Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Инжекционна лампа?Ще излезе ли грешката?

  1. #1
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default Инжекционна лампа?Ще излезе ли грешката?

    Колеги, тази вечер на два пъти ми светва червената лампа, която е за проблем в инжекциона.Като изгася колата и я запаля пак, лампата изгасва...та искам да попитам ще излезе ли грешката на диагностиката така или трябва да свети в момента на самата диагностика, за да се покаже?
    И като цяло някакви идеи какво може да е?Колата видимо и невидимо си върви като хората.... :S
    И другото, което исках да попитам, май имам проблем с охладителната с-ма(забил на отворено термостат), та и двата пъти като светна въпросната лампа бях на под 50 градуса температура....възможно ли е да има връзка това?
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #2
    Привържаник Balagan's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Maina Town
    Posts
    396

    Default

    Мен тази лампа никога не е спирала да ми свети...а за термостата хммм... едва ли някак си не ми се връзват темостат с инжекцион
    ex AlfaRomeo 145 2,0 QV -> Голямата ЛюбоФ
    Nissan Qashqai 2,0 140hp
    Renault Megane III Coupe 1,6 16V 110hp
    ShineRay XY350ST-2 StreetKiller

  3. #3
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    колега смени си термостата - така ще ти падне разхода ще се затопля по бързо и парното ще тръгва още на 5-7та минута а относно лампата отиди на диагностика щом веднъж е светнала лампата на инж. значи има записана грешка и всеки които МОЖЕ да работи с диагностична апаратура ще разбере защо е светнала лампичката
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ще излезе, но най-вероятно е заради термостата. ще е нещо от рода на - грешка температурен сензор. така че направо сменяй термостата.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Перник
    Posts
    12

    Default

    Quote Originally Posted by Balagan View Post
    Мен тази лампа никога не е спирала да ми свети...а за термостата хммм... едва ли някак си не ми се връзват темостат с инжекцион
    Колега и на моята свети непрекъснато и ми е много чудно от какво може да е,иначе колата си работи добре но разхода ми е много голям и мисля че има някакъв проблем и затова свети и дава такъв разход,но незнам какъв може да е проблема.Дали ако я откарам на диагностика и изчистят грешките ще се оправи и някои може ли да ми препоръча къде да отида да ми го оправят?Мерси предваритвлно.
    Alfa Romeo
    145 2.0 16V T.SPARK(+.....)
    Не е важно как стоиш до колата си,важно е как я караш!!!

  6. #6
    Младши алфист Fresh_pz's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Pazardjik
    Posts
    21

    Default ..

    Колеги, и на мен ми се появи подобен проблем отностно светването на лампичката на инжектора..светна на 3-4 пъти по за няколко секунди и пак изгасна...след като се прибрах оставих колата и махнах клемите на акумулатор за един час и да чукна на дърво за сега не е светвала една седмица ....не знам да ли това което съм направил е помогнало с нещо, но за сега не свети въпросната лапичка......
    Alfa Romeo 146-1.6 120 ps. 11.1999

  7. #7
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Моята изчезва като "рестартирам" колата
    Идеята е, че днес цял ден я връткам(100тина км)...и не светна.Вечерта излезнах на студа пак и..след 15тина км светна.А колата продължава все така да не загрява, седи си на 50 и - градуса като я карам, само на място загрява...мисля, че има нещо общо...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Перник
    Posts
    12

    Default

    Утре ще го пробвам тоя номер с клемите и ако се оправи ще черпя колега!
    Alfa Romeo
    145 2.0 16V T.SPARK(+.....)
    Не е важно как стоиш до колата си,важно е как я караш!!!

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Перник
    Posts
    12

    Default

    Незнам аз нямам никакъв видим проблем загрява си нормално и си движи нормално,просто незнам от какво може да е?
    Alfa Romeo
    145 2.0 16V T.SPARK(+.....)
    Не е важно как стоиш до колата си,важно е как я караш!!!

  10. #10
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Моята изчезва като "рестартирам" колата
    Идеята е, че днес цял ден я връткам(100тина км)...и не светна.Вечерта излезнах на студа пак и..след 15тина км светна.А колата продължава все така да не загрява, седи си на 50 и - градуса като я карам, само на място загрява...мисля, че има нещо общо...
    Имаше в една тема обяснено общото с ниската температура и лампата за инжекцията ,ама не помня коя !?!

    ЕДИТ: намерих я http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F1%F2%E0%F2%E0
    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Почти съм 100 процента сигурен че като е спускал планината му е изтинала колата под 50 градуса и за това му е светнала лампата на инжекциона.За това питам за термостата.А аз го чета от немска книжка където превода е "смущение" а не "повреда".Това за термостата е от личен опит.Лампата му изгасва като се вдигне температурата.Донякъде това са предположения защото колегата не е достатъчно изчерпателен с отговорите си.
    Last edited by mochko1; 11-12-2008 at 00:53.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  11. #11
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ще излезе, но най-вероятно е заради термостата. ще е нещо от рода на - грешка температурен сензор. така че направо сменяй термостата.
    Аз имам съмнения, че може да е от ниско налягане в гумите. Да не бърза с термостата колегата!

    За кой ли път път в този форум, тази лампа може да светне поради милион причини. Единствено диагносткика може да каже какво може да с по-голяма точност. Разкачането на клемите за да се 'чистят' грешки бих оприличил с това да си забършеш задника след голяма нужда с плочка теракот. Не е решение просто
    Last edited by trustworthy; 11-12-2008 at 08:10.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  12. #12
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Датчик температура....

    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  13. #13
    Привържаник Balagan's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Maina Town
    Posts
    396

    Default

    @Markaso Колко ти гори ламята ???
    ex AlfaRomeo 145 2,0 QV -> Голямата ЛюбоФ
    Nissan Qashqai 2,0 140hp
    Renault Megane III Coupe 1,6 16V 110hp
    ShineRay XY350ST-2 StreetKiller

  14. #14
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    колеги, преди 2 седмици се преборих най-накрая с този проблем. със всички симптоми, споменати от вас, се сблъсках и аз. при мен се дължеше на постоянно отворения термостат, откъдето колата в студените дни не можеше да загрява. като ще ходите на сервиз, накарайте ги да ви проверят и подгревните свещи ако не сте ги сменяли..

    Alfa Romeo 146 1,9 JTD Айв гат да пауъра му!
    http://caralyze.bg/user-car/12/42


  15. #15
    Привържаник Balagan's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Maina Town
    Posts
    396

    Default

    Приятел ние сме бензинки моя проблем се констатира след смяната на датчика на коляновия вал с нов
    ex AlfaRomeo 145 2,0 QV -> Голямата ЛюбоФ
    Nissan Qashqai 2,0 140hp
    Renault Megane III Coupe 1,6 16V 110hp
    ShineRay XY350ST-2 StreetKiller

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •