Results 1 to 10 of 10

Thread: Дали някое е виждал или чувал за такова нещо ???

  1. #1
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default Дали някое е виждал или чувал за такова нещо ???

    Колеги рових се из ebay и ми изкочи ето тази страница, там казват че с този уред който се закупува от тях се повишава с 25 коня мощността ето линк

    ето и упътването за монтажа линк , кой какво мисли по въпроса , разбрах че са замесени и сензорите за въздуха по точно дебитомера но не съм сигурен , какво мислите вие по този въпрос ?
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  2. #2
    започва да се пристрастява gundiz's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    47

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Колеги рових се из ebay и ми изкочи ето тази страница, там казват че с този уред който се закупува от тях се повишава с 25 коня мощността ето линк

    ето и упътването за монтажа линк , кой какво мисли по въпроса , разбрах че са замесени и сензорите за въздуха по точно дебитомера но не съм сигурен , какво мислите вие по този въпрос ?

    Аз мисля че по голяма глупост от чип тунинга няма !
    Не съсипваи колата ! Нека и тези които имат такъв чип да се изкажат да видим все пак !

  3. #3
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    сега попитах продавача как действа и какво прави и този продукт който твърди че увеличава с 30 коня ЛИНК като получа отговор ще кажа за какво става дума .
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  4. #4

    Default

    Пич, не си заслужават пигибеците.......
    Ако тия неща струваха, всички ремапове, чипосвания, турбосвания, щяха да са почти на изчезване....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 14-12-2008 at 22:23.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Пич, не си заслужават пигибеците.......
    Какво имаш предвид , ако си пробвал, кажи ми пл+совете и минусите
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Какво имаш предвид , ако си пробвал, кажи ми пл+совете и минусите
    Ми лично аз не съм пробвал, но ако имаш време се разчети из английските форуми....алфа156.нет
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Такива устройства има много. Но това е тъпо. Лъже се компютъра, че влиза повече и по-студен въздух наи-често. Лъжат и ламбда сондата, че сместа е нормална е тя дефакто е богата. Колата наистина върви повече, но и гори повече.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    да, ясно че първия става дума за лъжене на компа и ще повиши разхода а за второто някакви предположения ?

    ЛИНК
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  9. #9
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    да, ясно че първия става дума за лъжене на компа и ще повиши разхода а за второто някакви предположения ?

    ЛИНК
    ю
    Първо един чип повече от 4-5 к.с не може да вдигне реално на бензинов автомобил 1,6 1,8 2,0 без турбо) не зависимо кой и какво пише. Второ вчера тествахме една 156 с чип и нещо последно май е проблем със новия софтуер така че умната с чипове които не са изпитани и доказани.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #10
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    също и втория продукт се оказа че се монтира на IAT сензора , и явно ще лъже ЕКЮ-то, а никой ли не е го е пробвал. На мен ми трябва друг подобен сензор който да лъже сондата че има катализатор , защото моя е изкормен и втората сонда ми дава грешни стойности и така и не намерих начина да го накрам да спре
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •