Results 1 to 12 of 12

Thread: Странно явление откъм кормилото

  1. #1
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default Странно явление откъм кормилото

    Колеги от скоро забелязах нещо много интересно във автомобила. Когато запаля сутрин или изобщо като е студена и ако дам пълен ляв или десен започва да ми свири хидравликата. Обаче интересното е друго като съм вътре и като подам гас се чува в кормилото все едно тече вода. Предполагам че чувам циркулацията на хидравличното масло но защо толкова силно все едно някои е забил маркуч и шурти вода.Като загрее се оправя.
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Смени си маслото, на хидравликата е ATF иначе скоро може да правиш рейка.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Смени си маслото, на хидравликата е ATF иначе скоро може да правиш рейка.
    и да добавя-виж си и нивото на маслото
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    хм, на служебната баничарка (берлинго 1.9д) има нещо подобно откак я купихме... (2г , 50к км)...
    засега: но проблем
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  5. #5
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Маслото е ново AKSO T.A.S.A. червено на цвят и нивото му е супер гледах го 10 пъти поне. Обаче като беше по топло времето нямах тия шумове, сега откакто почнаха студовете започна и тая чудесия.
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    може да не се е обезвъздушило като хората. на запален двигател на място завърти волана няколко пъти пълен ляв пълен десен и някой друг през това време да гледа дали в казанчето излизат мехурчета/пяна/ и да не прелее.

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Според мен е съвпадение на две явления,ти чуваш най-вероятно циркулацията на водата в парното,тази на маслото в хидравликата няма как да я чуваш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Колега преди малко гледах EPER и май наистина няма логика да чувам маслото на хидравликата. Но ако чувам охладителната течност защо точно от към клаксона.И защо като загрее се оправя.Преди време сипвах една течност за спиране на течове, дали е възможно да се е наслоила и да затруднява преминаването на антифриза. Иначе пък имам парно.
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by kolchev View Post
    Колега преди малко гледах EPER и май наистина няма логика да чувам маслото на хидравликата. Но ако чувам охладителната течност защо точно от към клаксона.И защо като загрее се оправя.Преди време сипвах една течност за спиране на течове, дали е възможно да се е наслоила и да затруднява преминаването на антифриза. Иначе пък имам парно.
    Има вероятност да има задръствания в системата,нормално е като загрее да спира да се чува
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by kolchev View Post
    Колега преди малко гледах EPER и май наистина няма логика да чувам маслото на хидравликата. Но ако чувам охладителната течност защо точно от към клаксона.И защо като загрее се оправя.Преди време сипвах една течност за спиране на течове, дали е възможно да се е наслоила и да затруднява преминаването на антифриза. Иначе пък имам парно.
    Всяка една такава добавка е бомба със закъснител, независимо къде и за какво е сипана. Върхът на сладоледа са добавките за промиване на маслената система при тях дори може да ти блокира мотора. От тук нататък не се знае какво още свръх естествено ще се случи.
    Според ме да се чува скърцане при пълен волан е нормално, тъй като тогава хидравличната помпа се натоварва най-много и ремъка приплъзва. Това че не го чуваш при другия пълен волан може да говори за кофти реглаж след смяна на накрайници.
    Alfa Romeo 75 24V

  11. #11
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Днес разпилях цялата охладителна система, махнах дори и радиаторчето на парното. Промих всичко добре и ефекра беше никакъв. След като запалих и като подавам гас на място дори и без да въртя волана отпред откъм клаксона се чува все едно тече вода вътре.Е гати ситуацията грозна.
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

  12. #12
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Чудото е установено както каза колегата Mury чува се циркулацията на антифриза по маркучите на парното. И понеже единия е опряна на една пластмаса пози шум се предава по цялото табло и се чува отпред. Обаче следващия ми въпрос е . Има ли място от където може да се обезвъздушава системата , защото имам чувството че за да се чува как върви антифриза по маркучите, в системата е останал въздух.
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •