Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Имам проблем с разхода на бензин на 2.0ТС

  1. #16
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    .......със 100 октана и ненадвишаване на 3200 оборота.
    За градско не мога нищо да кажа,от много неща зависи.
    Извънградско що не пробваш да я покараш с малко повечко обороти(3800-4200).Моята,като я кротя с 3000 об/мин. гори повече с почти литър.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз всеки месец пълня зерезовара до горе и си занулявам километража. И на всяко зареждане като тегля чертата винаги ми излиза около 13,5/100. Винаги. Никога не е било под 13 или над 14. А карам както ми доиде. По някога спокойно, по някога на прекъсвач И винаги разхода е един и същ.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз всеки месец пълня зерезовара до горе и си занулявам километража. И на всяко зареждане като тегля чертата винаги ми излиза около 13,5/100. Винаги. Никога не е било под 13 или над 14. А карам както ми доиде. По някога спокойно, по някога на прекъсвач И винаги разхода е един и същ.
    Горе долу и аз това имах предвид, и мойта и да я кроткам и да я ръчкам не дава почти никаква разлика в разхода, но все пак това не е много нормално!!!

  4. #19
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Горе долу и аз това имах предвид, и мойта и да я кроткам и да я ръчкам не дава почти никаква разлика в разхода, но все пак това не е много нормално!!!
    Трябва да видиш дюзите как пръскат. Може да не затварят и да пикаят постояно. Може само 1 от тях да е така. Може повече. Трябва да идеш на диагностика за дюзите. Друго не остана за проверяване. Щон ангренажа е добре зацепен и по електрониката всичко е на ред... само това остава.

    Ако искасх сам да ги разбереш отвии дюзите отколектора, обърни ги на горе, забърши ги ако са мокри и дай колата на контакт. И гледай зюзите дали ще се овлажнят. Гледай ги поне 10-тина минути. После един да завърти на стартер и гледай как пръскат. Трябва да пръскат еднакво и да правят "балон". Първите 3 впръсквания всички дюзи пръскат едновременно така, че там ще ти е най лесно да видиш ако някое не е добре.
    Last edited by oem; 25-12-2008 at 11:17.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •