Results 1 to 6 of 6

Thread: Помощ за отвиване на ролка ангр. ремък

  1. #1

    Default Помощ за отвиване на ролка ангр. ремък

    Не ми е тука мястото за моита тема и проблем но искам да се обърна към Mury и към всички от форума бихте ли ми дали малко акъл и съвет как да развием тъпата паразитна ролка на пистовият ремък,стига до половината и неиска се развие повече,ако напънем..има 2 варианта да скъсаме(и ми отива мерака за алфа по дяволите..) или да излезе.Моля кажете си мненията и Благодаря Ви предварително.Извинявам се че не е тука мястото за темато но съм нов и незнам какво да правя из саита

  2. #2
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Ами ако стига само до пловината........трябва все пак да я насилите още.Каквото и да стане все пак трябва да излезе.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ако отвиваш в правилната посока,първо я развърти напре-назад и така леко полеко увеличавай развъртането.Явно е клеясала резбата.Насили я само ако нищо друго не става,но не ти го препоръчвам.По-добре си намери някой да го направи.Успех
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Аз имах подобен проблем при разглобяването на скоростите.Болта стигна до средата и вместо да се развива почна да затяга... пробвах да навия,после да развия малко повече, и така към 15-20 пъти, но резултат никакъв,накрая ми омръзна насилих я и болта се разви с 2 скъсани резби,в крайна сметка като сглобявах си затегна здраво (преди това прокарах с метчик), защото резбите бяха прецакани към средата.Незнам как може да се избегне това, може би ако се нагрее болта.. ? Нека по-компетентните по въпроса да кажат,но мисля че вече е късно и каквото и да правиш резбата вече е повлякла!
    Успех!
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Казах ти развиваш-завиваш,развиваш завиваш и требе да излезе.Резбата е възможно да е повлякла,ма не ми се верва,защото е в чугун все пак,а не в алуминии.После прекарваш резбата внимателно,и слагаш нов болт
    Last edited by Mury; 25-03-2009 at 10:43.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    развиваш пръскаш с ВД-40 навиваш , развиваш пак напръскваш и пак навиваш . Накрая ще се развие сам
    УСПЕХ
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •