Results 1 to 11 of 11

Thread: Няма парно на място.

  1. #1
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default Няма парно на място.

    Колеги скоро пуснах тема че чувам циркулацията на охладителната течност.http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29176 .Днес забелязах друго. Тръгвам аз с колата стигам 80 градуса парното духа жега няма проблем. Спрях на едно място да чакам, само на обороти без да подавам гас по едно време започна да духа хладно после и студено. Припомпвам 3-4 пъти на педала на гаста чувам как антифриза върви по мъркучите и всякаш гони въздух. Парното се появява и започва да духа топло. Като я оставя на оборот пак изстива докато не я припомпя. Като я карам в градско или извън градско ми държи постоянни 83-85 градуса не повече но не и по малко. Термостата е сменен, но дали не е дошло времето и на водната помпа.
    Last edited by kolchev; 29-12-2008 at 15:54.
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    здрасти колега.забелязах 1,при алфите парното е на макс когато се движиш с по-голяма скорост не знам защо.температурата на водата е добра но явно има някоя термо клапа която и трябва скоростно движение.това е мое мнение и на няколко други собственици на алфи.не мисля че е проблем в колата.и също на по-дълаг път,разстояние от 10тина км не и е достатъчно.аз като я купих веднага зададох този въпрос защото старата ми кола на 2-3км и изключвах духалката а след около 15тия км даже и го намалях но при тази далеч не са такива работите.

  3. #3
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 16:41.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #4
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    За мен твоят проблем е свързан с въздух в охладителната система, но си имай едно на ум че може и водна помпа да излезе.
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #5
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Да де ама как да го махна тоя въздух мамка му.
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

  6. #6
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Ами като не съм правил 1.3 боксер от 1 година как да си спомня имаше ли пробка за обезвъздушаване. Погледни на радиатора дали няма в левия или десния горен край. Малко се покива от напречната греда, но ще се види. Иначе в страни от Алфите, много коли имат пробка на единия от маркучите, които отиват от двигателя към парното точно до преградата на коша. На по-старите алфи има пробка на термостата, ала ти нямаш със сигурност. Има и разни байовски методи включващи разхлабване на гореспоменатите маркучи към радиаторчето на парното, но при тях се дейстава на място според модела .
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #7
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Аз пробвах като отвих маркуча който утива към дроселната клапа.Той се разклоняваа от единия от тези на парното.Чесно казано големия ми проблем е че не мога да я разбера тая система на Боксерите, по кой маркуч влиза топлата вода в радиаторчето на парното,по кой излиза.Изобщо сялата система на отопление на купето и охлаждане на двигателя. Ей това ако си обясня ще го оправя.
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by kolchev View Post
    Колеги скоро пуснах тема че чувам циркулацията на охладителната течност.http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29176 .Днес забелязах друго. Тръгвам аз с колата стигам 80 градуса парното духа жега няма проблем. Спрях на едно място да чакам, само на обороти без да подавам гас по едно време започна да духа хладно после и студено. Припомпвам 3-4 пъти на педала на гаста чувам как антифриза върви по мъркучите и всякаш гони въздух. Парното се появява и започва да духа топло. Като я оставя на оборот пак изстива докато не я припомпя. Като я карам в градско или извън градско ми държи постоянни 83-85 градуса не повече но не и по малко. Термостата е сменен, но дали не е дошло времето и на водната помпа.
    Колата на газ ли е?

  9. #9
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Не
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by kolchev View Post
    Не
    тогава те съветвам да отидеш в сервиз където си разбират от работата.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by victtorbg View Post
    тогава те съветвам да отидеш в сервиз където си разбират от работата.
    или да не я пипаш въобще.стара кола,стари и износени части,ха си ги пипнал-ха са изпищяли още проблеми.и не забравяй,след зимата иде лято!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •