Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: ПТП Каско?

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    sofia
    Posts
    27

    Default ПТП Каско?

    Имам едно важно питане към запознатите защото никога не ми се е случвало такава ситуация и не знам как най-правилно да отреагирам.Карам Алфа ромео 146 1.6 боксер с моя приятел отидохме до фантастико дето е до булевард сливница и си паркирах колата напазарувахме си и излизам и гледам алфата ми ударена предна лява врата ламарината зверски ужулена и хлътнала навътре на две места,звъна в КАТ дадоха ми някакъв номер и ми казаха следващата седмица да отида на оглед да ми напишат някакъв протокол...Та питането ми е каското ми ми дали ще покрие щетата по автомобила и какво точно трябва да направя за да стане това?И според вас каква цена се дава за тази щета за да знам дали си заслужава да се занимавам??

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Добре е, че си се обадила и, че ще ти издадат протокол от КАТ. Дали ще ти покрият частично или изцяло, зависи от условията по каското ти - все пак е боксер колата и е на години, та не са много застрахователните компании, които отстраняват щети на такива автомобили в доверен сервиз.
    Едва ли някой може да ти каже какви пари ще ти струва ремонта, без да е видял за какво става дума.
    Иначе трябва да се обадиш на застрахователя в срока, упоменат в общите условия по полицата ти, представяш протокола от КАТ и те ще ти кажат как ще те обезщетят
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    sofia
    Posts
    27

    Default

    Имам пълно каско върху сумата от 4 хил лв но е на разсрочено плащане и до края на септември 2009 трябва да го изплатя и общо вноските са около 300лв всичките каското ми е към Армеец

  4. #4
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Колегата е прав,аз имам вече няколко срещи със застрахователите...първото нещо което трябва да направиш е да отидеш при тях в срок (обикновенно е 2 или 3 дни) да представиш протокола от КАТ и да напишеш "искане за оценка на вреди".Общо взето разправиите не са много,а аз дотук съм доволен от изплащането(само с картера ме пре*****,ама нямах протокол от КАТ и ми дадоха по-малка сума)
    Щом ти е на разсрочено няма да ти дадът пари на ръка, а ще си отдържат вноските и ако сумата е над тези пари ще ти изплатят разликата.
    Last edited by 455115; 02-01-2009 at 22:29.
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    sofia
    Posts
    27

    Default

    демек значи да си търся майстор да ми я изправи и да боядиса вратата

  6. #6
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by sexy_lady_666 View Post
    демек значи да си търся майстор да ми я изправи и да боядиса вратата
    Ако ти се дават пари - да Ако искаш да си спестиш една немалка част от разходите по ремонта, вслушай се в това, което ти беше казано

    Едно трябва да ти е ясно - ще се наложи да си платиш всички оставащи вноски по каското, за да ти изплатят щетата. Вземи си прочети внимателно договора, който си сключила със застрахователя или, ако не ти се чете, отиди направо при тях и ги попитай какво следва при ситуацията. Многое важно да спазиш срока, в който трябва да се рапортува на застрахователя настъпването на застр. събитие. Затова е добре да си прочетеш какво пише в ощите условия.
    Междувременно, отиди при някой тенекиджия да питаш колко може да струва това изправяне и боядисване, за да си наясно, когато застрахователят ти каже какво им се дава на тях
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  7. #7

    Default

    Най-добре се обади на агента или брокера ти, иначе всичко казано е вярно, обаждане на Кат, после и на застахователите, това за протокала е голямо чакане, отиди много рано, преди 7ч., после с него няма как да не ти се плати за щетата, но има срокове

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  8. #8
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Колежке, в понеделник в 6:30 заставаш пред КАТ(в 8:30 отварят), като ще питаш къде е пункта за оглед на автомобили, нареждаш се там и да ти издадат едно протоколче, като трябва да си помниш номера, който са ти казали по телефона.След това с това протоколче отиваш на оглед при застрахователя по каско, след което си оставяш банковата сметка и те ти превеждат парите до около месец обикновено(Булстрад ми преведоха за 25 дена).В общи линии парите стигат да си покриеш ремонта, може да се наложи да доплатиш някаква малка сума.През тея 25 дена ти вече може да си оправиш колата и после само трябва да я закараш на оглед да ти оТпишат щетата.

    Колкото до изплащането на сумата, при всички е различно.
    На мен не са ми искали оставащите вноски по каското, нито пък са ми изплащали щети посредством вноските.Преведоха ми парите по банка, а всичко останало си продължи по нормалния начин.Плащам си на всеки 3 месеца нормалната вноска, така че зависи от застрахователя.
    Last edited by Satanism; 03-01-2009 at 10:42.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #9
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Армеец - плащат но може да ти откажат защото не си си платила цялата сума, И друго дай сметка по която да ти приведат парите а не в кеш,така по плащат полесно!
    Иначе плащат добре даже и малко от горе.УСПЕХ
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    попитай на тоя паркинг от магазина дали нямат камери и да се види кой те е ударил.

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    sofia
    Posts
    27

    Default

    питах нямат

  12. #12
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Здравейте, колеги. Ще използвам темата, за да ви помоля за съвет. Стана белята и сега съм за ремонт,капак,фар,калник,решетка,вътре въздушен филтър и вече не знам отдолу какво друго. Та имам каско в Армеец и искам да попитам как да избера да ми платят щетата. Имат ли някакви доверени сервизи, които са читави? Ако нямат дали да я оставя в някой серзив, който ще ми препоръчате ида ми платят по фактура или да взема кеш?

    Къде да оправя колата ми е по-важният въпрос. Мерси, много предварително. Никога досега не ми се е налагало да се занимавам с такива неща.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails dsc02058.jpg   dsc02059.jpg   dsc02060.jpg  
    Last edited by DerMeister; 28-04-2009 at 11:41.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  13. #13
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    аз бих се изразил по следния начин една нова врата (втора ръка) е около 100 лв боядисването и е около 150лв .
    така или иначе застрахователите ще изплатят някаква сума , но ще я удържат за вноските - по добре се разтърсди по моргите и италянеца за врата - че ако е много сгъната вратата много кит не е на добре .
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  14. #14
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    аз бих се изразил по следния начин една нова врата (втора ръка) е около 100 лв боядисването и е около 150лв .
    така или иначе застрахователите ще изплатят някаква сума , но ще я удържат за вноските - по добре се разтърсди по моргите и италянеца за врата - че ако е много сгъната вратата много кит не е на добре .
    Вратата е здрава, колата е в движение, имам чувстовто, че даже и аз ще мога да я разглобя и да и нахвърлям нови(втора ръка) части. Само не знам какви чарколяци има между фара и филтъра за смяна. Просто ако някой може да препоръча серзив, където да я дам и да я взема готово и боядисана, ще е най-добре. Сложих снимки в предишното мнение.
    Last edited by DerMeister; 28-04-2009 at 12:17.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  15. #15
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    при тебе е по- зле положението - талянците са измислили някви помощни гредички дето да фанат и калника и фара мисля че при тебе са смачкани - общо взето на тебе си ти трябва сервиз. само че нека колегите от софия те насочат не знам никой там
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •