Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Имам проблем с разхода на бензин на 2.0ТС

  1. #1
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default Имам проблем с разхода на бензин на 2.0ТС

    Колеги, имам проблем с разхода на моята 156 2.0 ТС АР32301. В града ми харчи 18л/100км. без да я юркам. Карам я направо пенсионерската - то няма и как иначе. На извън градско ми дава 10л/100км, като 80% е магистрала на която повече от 120-130 не съм карал. Става дума за около 600км изминати. Само имаше един момент в който я ускорих до 200, за да видя, дали има някакъв проблем, иначе постоянно съм се придържал на гореспоменатите скорости. Преди да я взема я карах на диагностика при един от форумните майстори, след което се наложи смяна на ламбда (на диагностиката даде че е ленива), термоста (въпреки, че и стария си беше есе още ОК) и ремонтен комплект на вариатора. Дебитомера е изправен, но не е оригиналния (0 280 218 019) а е скъпия 0 281 002 199, но според майстора и една друга тема са едни и същи - с един и същ сензор (HFM) F00C2G2030 и в случая и иднакъв корпус. След като вече беше изправна, реших да засека разхода, защото нещо много често започна да реве, че е гладна. И тогава отчетох този разход, който съм написал по-горе. Ходих отново при мастора с проблема. Той и направи диагностика и рече, че за него мотора е перфектен - никакви грешки, нищо и само рече за всеки случай да отида да ми проверят генерацията, дали няма случайно някъде да изпуска преди ламбдата, че това може да е проблем. Ходих в сервиза на ем комплект 33 в Дружба и там ми казаха, че всико е ОК. Честно казано, тайно се надявах на някакво чудо да ми е задръстен катализатора, ама се оказа, че някой преди мен му е видял вече сметката, а и колата си върви така както трябва. Смених всички видове бензиностанции и всякакви видове бензин и ефект няма. Също така на диагностиката се видя, че не е ремапван софтуера и си е с оригиналния , та и това подозрение отпадна.
    Вече съм вдигнал ръце и незнам какво да правя - според майстора е перфектна обаче си харчи като 6 цилиндрова 164-ка ( не съм се сетил да видя, дали няма някъде скрит още някой цилиндър :lolo: ) Вече не се сещам за нищо друго, от което може да ми дава такъв разход, освен от крака на магарето, което седи зад волана, но тук си признавам, че не съм я настъпвал изобщо (карам я пенсионерски), защото исках да разбера причината. Най-доброто ми постижение беше 17.4/100 градско със 100 октана и ненадвишаване на 3200 оборота.
    Last edited by AlfaMan; 24-12-2008 at 13:53.

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Течове? Миризми? Температурен датчик? Включен климатик?
    Моята по компютър дава 12,7 на 90% градско, а купето е по-тежко 150кг.
    Last edited by code; 24-12-2008 at 14:24.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Запален алфист EH4464's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    375

    Default

    Да наистина много странен проблем освен да изтича като всичко е редовно интересно защо дава такъв висок разход то попринцип 2.0 тс си гори повечко ама твойта изби рибата
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Ромео , и това във времето, когато се стремял да победи Алфите, Enzo Ферари плачел като бебе

  4. #4
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Нямам никакви течове, нито миризми. Това беше първото, което започнах да наблюдавам след като видях, че лапа толкова. Даже следя и маслото да не би да го смесва с бензин. Темп. датчика е бетон (профилактично съм го сменил). Точно това е, че и аз не мога да си го обясня. Мотора работи добре - няма играене на обороти на празен ход, не лапа масло, не глъхне когато е студен има тяга и върви добре колата. Климатика не го включвам - иначе си работи.
    А възможно ли е да е примерно нещо свързано с дроселовата клапа, че само там не съм проверявал?

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Нямам никакви течове, нито миризми. Това беше първото, което започнах да наблюдавам след като видях, че лапа толкова. Даже следя и маслото да не би да го смесва с бензин. Темп. датчика е бетон (профилактично съм го сменил). Точно това е, че и аз не мога да си го обясня. Мотора работи добре - няма играене на обороти на празен ход, не лапа масло, не глъхне когато е студен има тяга и върви добре колата. Климатика не го включвам - иначе си работи.
    А възможно ли е да е примерно нещо свързано с дроселовата клапа, че само там не съм проверявал?
    На дросела ти е ТПС потенциометъра който казва на компютъра колко ти е отворена клапата и колко гориво да пусне.

    Висок разход може да дава от лошо газоразпределение. Не знам дали си сменял ангренажа и къде, но ако не си сигурен го провери това.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Първо правило при голям разход е ЛАМБДА СОНДА

    Още повече, ако нямаш други симптоми

    Моята и тя така беше в началото 20+градско и 10извън, но аз си знаех че е ламбда и като я смених всичко си дойде на мястото..

    Върви на диагностика При БОБО или някой който наистина разбира!
    Last edited by VFTI; 24-12-2008 at 17:30.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  7. #7
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    термостата работи ли ти?аз имах проблем с разхода ама не 4ак толкова висок смених термостата и сега сам много доволен!а както и колегата спомена ако ти е сменяван ремака може да не е зацепен както трябва и от там да ти идва проблема!а сам се се6та6 4е диагностиката няма как да ти каже 4е не6то не е наред с ремака!!
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  8. #8
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Мерси на всички отзовали се колеги.
    to6ko: По-горе съм написал, че термостата е чисто нов и си работи.
    VFTI: точно при него съм бил и всички ремонти ( ламбда, ремонт на вариатор, термостат) и диагностики са правени именно там
    oem: при ремонта на вариатора не знам дали са ми презацепвали ангренажа (нямам идея как го правят, защото в една друга тема lisan беше писал, че може и без да се сваля да се ремонтира), но ми смениха тогава и пистов ремък, че нещо не го харесаха особено. Каквото и да са правили по ангренажа, мисля ще се съгласиш, че компетентността на сервиза не подлежи на съмнение След празниците ще го питам Бобо каква е тяхната практика при ремонт на вариатор и ако не е презцепван ангренажа, ще отида да го проверят, защото колата преди това не е поддържана в познатите форумни сервизи. Малко ме съмнява да има нещо с ангренажа, защото колата си върви добре, а доколкото знам един от симптомите на лошо газоразпределение е именно и това.

    EDIT: Малеее, че глупост сум написал. Сега прочетох и при всички положения при ремонт на вариатор се налага презацепване, така че отпада, като вероятност да не е зацепена добре.
    Last edited by AlfaMan; 24-12-2008 at 19:07.

  9. #9
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Тази кола така ли беше или преди си гореше нормално щото наистина може да не е зацепена добре другото е свещите дали са в час кабели.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #10
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Честно казано не съм 100% сигурен, защото като я взех (след като мина на диагностика), след няколко дена я вкарах в бокса за смяна на въпросните неща и несъм засичал стриктно. Но въпреки това и тогава ми направи впечатление, че май хапва повечко, но го отдадох именно на тези неща, които се констатираха на диагностиката и предстояха за смяна.

  11. #11
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    При мен колега разхода е същия та даже от време на време по висок особено извънградско под 14 трудно го свалям,но разликата при мен е че постоянно се кара на Олеле, съвет от мен пробвай стотина километра да я караш с повечко газ(демек не като пенсионер) и виж каква разлика ще ти даде в разхода - след това пиши(имам нещо в предвид), а помеждудругото накарай някой да изфорсира колата на място и ти гледай отзад какво излиза от ауспуха(изпушва ли,изкарва ли конденз или нещо друго) и пак пиши.

  12. #12

    Default

    Въпреки че джаджите са нови, на диагностиката видя ли се дали екуто получава данни от тях......оня ден видях как чисто нов темп датчик не подава никакво инфо на екуто, а не го пише като грешка......това може да стане и при кофти връзка предполагам......дебитомера може да е бомба, но ако кабелчето дето е за температурата на въздуха е заминало, и екуто предполагам не чете от него....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Видях за вариатора, че си писал, но не знаех, че си ходил при бобо, а и честно казано аз не ги познавам момчетата и не знам кой колко разбира. Казах като вероятност, защото ако всичко по електрониката е на ред единственото нещо е газоразпределението.

    И моята гореще 20/100, но сега повече от 13,9/100 градско не мога да я надхвърля. И не я жаля колата и все студена я карам.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14

    Default

    Аз чесно казано градския разход никога не го следя, но пък за сметка на това извънградския го гледам под лупа.....мисля че той е много по показателен - градското няма как да го хванеш - веднъж дремеш повече на обороти, друг път по малко.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    А провериха ли ти софтуера да не би някой да е слагал чип на колата който да не е читав нещо, прекъсвача на колко оборота е на място.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •