Results 1 to 3 of 3

Thread: Антифриз

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    sofia
    Posts
    27

    Default Антифриз

    Колеги ако охладителната ми система е празна колко литра антифриз трябва да сипя за да се напълни нормално тя интересуваме защото ми е спукан радиатора и капе от някъде,купих си една добавка и пише че цалата опаковка се изсипва за 25л обем на радиатора затова ме интересува колко е обема на радиатора на алфа ромео 146 1.6 боксер и ако сипя цялата добавка какво ще стане опасно ли е
    Last edited by sexy_lady_666; 29-12-2008 at 17:27.

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    около 7 литра е. опасно е да сипваш цялата добавка и не е добра идея по принцип да сипваш такива неща. по-добре виж от къде точно тече.

  3. #3
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Според мен ако нямаш намерение да продаваш колата в близките 3-4 месеца може да сипеш добавки за спиране на течове. Моят печален опит е Фиата ми. В неговата охладителна система преди мен са сипвали какво ли не и сега вътре непрестанно циркулира една пумия която е смесица между кал и тиня. Това води до запушване на радиаторчето на парното, на главния радиатор, проблеми с термостата и не на последно място отлагания по водните пътища в блока на двигателя. С две думи МНОГО лошо. Не че няма много хора които щастливо си карат колите с такива добавки, но аз много съм страдал.
    Alfa Romeo 75 24V

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •