостат смених преди 10-12 месеца. Факт е, и че отваря по някое време.

    Губи и по малко антифриз, не знам дали това е малко или много - но примерно на 2-3 месеца да долея има-няма литър? Колата се поти малко... Поради това имаше предположения за гарнитури, но ме съмнява... Препоръчаха ми да видя маркучите - ако са твърди докато работи, значи надувало от гарнитурите. Ама не са твърди - на стискане са си нормални...

    Имам съмнения за нещо кофти датчик или въздух някъде по системата? Мисля да източа, да прекарам с оцет по системата и после пак да напълня пък дано почне да пуска парното по-рано...
    Препоръчвам ти да отидеш незабавно в сервиз. Датчикът сигурно е за смяна и струва 20-тина лева. Но може да има и други драми - ако не искаш да завариш буталата, иди при някой, който разбира.

    Освен това, по-конкретна информация за 146 можеш да намериш в съответния раздел - все пак 166 е много различна.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Препоръчвам ти да отидеш незабавно в сервиз. Датчикът сигурно е за смяна и струва 20-тина лева. Но може да има и други драми - ако не искаш да завариш буталата, иди при някой, който разбира.

    Освен това, по-конкретна информация за 146 можеш да намериш в съответния раздел - все пак 166 е много различна.
    Много благодаря за конкретния отговор! А темата пуснах защото точно бях в сервиз по тази тема - мъчиха се доста момчетата, стискаха маркучи, проевряваха термостата и т.н. и в крайна сметка не успяха да локализират проблема на 100%. Верно е, и че сервизът не беше точно специализиран за Алфа, може би имаха повече опит с по-елементарни колици.

    Да попитам - идея за разумен специалист/сервиз, който не е "най-великия" разбирач на планетата?
    10х!

    Alfa 146 1.6 Boxer 8V 103 HP 1996

  5. #20
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by blackcodda View Post
    ...сервизът не беше точно специализиран за Алфа, може би имаха повече опит с по-елементарни колици.

    Да попитам - идея за разумен специалист/сервиз, който не е "най-великия" разбирач на планетата?
    10х!
    В такива случаи не ти трябва сервиза да е специализиран за Алфа, а да е специализиран за охладителни системи. За съжаление не мога да препоръчам такъв, защото този, който ползвах преди го закриха и не съм намерил друг, понеже не ми се е налагало.

    Иначе препоръчвам 2 сервиза, които ползвам Екстрийм тунинг (Бобо и Драго) и Вантотрейд. Инфо и за 2-та има в Общ технически раздел.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  6. #21
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by blackcodda View Post
    ...А темата пуснах защото точно бях в сервиз по тази тема - мъчиха се доста момчетата, стискаха маркучи, проевряваха термостата и т.н. и в крайна сметка не успяха да локализират проблема на 100%...
    Добре де, ако перката не включва, значи темепературният датчик не работи - това го знае всяко хлапе . Което значи да му проверят буксата дали прави контакт и ако пак не бачка, значи е за смяна - отиваш в ТиН, купуваш си датчика и им го носиш.

    Ако случаят е такъв, добре е да вържеш перката на късо - правиш една скоба от парче кабел и я пъхаш в буксата на датчика, след като си я откачил. Така перката ще работи нон-стоп, което е по-малката беда, отколкото да прегрееш мотора. Имай предвид, че цифри като 120 градуса са СТРАШНИ! Това го правиш само докато стигнеш до сервиза.
    Last edited by Коки; 20-01-2009 at 12:51.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    42

    Arrow

    Мерси за инфото. Много полезни работи има тук за мен

    Ето последна информация по темата - онзи ден аз самия си играх да обезвъздушавам (доколкото мога) системата. Процедирах така - свърших 1-2 задачи из града и колата се "стопли". Спрях пред офиса, отворих капачаката на казанчето и започнах енергично и напористо да стискам двата големи маркуча, които излизат от радиатора. Странно ми се стори бълбукането в казанчето - освен че нивото играеше като стисках (това ясно, нали), но и балончета излизаха от вътре, като че ли бях сипал газирана вода. От време на време общото ниво се вдигаше и малко преливаше, а после спадаше. Беше чено и парното. После се включи и перката - значи датчик има, но зацепва много късно - погледнах в този момент темп-а беше на към 100-те градуса.

    Резултат: След като изгасих и нивото падна, долях литър концентрт. Сега парното се включва на малко по-ниска Темп, т.е. преди да светне червената Лампа. Полазва ме мисълта, че може би има още въздух в или около радиаторчето за парното (не съм с климатик).

    Искам да си прегледам датчика - но не съм съвсем наясно къде точно е - предполагам на някоя от главите или някъде по-долу по корпуса на двигателя, ще бъда благодарен ако някой подскаже. После ще го сменя за по-сигурно. После ще видим какво става. Водеща ми е мисълта, че не може като се включи парното градусите да падат от 120 на 80 в рамките на 10-тина секунди, па ако ще и -20 да е навън? Въпросът е защо толкова късно идва топлото в парното и защо толкова късно се включва перката.....
    Значи нещо друго има, пущината му....

    Alfa 146 1.6 Boxer 8V 103 HP 1996

  8. #23
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default по-конкретна информация 146

    ...
    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Освен това, по-конкретна информация за 146 можеш да намериш в съответния раздел - все пак 166 е много различна.

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    42

    Default

    Извинявам се, наистина тоя въпрос вече е за там. Желая ви успех!

    Alfa 146 1.6 Boxer 8V 103 HP 1996

  10. #25
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by blackcodda View Post
    ...После се включи и перката - значи датчик има, но зацепва много късно - погледнах в този момент темп-а беше на към 100-те градуса....
    Това само потвържадава, че датчикът ти е за смяна 100%. На 92-93 градуса трябва да се включва перката - всичко останало е от Лукавия.

    Quote Originally Posted by blackcodda View Post
    Искам да си прегледам датчика...
    Тоя датчик не се преглежда, той се сменя, щото струва 20 лева (условно), а може да ти докара бели за 2000 лева.

    Quote Originally Posted by blackcodda View Post
    - но не съм съвсем наясно къде точно е - предполагам на някоя от главите или някъде по-долу по корпуса на двигателя, ще бъда благодарен ако някой подскаже. ...
    Обикновено се намира на гърба на радиатора (т.е. страната, която гледа навътре към мотора), в долната му част. Не знам на твоята точно къде е, но обикновено са там. Трябва да видиш една месингова джаджа с шестогран за завиване/отвиване и букса, пъхната в него.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •