Results 1 to 6 of 6

Thread: Закрепване капаците на колоните

  1. #1
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default Закрепване капаците на колоните

    Колеги, имам проблем с капаците на колоните във вратите на моята 156. Когато вървят определени парчета, се получават едни мн неприятни вибрации от капаците, които се чуват естествено. Въпросът ми е как да ги закрепя по-стабилно?! Единственото, за което се сещам е да ги залепя със силикон, но това е прекалено грубо за тази красива кола. Сигурно има по-умно решение.

  2. #2
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Защо не птобваш да подпъхнеш едно малко парченце от тези сивите изолации за тръби. Бяга ми името не се сещам как да ти го обясня по-лесно, но вярвам, че се сещаш за какво ти говоря. Та едно съвсем малко парченце на проблемното място ще върши работа. Те са достатъчно меки, че да поемат вибрациите и в същото чреме достатъчно твърди, аз да не се халтави решетката
    The greatest of all scientific hobbies!

  3. #3
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Май е полиетилен това. Ще пробвам. Той проблема май е само с капака на шофьорската врата.

  4. #4
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    По-скоро е неопрен, а иначе това честно казано не ми се вижда малко скалъпено решение, но пък ще спре вибрациите. А и в крайна сметка то освен подпора от долната страна на решетката няма какво друго да направиш. С малко старание ще стане екстра
    The greatest of all scientific hobbies!

  5. #5
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Със силикон бях хванал на 2-3 места единия капак на тонколоната на вратата. Ако го нанесеш дискретно, без да плескаш встрани, няма да си личи. При мен изтрая 2 години така
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #6
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    http://www.briad-audio.com/index.php...eDMtSPQli3chaT


    това ти трябва
    Битопласт А5 и А10 - Битопласт е полиуретанова пяна от “отворен” тип, пропита с уникална смес. Проектиран да предотврати скърцане и тропане на пластмасовите части в автомобила. Препоръчителен за изолация на всички пластмасови части. Не се препоръчва за под.Самозалепващ и водоустойчив.
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •