Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Кафеджиев или Аутоплюс??

  1. #16
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    е то за един кит на вариатора не си струва да разглабяш целия мотор пак! термостата няма нищо общо
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #17
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    Айде да не бъркаме цените в кварталния магазин за тези от официален сервиз...
    И кое му е различното на цените че филтъра за купето е 70лв при представителя който всъщност може да ти го продаде за някакъв специален антибактериален а да ти сложи от 20лв.
    Тези официални представители които слагат китайски дебитомери след което ЕКУ-то си губи картата и се налага чакане от 2 седмици за нов софтуер от Италия.,
    Това не са никакви представители а и грам не отбират от тези коли те са си просто мошеници.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #18
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    При смяна на ангренажен ремък. Както и при ремонт на вариатора който ти препоръчвам да направиш при смяна на ремъка. Ремонтния комплект е 12 лв.
    Аз да ти кажа разбрах че файда от този кит няма максимума който може да изкара е 20к км след това почва старата песен че и по зле става. Няма смисъл от смяна на въпросния комплект. По добре е с нов вариатор.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    но може и така да се кара нали? не е задължителна смяната на вариатора? а колко пари е иначе?
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  5. #20
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Не е задължително вариатора струва около 300лв при лисан от и-бей може да се намери и за малко над 200лв смяната му е около 100лв но не мога де те упътя в сервиз в Бургас където да имат пети за 1,6 и да вземат толкова за смяна ако беше 1,8 или 2,0 става.
    Ако решиш да сменяш ремъци или вариатор задължително е в сервиза където ги сменят да разполагат с пети за зацепване на валовете.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    там където си сменях ремъка ми казаха че имат! сервиз Шампион в Меден Рудник при Яни. доста се занимават с Алфи и въобще италианки. може на някой да е от полза!
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    И кое му е различното на цените че филтъра за купето е 70лв при представителя който всъщност може да ти го продаде за някакъв специален антибактериален а да ти сложи от 20лв.
    Тези официални представители които слагат китайски дебитомери след което ЕКУ-то си губи картата и се налага чакане от 2 седмици за нов софтуер от Италия.,
    Това не са никакви представители а и грам не отбират от тези коли те са си просто мошеници.
    Значи ЕКУто си "губи" картата....а пък италианците са написали нов софт специално за китайски дебитомери...за колата коята не се произвежда от няколко години....


    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    144

    Default

    В Аутоплюс ремъци,ролки,масло на двигателя и филтъра,смяна антифриз плюс труд беше някъде около 500 лева.Сменях ги май месец.Не можах да намеря фактурата да видя точно колко струваше всичко.Да ти кажа аз съм доволен от тях макар че не съм правил някакви сериозни ремонти(да чукна на дърво).Имам познат пък който не бил доволен от тях.Незнам неискам да подвеждам никой.Между другото чувам добри отзиви за сервиза от дясно на стадион Черноморец като идваш от М.рудник към центъра.Точно зад спирката който е.Вальо се казва момчето.Ако някой има мнение да каже нещо за този сервиз.Редовно гледам има по-няколко паркирани Алфи.
    алфа 156 1.8тс16v

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    за него и аз чух добри отзиви. имало и диагностика, и от електроника разбирал.
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •