Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52

Thread: Дефектен термостат

  1. #16
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ще ме извинявате,ама температура -80 градуса на антифриза няма. най-ниската температура се получава при съотношение 66-67% концентрат, ако концентрата е повече от това ,температурата на замръзване тръгва нагоре. трябва да се чете етикета.
    Просто на тубата пишеше ,че е концентрат -80 и аз долях от него около 3 литра той трябва да се е разредил със старият антифриз ама него като го мерих излезе ,че е на -32 ,бе знам ли вече ще пробва да обезвъздушавам пак и ще пиша.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  2. #17
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Какво стана колега, оправи ли я?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  3. #18
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Никакво развитие обезвъздушавах и пак същата работа ,мисля да сменя антифриза с червен ,че сега станаха едни бъркочи и тогава ако не стане вече незнам.
    Какви са другите възможни причини колата да не загрява нормално ?
    П.П като обезвъздушавах пуснах парното на мах и вентилатора на 4 ,и колата загря супер бавно сигурно след 10-тина минути на място ,че и повече !?!
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  4. #19
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Намери един мултицет с термодвойка. Карай, докато загрее нормално колата и пусни термодвойката в разширителния съд. Сравни показанията с тези на таблото. Да си сигурен, че това е реалната температура.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Никакво развитие обезвъздушавах и пак същата работа ,мисля да сменя антифриза с червен ,че сега станаха едни бъркочи и тогава ако не стане вече незнам.
    Какви са другите възможни причини колата да не загрява нормално ?
    П.П като обезвъздушавах пуснах парното на мах и вентилатора на 4 ,и колата загря супер бавно сигурно след 10-тина минути на място ,че и повече !?!
    Тука гледам никой не ти помага. Да ти кажа поне какво да провериш и после ще кажеш какво си видял.

    Първо провери това което колегата didod ти каза. И ако отчита вътре вярно тогава:

    Запали колата като е студена и я остави да работи на празен ход. Виж вътре в таблото когато стрелката стигне на 50 градуса бутни дебеля маркуч на радиатора. И го провярявай през определено време. БУтни също и долния. От лявата страна (не тази с маркучите) на радиатора бутни от горе и от долу. И проверявай тези места кога ще се затоплят и когато започнат да се затоплят погледни температурата на таблото.

    Също погледни в казанчето дали тече антифриз през малкия маркуч.

    Пиши после какви са резултатите.
    Last edited by oem; 13-12-2008 at 20:20.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Никакво развитие обезвъздушавах и пак същата работа ,мисля да сменя антифриза с червен ,че сега станаха едни бъркочи и тогава ако не стане вече незнам.
    Какви са другите възможни причини колата да не загрява нормално ?
    П.П като обезвъздушавах пуснах парното на мах и вентилатора на 4 ,и колата загря супер бавно сигурно след 10-тина минути на място ,че и повече !?!
    Не е било нужно да пускаш вентилатора, но това не е от голямо значение.А за 10 минути не може да ти загрее колата така че да отвори термостата.Трябва да я обезвъздушаваш на отворено парно и термостат.Ако все пак е бил отворен термостата като разви "пробката" потече ли антифриз?Топъл ли беше целият радиатор, всички маркучи?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  7. #22
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Не е било нужно да пускаш вентилатора, но това не е от голямо значение.А за 10 минути не може да ти загрее колата така че да отвори термостата.Трябва да я обезвъздушаваш на отворено парно и термостат.Ако все пак е бил отворен термостата като разви "пробката" потече ли антифриз?Топъл ли беше целият радиатор, всички маркучи?
    10-15 минути от 70 до перката ,термостата беше отвоил и маркучите топли ,но не погледнах кога е отворил термостата ,защото не съм я чакал да вдигне 90 градуса от студен двигател , а първо я покарах малко ,пък тая пробка нещо ми се губи.
    А когато в системата има въздух не трябва ли мотора да прегрява ,а не обратното ?
    Сега като казвате да замеря температурата се замислих дали да не ми бачка първата степен на перката и да се включва направо на втора степен на по високи градуси и уреда на таблото да греши ,бах ма'а му.
    Тея степени дали са на отделни релета ,бушони или всичко е в едно ?
    Last edited by mochko1; 13-12-2008 at 21:48.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  8. #23
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    1.Тази кола се обезвъздушава напълно сама!
    2.Тази температура е напълно нормална в това време с пуснато парно,моята чак като влезна в задръстване загрява на 90 гр.
    3.Запали колата и след около 4-5 минути работа ако горния маркуч,който отива от термостата до радиатора започне да загрява има проблем термостата.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #24
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75twinspark

    Не ти работи термостата приятел нищо че е нов
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  10. #25
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Добре бе баси термостатите нали Бер италиански ала бала ,сега ме е яд ,че не си купих по евтиния баси
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  11. #26
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    1.Тази кола се обезвъздушава напълно сама!
    2.Тази температура е напълно нормална в това време с пуснато парно,моята чак като влезна в задръстване загрява на 90 гр.
    3.Запали колата и след около 4-5 минути работа ако горния маркуч,който отива от термостата до радиатора започне да загрява има проблем термостата.
    Ще ми бъде интересно да науча как се обезвъздушава сама?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  12. #27
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Това с термостата и аз го изядох!!!Преди да го сменя ако карам извънградско по някое време си минава сама на бензин защото просто изтива прекалено!!Смених го стария с "оригинален" BEHR (79лв T&N) резултата при мен почти задоволителен но не и това което трябваше де е!!Няма вообще да се учудя да си попаднал на някое менте като мене!!Е как като седя в задръстване всичко е наред а в момента които тръгна да пада на 70 градуса и в движение да ги държи все толкова!?!Как въздуха примерно в системета ще го прави това тои откаде да знае колата движи ли се или не!?Защо на място ако е държа на 2000 оборота не изтива а го прави в движение след 500 метра!?Боклуци ни продават и това е...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    Моя го смених преди около 2 месеца Behr за 65 лв и съм доволен поне за сега.Загрява доста по бързо и извън града цепи 90 градуса

  14. #29
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by kavalista View Post
    Моя го смених преди около 2 месеца Behr за 65 лв и съм доволен поне за сега.Загрява доста по бързо и извън града цепи 90 градуса
    И моя е Бер. Летото го сменях. За сега е добре. Купих го от axm-auto.com
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #30
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Аз моя го купих от Аутоиталия и пак не седи на 90 градуса на извънградско. По системата има много неща, които влияят, освен термостата. Освен това не вярвам на извънгр. някой да е мерил реалната темп.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •