Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Някои ако я е разглеждал

  1. #1

    Default Някои ако я е разглеждал

    Става въпрос за Алфа 166 която е на страницата на тази автокъща/София/.
    Ще се радвам ако някои от вас съвсем случайно е ходил там,и сподели с мен своите наблюдения.За сега разбрах че леко вие лагер на съединител.
    Надавям се да не оспамим темата със стандартните че: за тези пари не си заслужава и т.н. За тези пари толкова.
    Благодаря на всички отзовали се!

    http://a-bauto.mobilen.bg/hpages.cgi

    П.П След зареждането на страницата е единствената Алфа
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #2
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Няма да казвам нищо, но виж тук цените на дизелови Алфи 166 от 2001 г. - и сам си направи изводите

    http://www.autoscout24.bg/List.aspx?...rue&sort=price
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  3. #3
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Прекалено добра оферта. Според мен отиди виж я, изпъни я ако може някъде яко, мини през няколко дупки и зимаи.
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Wink

    Така като я гледам с тасовете може да имаш късмет и да я е карал някой "човек" а не рацер, пък и дизел .. Все пак Pinko е прав че требе да се подходи осторожно. Закарай я тук там да я видят - компресии, турбо, ходова част, това онова и я отнасяй. За мен на тая цена си струва, ако не е с голям дефект. Успех!

    пп пък и ще и сложиш джанти по твой вкус

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Няма да казвам нищо, но виж тук цените на дизелови Алфи 166 от 2001 г. - и сам си направи изводите

    http://www.autoscout24.bg/List.aspx?...rue&sort=price
    добре де защо не можете да приемете че може да има и добри дизелови 166ци на по малка цена.... преди 10 месеца си взех моята за 9500 което беше нещо средно като цена... сега аз съм наясно че това е за сметка на разни неща като това че нямам тракшън музика и кожен салон(исках си текстилен) и аларма и круз контрол... имаше тогава и коли за по 15500 които гледах (на колегата АСЕНОВ колата дано не се сърди) но аз не разполагах с тези средства а исках 166.... купих по евтината... са като гледам постошете на АСЕНОВ тои е дал 4000+ лева аз също толкова съм дал за консумативи стелки трансмитери антифризи и круз контрол диагностики тем подобни.... По големи ремонти да чукна на дърво са ми два предни носача две тампончета на стаб щанга 40лв и стартер... ама за тва аз си бях виновен... така че не виждам как мойта е дошла по скъпа от неговата.... просто екстрите и едната година разлика си казват думата.... така че огледай колата приятелю ... НЕ ХОДИ ВЪВ ВАНТО ПРИ НИКАКВО ПОЛОЖЕНИЕ ОСВЕН АКО ЕДИ КОЙ СИ НЕ ТИ Е БАДЖАНАК.... отиди на диагностика при бобо или бош на летището а най добре и на двете... и ако "дилъра" ти се заяде че няма номера или нещо такова се отказвай или си плащай за платформа както напраих аз само дето ми зеха парите в ВАНТО щото май борсаджията беше баджанак с приемчика..... просто не се притеснявай от цената но го играй на сигурно... не слушай такива неща като дай газ изпъни я и тем подобни...играй на сигурно... диагностики и огледи (пази се от ВАНТО/ШАНТО)... иначе рискуваш... успех и да се похвалиш стискам палци
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Няма да казвам нищо, но виж тук цените на дизелови Алфи 166 от 2001 г. - и сам си направи изводите

    http://www.autoscout24.bg/List.aspx?...rue&sort=price
    Ооо това ми е пределно ясно,все пак не съм расал в гората .Много си прав.Още повече че 156 си я взех от Швейцария/тоест знам там и тук/.Просто тази ми допадна,имам възможност да я взема утре.А и човека поне изглежда свестен.Не се е опитвал да я прави "горублянска".Не е мита,не е мит двигател няма паста.Дава спокоино да се пробва каза за съединителя.Не се прави на луд за километрите....изпревари ме като каза че най-вероятно не са реални

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    ..... (пази се от ВАНТО/ШАНТО)... иначе рискуваш... успех и да се похвалиш стискам палци
    То е ясно че ще се похваля.Още повече че прекалено дълго време само разглеждам форума...тоест мисля че съм запознат детайлно с нещата.Крайно време е да се покажа наяве.

    П.П Не съм терорист
    Last edited by Linkestis; 15-12-2008 at 20:14.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #7
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Не знам то че ще има нещо няма начин на всички им има по нещичко , но дано да е нещо дребно ! Ти казваш вие лагер значи ще сменяш съединител като за начало ! Абе няма страшно то кога се пазиш много тогава идва лошото !!!

  8. #8
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    p3shku - няма за какво да се сърдя че споменаваш колата ми. Както има една приказка - имал си бол пари платил си.
    Но разлика има и не ми се влиза в спорове но от няколко 166-ци подредени - моята винаги ще я познаеш не само защото колата се пастира по 2 пъти в годината...
    Карал съм вече няколко за по 7-9 хиляди и видях бая лопане чукане и скърцане така че...
    Идеята да си купиш 166 не е - харесва ми много колата и дай тука да вземем една за 7-9 хиляди че е по евтинка а да се замислиш имаш ли възможност след това да я поддържаш. Ако във всеки един момент не можеш да отделиш 200-300 лева - 166 не е за теб.

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    p3shku - няма за какво да се сърдя че споменаваш колата ми. Както има една приказка - имал си бол пари платил си.
    Но разлика има и не ми се влиза в спорове но от няколко 166-ци подредени - моята винаги ще я познаеш не само защото колата се пастира по 2 пъти в годината...
    Карал съм вече няколко за по 7-9 хиляди и видях бая лопане чукане и скърцане така че...
    Идеята да си купиш 166 не е - харесва ми много колата и дай тука да вземем една за 7-9 хиляди че е по евтинка а да се замислиш имаш ли възможност след това да я поддържаш. Ако във всеки един момент не можеш да отделиш 200-300 лева - 166 не е за теб.
    Така.... явно не сме се разбрали.... има мнения че като си вземат двама човека две 166ци и единия даде 7000 лв а другия 12000лв този дето е дал 7000 ще ги докара до 12000 от ремонти.... та аз давам за пример 2те наши коли защото аз като си турсих да купя съм ги гледал и двете... и знам и на двете цените ТОГАВА.... също така знам какво съм правил по мойта и съм чел и говорил с тебе какво е прашено по твойта... и двамата сме дали едни пари след покупката горе долу разлики от порядъка на 200 300 лв и казвам че мойта като цена общо не е дошла ( все още да чукам на дърво) колкото твойта както казват колегите че ако земеш по евтината шти излезе през носа .... и тук идва голямото НО мойта е 1 година по стара и тн и тн и тн..... и от тук идват разликите в цената а не щото по евтината била ,видиш ли, строшена! ако земем две еднакви ама еднакви 166ци може би това твърдение че излизали наравно ще е вярно... Та аз като гледам обявата тази е като моята по базов модел... на колегата ще кажа че и музика може да си сложи и ксенон менон и дори круиз контрол НО на мен много ми липсва тракшъна... който дори Q2то не може да замени.... не съм карал алфа с q2 но на баща ми волвото си го карам с изключен тракшън и пак има нещо което пречи да превъртат предните колела(предполагам тва е торсен), но качвам ли се към самоков и е валяло си пускам и тракшъна който ми е помагал не един и два пъти .... Та ако сега си избирах кола единственото нещо което не бих прежалил е тракшън...... а сега съм Q2 under consideration/construction
    Айде със здраве.... и на по след покупката
    Last edited by p3shku; 16-12-2008 at 03:18.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Sofia
    Age
    38
    Posts
    128

    Default

    До преди 2 седмици и аз обикалях да търся 166 и специялно дизелите всичките съм ги гледал на място които са в софия.. не струват. При което си си взех бензинова което не беше много добър вариант но вече свършила работа , а таи за която питаш ако не се лъжа на таблото и светеше една лампа като помпа... с една светкавица но не помна точно кво беше.
    Last edited by BIzZkIt4o; 16-12-2008 at 08:01.

  11. #11
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    ...Не се прави на луд за километрите....изпревари ме като каза че най-вероятно не са реални ...
    Няма никакво значение дали се прави на луд или не. Единственото, което има значение е: колко, аджеба, е реалният пробег на тая кола. На ЖТДто това може да се установи чрез прочитане на данните от компютъра - може да го направи и Бобо, могат да го направят и във Ванто. Аз като купувах моята, Бобо дойде на място в автокъщата и го прочете.

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    ...Карал съм вече няколко за по 7-9 хиляди и видях бая лопане чукане и скърцане така че...
    Ей това обикновено се получава след повечко километри пробег.

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    ...има мнения че като си вземат двама човека две 166ци и единия даде 7000 лв а другия 12000лв този дето е дал 7000 ще ги докара до 12000 от ремонти....
    Всеки случай е специфичен и трябва да се разглежда сам за себе си. Никой не е казал, че непременно ще стане така, НО колегите предупреждават, че шансовете по-евтината кола да е по-малко читава са по-големи. Ти сам даваш отговор на този въпрос, че в конкретния случай с тези 2 коли става дума за разлика в екстрите и в годините. Тогава няма какво да се притесняваш - ти знаеш откъде идва разликата при теб. Но все пак, всяка годинка повече си казва думата и не се знае как ще се развият нещата в бъдеще.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    На ЖТДто това може да се установи чрез прочитане на данните от компютъра - може да го направи и Бобо, могат да го направят и във Ванто. Аз като купувах моята, Бобо дойде на място в автокъщата и го прочете.


    Но все пак, всяка годинка повече си казва думата и не се знае как ще се развият нещата в бъдеще.
    Да прав си за годинките... аз за тва и казвам за сега....

    А тва за километрите мен в Ванто изрично ми казаха че не се виждало на ЖТДтата а само на ТСто.... да не би да е заради годината на мойто... щото и бобо не каза нищо за километри???
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  13. #13
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by BIzZkIt4o View Post
    До преди 2 седмици и аз обикалях да търся 166 и специялно дизелите всичките съм ги гледал на място които са в софия.. не струват. При което си си взех бензинова което не беше много добър вариант но вече свършила работа , а таи за която питаш ако не се лъжа на таблото и светеше една лампа като помпа... с една светкавица но не помна точно кво беше.
    Това че свети туи чудо не е добре-чека е и означава че по електрониката нещо не е наред. Непременно виж от какво е - диагностиката показва.
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  14. #14
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    Да прав си за годинките... аз за тва и казвам за сега....

    А тва за километрите мен в Ванто изрично ми казаха че не се виждало на ЖТДтата а само на ТСто.... да не би да е заради годината на мойто... щото и бобо не каза нищо за километри???
    Абе верно май беше само за 140- и 150-коньовите, т.е. след 2001 г.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Става въпрос за Алфа 166 която е на страницата на тази автокъща/София/.
    Ще се радвам ако някои от вас съвсем случайно е ходил там,и сподели с мен своите наблюдения.За сега разбрах че леко вие лагер на съединител.
    Надавям се да не оспамим темата със стандартните че: за тези пари не си заслужава и т.н. За тези пари толкова.
    Благодаря на всички отзовали се!

    http://a-bauto.mobilen.bg/hpages.cgi

    П.П След зареждането на страницата е единствената Алфа
    Отговарям по-темата!!!
    Гледал съм колата, не е като да няма забележки! Първо няма акумулатор, палят я с друг; има неработещи ел.стъкла; вътре салона е зле; няма код за компютъра; ИМА СВИРЕНЕ, КОЕТО ИЗЧЕЗВА ПРИ НАТИСКАНЕ НА СЪЕДИНИТЕЛЯ; няма ги чейнджъра и навигацията; шофьорската врата е удряна и е боядисана със СПРЕЙ много грозно, дори се лющи;
    цената подлежи на огромен коментар, джамбазина ми поиска колкото имам и да му я махам от главата!!!

    Иди и я виж ако си от Сф, в отсрещната автокъща има още две 166 - бензин и дизел, дизела а 12 бона с драскотини по купето и счупено предно стъкло!

    Има една на околовръстното към Горна баня, Веронис ауто мисля че беше, по-добра е но пак има това свистене на съединителя, колегите ще кажата от какво е!

    Успех

    Успех

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •