Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: Защо Бучи при спиране?

  1. #31
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Моите са вентилирани, перфорирани и накладките не съм забелязал да се износват бързо. Дисковете Steinhof с Ferodo premier. Има някаква драма със студеното спиране (първото натискане за деня). Може би тези накладки не са много добри. Иначе следващите спирания са чук.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #32
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Напълно нормално е да е по-шумна колата при спиране с перфорирани или надупчени дискове, както и да се износват по-бързо накладките отколкото при гладките.
    Отделно екфектът от пърформънс дисковете няма как да се усети при нормално каране.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #33
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Напълно нормално е да е по-шумна колата при спиране с перфорирани или надупчени дискове, както и да се износват по-бързо накладките отколкото при гладките.
    Отделно екфектът от пърформънс дисковете няма как да се усети при нормално каране.
    Миииии, то нормално каране е доста разтегливо понятие.......
    То по принцип както споменаха колегите по-напред в темата, веднъж да се наложи все ще е от полза...........

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Моите са вентилирани, перфорирани и накладките не съм забелязал да се износват бързо. Дисковете Steinhof с Ferodo premier. Има някаква драма със студеното спиране (първото натискане за деня). Може би тези накладки не са много добри. Иначе следващите спирания са чук.
    От колко време караш с тях?

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  4. #34
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ами понеже днес се върнах от Серес (истинска писта) мога да изкажа моите впечатления от този вид дискове...

    Колата ми от 2 години е от пред и от зад с такива (надупчени). Реално може да се усети ползата им, ако се кара на писта, където имаме чести, интензивни спирания от порядъка на 150+ км/ч. В ежедневието разлика спрямо старите плътни дискове - не усетих (освен типичното за този тип дискове фучене при спиране). Лично мое мнение е, че накладките свършват по-бързо спрямо нормалния, плътен диск

    Тук е хубаво да се споменат и другите важни за спирането компоненти....Накладки, спирачна течност (ДОТ5,1), хубаво е да се сложат и от металните спирачни маркучи
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #35
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Миииии, то нормално каране е доста разтегливо понятие.......
    То по принцип както споменаха колегите по-напред в темата, веднъж да се наложи все ще е от полза...........


    От колко време караш с тях?
    15 000 км може би. Или малко отгоре. Но аз съм от тези шофьори където ползват често спирачки. Обикновено карам: газ, спирачки, газ, спирачки... Само ме дразни първото спиране за деня. Когато са студени. Натискаш и няма никой. Вероятно това феродо не е хубаво. Но знам ли... иначе при следващите натискания спира много добре.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #36
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post

    Колата ми от 2 години е от пред и от зад с такива (надупчени). Лично мое мнение е, че накладките свършват по-бързо спрямо нормалния, плътен диск
    За 2г. колко комплекта заминаха при теб?

    За 2г. с обикновенните дискове, накладките ми не са се износили и на половина......... Ако с тези дискове се износват двойно по-бързо..... не виждам нищо тревижно в това......
    По принцип обичам да спирам от далеч, но пък и честичко ми се налага да спирам екстремно така, че сигурно ще сложа такива......
    Благодаря много за отзивите колеги.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #37
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Аз съм с обикновенните дискове за 2.0 ТС или предни вентилирани задни обикновенни и като спирам си бучи , но лично мен ме радва много също така и хората които возя , създава усещане за някакъв много спортен автомобил , който има страшни спирачки
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  8. #38
    започва да се пристрастява Airfan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    45
    Posts
    42

    Default

    Според мен бученето не е от дисковете. Аз съм с плътно (вентилирано, но без нарези) Брембо с контролните точки отпред и също при по-интензивно спиране се чува нещо като бучене. Развиха ми теория, че това са газовете, които излизат, ама знае ли човек. Накладките са ми Ferodo Premier FDB1056 и са втория комплект, който използвам на тези дискове. Забележки при нормално каране нямам, а сега на студеното първите спирания са зловещо яки, направо коват.
    До няколко седмици ще се ъпгрейдна и отпред до Brembo Max, тъй като отзад съм от една година с такива и нямаше промяна в шума никаква.
    Last edited by Airfan; 01-03-2011 at 16:27.

  9. #39
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    И моите са си сток и си бучи. Много пъти съм се чудел от какво е това.

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •