Results 1 to 10 of 10

Thread: Дойде време и за селеспиида

  1. #1

    Default Дойде време и за селеспиида

    От една седмица имма следния проблем със селеспиида... Включва задна ,когато си реши сам ... Днес я закарах в алекс ауто ,направиха и диагностика на селеспиида и като грешка излезе избирача при задна и първа. Изчистиха грешката и ми казаха да покарам ,а ,ако излезе пак да си приготвя около 350-400 лева за нов избирач и за смяната. Около 350 лева избирача(на самия избирач имало нЕкъФ дадчик ,който се бъгвал) и 50 лева за работа ми искат ..Това добре ,покарах аз половин час и ми светна индикацията на селеспиида на табрлото ,скоростите блокираха . Загасих колата за пет минути и като зцапалих ,се бяха оправили ,но задната отново влиза ,когато си поиска...
    да допълня ,че скоростите блокираха ,докато бях на CITY ... като спрях и минаха сами на N .
    Близо три години не бях имал проблем с това явление ,но ,ето ,че и при мен дойде времето. Добре съм дошъл и аз в клуба....

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    От една седмица имма следния проблем със селеспиида... Включва задна ,когато си реши сам ... Днес я закарах в алекс ауто ,направиха и диагностика на селеспиида и като грешка излезе избирача при задна и първа. Изчистиха грешката и ми казаха да покарам ,а ,ако излезе пак да си приготвя около 350-400 лева за нов избирач и за смяната. Около 350 лева избирача(на самия избирач имало нЕкъФ дадчик ,който се бъгвал) и 50 лева за работа ми искат ..Това добре ,покарах аз половин час и ми светна индикацията на селеспиида на табрлото ,скоростите блокираха . Загасих колата за пет минути и като зцапалих ,се бяха оправили ,но задната отново влиза ,когато си поиска...
    да допълня ,че скоростите блокираха ,докато бях на CITY ... като спрях и минаха сами на N .
    Близо три години не бях имал проблем с това явление ,но ,ето ,че и при мен дойде времето. Добре съм дошъл и аз в клуба....
    С изтриване на грешката какво очакваш да стане? Това е просто едно съобщение. Тя няма да спре да се появява докато не се оправи проблема.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    С изтриване на грешката какво очакваш да стане? Това е просто едно съобщение. Тя няма да спре да се появява докато не се оправи проблема.

    проблема беше ,че за една седмица смених 3 акумулатора ,а както всички знаем след нямането на ток ,компа на колата трупа грешки ... та имах ,някакви слаби надежди един път да не е най страшното и да се размина без пари ,но ,уви ......
    Last edited by Stefan Caromov; 27-12-2008 at 14:01.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  4. #4

    Default

    миналата седмица имах гости от франция с алфа 147 2.0 селеспиид и реших да я пробвам като се качих неще да вкючи нито 1 нито задна и проблема се реши в новото представителсто в варна в сервиза им някакво реле смениха 150лв и колата се оправи.незнам аз ли бях каръка но щяхме да караме празниците заедно но се оправи пущината и си отпатуваха с алфата за франция
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #5

    Default

    на мен миизлезе избирач като грешка ,няма да мина с едно реле и то не е реле ,а дадчик принципно

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    проблема беше ,че за една седмица смених 3 акомулатора ,а както всички знаем след нямането на ток ,компа на колата трупа грешки ... та имах ,някакви слаби надежди един път да не е най страшното и да се размина без пари ,но ,уви ......
    Разбирам те, но грешката е просто съобщение което да те насочи към проблема. С изтриването нищо не се оправя. При следващо запалване проблема той си го има и ЕКУ-то пак записва грешката.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Еми колега ти дърпа дявола за опашката като често казваше как нямаш проблеми със селе-то....
    Дано се оттървеш, колкото се може по-тънко
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Еми колега ти дърпа дявола за опашката като често казваше как нямаш проблеми със селе-то....
    Дано се оттървеш, колкото се може по-тънко

    еми за три години ,очакваше се ... само що пак по празници не мога да разбера .... Няма кой сега да я прави ,ще си карам старото опелче до догодина и така .. колкот оза пари ,около 400 лева ще е ремонта .... принципно ми се искаше и второ мнение ,но не знам къде другаде да я закарам .... до ванто няма да стигна никога ... много м и е далече от центъра ...
    щото блокират ли още един път скоростите ,може да не се оправят повече .... треа за ванто да сме цела орда коли ,та да се дърпаме ако стане нещо

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  9. #9
    нов в бранша ilin4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    varna
    Posts
    53

    Default

    само във Варна колега ще тьрсиш Вихрен или както му викат г-н selespeed

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ilin4o View Post
    само във Варна колега ще тьрсиш Вихрен или както му викат г-н selespeed
    колега каква варна бре ? Аз споменах ,че ме е страх да отида до ванто,щот ще ме е страх да не ми блокират скоростите (12-13км) ти ми говориш във варна да търся второ мнение

    поздрави

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •