Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: разхода на 1.3 боксер!?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default разхода на 1.3 боксер!?

    Скоро си взех Алфа 145 96 година 1.3 боксер! Искам да попитам какъв разход трябва да ми дава за градско и извъградско без да се юрка много много!? Искам също да попитам и за адресите на някой сервизи защото разбрах че не навсякъде се справят с боксер моторите!? Какви проблеми най често възникват при този модел защото това ми е първата алфа и до сега не съм се интересувал от Алфа!? Мерси предварително!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Първо честито и да си я караш с кеф и много да те радва!!!

    Тъ първо с ръзхода на колата за боксера, не мага да кажа, ама градско е към 10-11 на 100 поне моята е толкова, ама ГАЗ, при средно каране. При ръчкане вече нещата стават зашеметяващи с поне 13/100, но удоволствието си има и цена.
    Цените за подръжка на колата не са много ниски, а и зависи каква кола си карал преди, защото са доста над Опел и т.н.
    Сервиз съм ходил във Вантотрейд и са добри, цените са сравнително високи, но ти препоръчвам да си я закараш на една диагностика там - тя е 20-тина лева.
    А можеш да погледнеш другите теми http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=632 Сервизи и магазини и ремотни и цени.
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=2521
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Мерси! Може би другата седмица ще отида на дианостика за да се види все пак в какво състояние е! Еми за газ 11 на 100 не е чак толкова много! Мен ме интересува повече какъв разход шще даде на бензин защото не смятам да слагам газова уредба за сега!?
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Не по-малко от 10/100 градско. Това е положението, колата е доста тежка (това вече трябва да си го забелязал) и 1.3 е малък мотор, даже следващата за мене ще е поне 1.8, ама аз от 44 коня се качих на 103 и върви, ама не много. За горенето на говоря, че сигурно трябва да ми издадат златна акция ат газостанцията.
    Минималния разход градско, който съм успявал да докарам е под 9/100 газ при топло време и каране (мъчене) до 3000 оборота, но Алфа-та не е икономична кола, въпреки, че не е голяма.
    Това е доста подвеждащо инече кефа е голям
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  5. #5
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Честито колега със здраве да си я караш!

    А иначе аз съм със 1.4 Twin spark мотора, но и моята при спокойно каране ми дава средно 10/100 газ, като при мен карането е 50 на 50 градско и извънградско. Но пък при така регулирана газова уредба почти не се усеща разликата между газ и бензин, е ако я ръчкам повечко отива на 13-14 де ама кефа е наистина голям!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  6. #6
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Един приятел има точно 1.3 боксер. Харчи му между 10 и 13 като казва че независи от ръчкането (боксера върви в обороти и му е по добре) а от задръстванията и дали е пуснал климатика. Извънградско пада на 6 с 90 а със 140 150 и нагоре (повече от 190 не може) отива към 7-8. За 10 000км не е пипнал нищо като има за смяна един накрайник но тои си хлопаше като я взе то общо взето това е слабото на тея алфи, но пък струва 13 лв единия. Иначе нищо че е 90кс не върви много защото е 1200кг празна.

  7. #7
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Ако всичко й е наред, градско 10-11/100, лятото 9/100; извънградско 6.3-7/100 при скорост съответно 100-120-140км/ч. Забелязал съм, че няма значение дали я караш на 2000 или 3500 и нагоре оборота, разхода е еднакъв, само че по-добре се държи като е в обороти, така че аз я карам на 3000-3500 предимно; и много бързо развърта оборотите. Да чукна на дърво за 1 година съм сменил някакъв болт на кормилната щанга- 30лв с поставянето. Обаче като изключа факта че сменях сегменти, ама аз така съм я купил и ми излезе 200-300лв ремонта. Наистина е тежка, ама вкараш ли я в обороти се държи доста прилично, а на магистралата се ускорява без проблем до 160км/ч и е много стабилна. Мисля че повече от 170-175км/ч не вдига, на мене тогава ми изключва горивото. Някои от забележките са че е ниска и трябва да се съобразяваш с бордюрите, не е маневрена ако трябва да правиш обратен завой, има проблем с плата на тавана, моя се е отлепил тотално, че и на други колеги и чистачките са направо уникални
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Мерси за отговортите! Забелязъх вече че е ниска защото вчера леко упрях бронята в един бордюр но вече го имам в предвид! Ако разхода е 10 градско и 6-7 извънградко бензин ме устройва но предполагам че сега ще даде по голям разход защото не я карам много инокомично! Немога да разбера защо лампичката ми за бензина постоянно свети! Сипвам 20 лв и продължава да свети а стрелката е над мимимума! Сигърно трябва да заредя догоре за да спре да свети! За сега имам само проблем с гурнето защото малко попръцква но си купих гарнитура и утре ще я закарам да я сменят! Искам да ви попитам къде да я закарам д аи направят една диагностика за да видиме дали всико й е наред! Кажете ми адрес!?
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  9. #9
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Това с тавана беше така и при моя човек с 1.3 но го свалихме и претапицирахме с кожа за 80-100лв и сега е супер. Това с тавана се получава при миенето му. А за чистачките или сменяш рамената с типо-ви и слагаш нормални каквито искаш или само пера от ТиН за 16лв

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Не става ли едни пера да си купа от Илиенци и да гледам само да са същия размер!! според мен ще стане! Аз си взех едни вчера но са по къси! Все пак стават за на майка ми Полото! Искам да ми кажете къде да отида за да си направа диагностика! Нали казахте някъде правели спесионо за Алфа и струвало 20 кинта?
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  11. #11
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Пера не стават всякакви, а само спецялно за тези рамене, това ако си с пласмасовите рамена де на който само перата се сменят или цялото рамо, ако си с обикновенни железни рамена като на типо например стават всякакви пера те затова много колеги ги сменят с такива втора употреба от италянеца и после слагат всичко.
    А за диагностиката отиди във Вантотрейд, но ако всичко е в ред и не харчи много колата няма смисъл според мене.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Еми за сега всичко й е наред освен гърнето което леко попръцква но си купих гарнитура и утре ще го оправя! Според мен накладките ми са за смяна защото не спира перфектно! Искам да си купя емблемите за отпреде и отзаде! Имате ли представа колко пари са!? За отпреде разбрах че е 12 лв май от Стамболийски!?
    Забелзах че когато съм на сфетофара например и чакам на свободна колата съвсем леко се клатушка наляво - надясно! Това мисля че е нормално защото двигателя е боксер все пак!? Искам да ви попитам кавъв размер гуми са най добре да си купя за зимата! Сега съм с задни зимни но мисля че са голями защото като кача 4 човека и се опират в калниците!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Пловдив, Бургас
    Age
    45
    Posts
    431

    Default

    Quote Originally Posted by ultrashock
    Забелзах че когато съм на сфетофара например и чакам на свободна колата съвсем леко се клатушка наляво - надясно! Това мисля че е нормално защото двигателя е боксер все пак!?
    И моята го прави това, предполагам че е нормално
    Алфа Ромео 146 '96 1.6i 8v Boxer, Mercedes Benz C 200 '01


  14. #14
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by wasp
    Quote Originally Posted by ultrashock
    Забелзах че когато съм на сфетофара например и чакам на свободна колата съвсем леко се клатушка наляво - надясно! Това мисля че е нормално защото двигателя е боксер все пак!?
    И моята го прави това, предполагам че е нормално
    Бе и аз съм карал boxer, но не мисля че е нормално. Що не провериш тампоните на двигателя!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Еми незнам! Аз мисля че така заради вида на двигателя! wasp с какъв двигател е твойта Алфа!?
    Имам още едно въпросче! Имам един проблем с механизма който задържя 3-тата врата да не пада! Трябва да я вдигна максимално нагоре за да не падне! Вече 2 пъти ме удря по главата!! Поправимо ли е или амортисиорчетата са се прецакали!?
    Още едно въпросче: в какви оборти трябва е когато е загряла?! На мен ми дуржи към 900-1000! Струва ми се че са малко високи!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •