Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: лампа за АБС???

  1. #1
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Angry лампа за АБС???

    колеги,
    да ви споделя какво ми се случи...предно дясно колело ми е с отрицателен страничен наклон - тип \ - разчекнато навън и най-накрая се реших да сменя шенкела.
    оказа се че след смяната, наклона си остана абсолютно същият и като отидох на реглаж в Дияна най-интересното беше, че сходимостта се е запазила, след като правих пак там реглаж преди 3 седмици като слагах зимните гуми
    дотук само разочарование от смяната и нулевия резултат и за капак си преебах АБС-а. явно по време на гимнастиката сме прецакали датчика или знам ли какво и сега ми свети лампата на АБС-а на таблото и съответно нямам АБС, а дори ми хваща само другото предно колело.
    отивам днес във Вантотрейд на диагностика и след 1 час работа, майсторчето ми заявява, че не можел нищо да ми замери, щот не можел да се свърже с компа на колата ужас направо откачих. та ми предложи да ми направят проверка на цялата инсталация щото според него не стигал ток до компа на колата аз му пожелах "приятен ден" и излетях с 200-та от там. отидох в Италсервиз, но там чак в сряда сутрин ще ме приемат та нямам търпение да разбера какво ще ми кажат
    извинявам се за обширното обяснение, но имам нужда да споделя и разчитам на вашите коментари и съвети за тази абсурдна ситуация - колелото ми си остана разчекнато и като бонус нямам АБС - направо ще се застрелям от яд
    Last edited by Madjo; 09-12-2008 at 11:21.
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  2. #2
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Младене не се нерви братленце Може наистина да има някакъв проблем с компютъра ти на колата....... Всичко е поправимо само нервната система трябва да си пазиме Айде желая ти успех и другата неделя те искам на 155 срещата


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  3. #3
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Това отпред гледано или как? / гледано отпред е отрицателен наклон. И той по принцип трябва да е отрицателен. Зависи колко градуса е при теб. Колкото за датчика- ако има букси на предните подкалници (вътре при мотора), откачи го и го измери на съпротивление.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Ако ти е толкова зор ,ако искаш мини днес и ще видим дали ще се свържем с комп. Ако успеем поне ще сравниш показанията с тези утре0887 26 38 78 - Роби
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Това отпред гледано или как? / гледано отпред е отрицателен наклон. И той по принцип трябва да е отрицателен. Зависи колко градуса е при теб. Колкото за датчика- ако има букси на предните подкалници (вътре при мотора), откачи го и го измери на съпротивление.
    прав си колега, наклона ми е отрицателен, аз съм го объркал
    да има букси вътре в коша, а би ли ми казал, как се измерва на съпротивление? извинявай за глупавия въпрос, но просто не съм запознат
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  6. #6
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Smile

    Quote Originally Posted by lulin racing View Post
    Младене не се нерви братленце Може наистина да има някакъв проблем с компютъра ти на колата....... Всичко е поправимо само нервната система трябва да си пазиме Айде желая ти успех и другата неделя те искам на 155 срещата
    мерси Слави,
    много си прав за нервите, скъсяват ни живота яко айде живо здраво неделята съм за
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  7. #7
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Ако ти се занимава- от дрете страни до ботушите в коша има продълговати жълти букси. Провери ги , и като ги разкачиш мериш съпротивлението м/у двете крачета от страната на кабела който отива към колелото- трябва да е около 1 К.ом но по принцип за различните датчици и температура варира от 700 ома до 2.2 К. ома. Растоянието на датчика от гривната е от 0.2 до 1.2мм., но почти е сигурно ,че като е правен ремонта датчика е аут....
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #8
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    И да добавя, че за страничния наклон си има начин за корекция. Моята също беше 'разчекната' повече от нормалното, също вдясно. Поиграхме си тук с колегата от реглажите (т. е. той си поигра) и сега колата е в норми.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #9
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    И да добавя, че за страничния наклон си има начин за корекция. Моята също беше 'разчекната' повече от нормалното, също вдясно. Поиграхме си тук с колегата от реглажите (т. е. той си поигра) и сега колата е в норми.
    колега,
    а ще споделиш ли какво точно сте пипнали за да се изправи колелото? аз четох доста теми и всички майстори при които съм правил реглаж посъветваха - смяна шенкел. обаче явно не е от него. какво остава - носач, греда? амортесиори съм сменял също и резултат никакъв. все си е разчепена
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  10. #10
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Тампона и лагера на макферсона...как е?
    трудно е да прецакаш датчика на абс...ако не е прекъсната веригата...пробваи с ресет от акумолатора!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #11
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Тампона и лагера на макферсона...как е?
    трудно е да прецакаш датчика на абс...ако не е прекъсната веригата...пробваи с ресет от акумолатора!
    тампона и лагера би трябвало да са ок.
    ще опитам с акумулатора, мерси колега
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  12. #12
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Angry

    нищо не стана с акумулатора.
    лампата пак си свети
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  13. #13
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Ами... Шенкела при мен се държи на 2 болта към амортисьора. Под главите им има 2 пластини. Сваля се амортисьора, разпробиват се дупките (по спомен от 12 на 14 мм.) и сглобяваш. Вече е възможно да местиш амортисьора спрямо шенкела (съответно да променяш страничния наклон). На стенда се наглася точно страничния наклон, бележиш положението на шенкела и амортисьора. Пластините се заваряват за амортисьора. По този начин се фиксират болтовете в новото положение.
    Много объркано звучи, ама не мога по- ясно да го обясня сега. Ако мога по- конкретно, питай което не е ясно.

    И ако искате да преместим темата за страничния наклон. Тук да си остане само за ABS- а.
    Last edited by didod; 09-12-2008 at 18:23.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  14. #14
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    откачаш буксата на датчика ( в коша е ) и мериш
    трябва да има 1.5 ома съпротивление , ако няма тръгваш по кабела и гледаш къде е прекъснат.

    ако все пак искаш диагностика имам ком в гаража обади се да се закачим и да видим нешата.( ако успеем да се вържем с ЕКУто на АБС-а - което е отделно от това на колата )
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  15. #15
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by Madjo View Post
    колеги,
    да ви споделя какво ми се случи...предно дясно колело ми е с отрицателен страничен наклон - тип \ - разчекнато навън и най-накрая се реших да сменя шенкела.
    оказа се че след смяната, наклона си остана абсолютно същият и като отидох на реглаж в Дияна най-интересното беше, че сходимостта се е запазила, след като правих пак там реглаж преди 3 седмици като слагах зимните гуми
    дотук само разочарование от смяната и нулевия резултат и за капак си преебах АБС-а. явно по време на гимнастиката сме прецакали датчика или знам ли какво и сега ми свети лампата на АБС-а на таблото и съответно нямам АБС, а дори ми хваща само другото предно колело.
    отивам днес във Вантотрейд на диагностика и след 1 час работа, майсторчето ми заявява, че не можел нищо да ми замери, щот не можел да се свърже с компа на колата ужас направо откачих. та ми предложи да ми направят проверка на цялата инсталация щото според него не стигал ток до компа на колата аз му пожелах "приятен ден" и излетях с 200-та от там. отидох в Италсервиз, но там чак в сряда сутрин ще ме приемат та нямам търпение да разбера какво ще ми кажат
    извинявам се за обширното обяснение, но имам нужда да споделя и разчитам на вашите коментари и съвети за тази абсурдна ситуация - колелото ми си остана разчекнато и като бонус нямам АБС - направо ще се застрелям от яд
    Не е лошо да разкажеш цялата история!! и това което ти казах в събота. При смяната сте преебали датчика,след като го смените всичко ще загасне и няма да има грижи. Не ти трябват диагностики за да ти кажат че не ти работи преден десен датчик. При смяна на шенкел шанса да го извадиш здрав е почти равен на нула!!! Е това ти е проблема,другия път питай. Успех с ремонта!!!!!!!
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •