Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: изведнъж и аз със 147-ца!!!

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default изведнъж и аз със 147-ца!!!

    здравейте колеги,

    от вчера и аз съм със 147-ца безнинка 1,6 120 коня. Дълго време търсих 166, но когато видях тази много ми хареса и веднага я спазарих. малко твърдо вози и има някой забележки, но се надявам с Ваша помощ да оправя нещата!
    Ето и първите ми въпроси:

    1.какво и за колко пари горе долу е първоначалното обслужване? ако може да ми препоръчате масло за бензинов двигател и въобще какво да взимам и какво не!
    2.някой да има ръководство за 147 на английски, че с италиансия съм само до pasta!!
    3. не ми работи CD-то! продавача каза че работило преднич ден докато е миел, можело да е бушон. Възможно ли е? как да разбера?
    4. компютъра ми показва проблем в халогена! дали е само крушка или нещо друго
    5. най-сериозното - когато включвам на задна има едно престъргване от скоростната кутия, все едно не съм натиснал съединителя. не винаги става, но е гадно! предположения?

    за сега е това, надявам се да не съм затормозил форума темата с много въпроси, но със сигурност ще имам и още

    благодарен съм на всеки, който помогне на начинаещия Алфист!
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  2. #2
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    На всичките ти въпроси има писани отговори, потърси.Докато търсиш съм сигурен че ще намериш и други полезни неща.Иначе честито и да си я пазиш.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    здравейте колеги,
    1.какво и за колко пари горе долу е първоначалното обслужване? ако може да ми препоръчате масло за бензинов двигател и въобще какво да взимам и какво не!
    2.някой да има ръководство за 147 на английски, че с италиансия съм само до pasta!!
    3. не ми работи CD-то! продавача каза че работило преднич ден докато е миел, можело да е бушон. Възможно ли е? как да разбера?
    4. компютъра ми показва проблем в халогена! дали е само крушка или нещо друго
    5. най-сериозното - когато включвам на задна има едно престъргване от скоростната кутия, все едно не съм натиснал съединителя. не винаги става, но е гадно! предположения?
    Моето мнение.....което не е меродавно, и не е задължително да се споделя от всеки.....

    1 - Ремъци е много желателно да смениш, към 200 лв.....масло аз слагам Yacoo......
    2 - Не съм виждал, може и да има...
    3 - Гледаш всичките бушони с фенерче, или ако има видимост без, и констатираш...
    4 - започни от крушка, или кабели....
    5 - гледай като включваш на задна и да не е в движение колата......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 21-12-2008 at 20:55.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Задна синхронизатор!?На самото CD също има бушон, като го извадиш отзад при буксите.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Задна синхронизатор!?На самото CD също има бушон, като го извадиш отзад при буксите.
    къде отзад, видчх че има някакви бушони пред акумулатора в една кутийка черна? и как се разбира дали е изгорял? простете невежия, но не съм от разбирачите!
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Моето мнение.....което не е меродавно, и не е задължително да се споделя от всеки.....

    3 - Гледаш всичките бушони с фенерче, или ако има видимост без, и констатираш... за какво да гледам?

    5 - Вероятно синхронизатор, гледай като включваш на задна и да не е в движение колата......
    ами по принцип не включвам когато е в леко движение, но пак се чува! някой път уцелвам лоста по-надясно или по наляво и тогава надолу, за да не престъргва! опасно ли е да се кара така и скъп ли е ремонта?
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  7. #7
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Отзад на CD-то като го извадиш от таблото.Но това е последният бушон който трябва да провериш.Като извадиш бушона и го погледнеш странично ще видиш дали е прекъснат.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Отзад на CD-то като го извадиш от таблото.Но това е последният бушон който трябва да провериш.Като извадиш бушона и го погледнеш странично ще видиш дали е прекъснат.
    кои са другите бушони?
    а как се вади ЦД-то, както и другите ли, през 4-те дупчици на самия му корпус?
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  9. #9
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    ами по принцип не включвам когато е в леко движение, но пак се чува! някой път уцелвам лоста по-надясно или по наляво и тогава надолу, за да не престъргва! опасно ли е да се кара така и скъп ли е ремонта?
    Няма опасност просто трябва да изчакаш колата да спре напълно преди да включиш задна ако пак го први може да пробваш включваш първа и после задна.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Няма опасност просто трябва да изчакаш колата да спре напълно преди да включиш задна ако пак го први може да пробваш включваш първа и после задна.
    е това е малко кофти, всеки път първа-задна. някъде четох че се сменя накакъв тампон или уплътнение на скоростната кутия, за да няма луфт на ск.лост. аз аз имам малко луфт. да не би от това да е нещо
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  11. #11
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    5 - Вероятно синхронизатор, гледай като включваш на задна и да не е в движение колата......

    синхроникакво????
    на задна????
    малииииииииииииииииии
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  12. #12
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Това с хъркането при включване може да е признак за износен съединител или липса на достатъчно масло.
    Почни с маслото, като го смениш и после нататък.
    Доколкото и аз знам, задна няма синхронизатор. Ако е от нея, може да е лагер.

    Да си я караш със здраве

  13. #13
    започва да се пристрастява Jivko_Kolev's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    43

    Default

    Не е съединител. На мен ми го прави като колата е в движение и тогава включа задна или когато паля и директно задна. В началото и на мен ми правеше така. Но като си включваш задна само когато колата не е в движение и когато я палиш първо първа и леко напред и тогава задна няма да прави така. Не мисля , че има място за претеснения.
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S 120 h.p. 17" Arcasting Shark

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    ако е съединител какви други признаци трябва да има? на другите предавки е перфектно превключването, педала е мек, няма свистене или други шумове...
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  15. #15
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    ако е съединител какви други признаци трябва да има? на другите предавки е перфектно превключването, педала е мек, няма свистене или други шумове...
    Аз ти предлагам да задаваш въпроси когато имаш реален проблем защото така темата ти ще стане безкрайна.Покарай колата и ще свикнеш да включваш без хъркане.Проблем ще имаш ако хърка на други скорости.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •