Results 1 to 5 of 5

Thread: AG Zenit - работа на мн. ниски температури.

  1. #1
    започва да се пристрастява sok1's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    32

    Default AG Zenit - работа на мн. ниски температури.

    Както знаете, при ГИ паленето става на бензин и след това прехвърля на газ дали на обороти+температура, само на температура или както е настроен ГИ. Вече 2-3 пъти подред на последък, при минусовите температури, ми се случи следното: давам на контакт, бутонът на ГИ започва да мига (автоматичен режим), паля, електрониката на ГИ исписква още като въртя на стартер и изключва (бутонът угасва). След което аз ръчно, чрез натискане на бутона, минавам в автоматичен режим и вече всичко си е ОК.
    Та въпросът ми е дали това е опция на ГИ AG Zenit да го прави при много ниски температури?
    Last edited by sok1; 01-01-2009 at 13:05.
    italauto-bg.net
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V 103 / AG Zenit


  2. #2
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Много ти пада напрежението на акумолатора в момента на палене.Моята това го правеше и при +30 градуса със слаб акумолатор.
    Ако акумолатора си е добре провери си връзките към маса на колата или самите клеми

    П.П Инжекциона ми е същия.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by sok1 View Post
    Както знаете, при ГИ паленето става на бензин и след това прехвърля на газ дали на обороти+температура, само на температура или както е настроен ГИ. Вече 2-3 пъти подред на последък, при минусовите температури, ми се случи следното: давам на контакт, бутонът на ГИ започва да мига (автоматичен режим), паля, електрониката на ГИ исписква още като въртя на стартер и изключва (бутонът угасва). След което аз ръчно, чрез натискане на бутона, минавам в автоматичен режим и вече всичко си е ОК.
    Та въпросът ми е дали това е опция на ГИ AG Zenit да го прави при много ниски температури?
    оставиго,не го бърникай!студ,зима,несъответствие в температурите.тези грешки се получават във всяка 1 електронна част при извън-нормално закодирани температури.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Много ти пада напрежението на акумолатора в момента на палене.Моята това го правеше и при +30 градуса със слаб акумолатор.
    Ако акумолатора си е добре провери си връзките към маса на колата или самите клеми

    П.П Инжекциона ми е същия.
    Дамм точно така.

  5. #5
    започва да се пристрастява sok1's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    32

    Default

    Благодаря за отговорите!
    italauto-bg.net
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V 103 / AG Zenit


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •