Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59

Thread: Въпрос за чистачки на 146

  1. #31
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Аз вече веднъж си сменях чистачките, но не беше много лесна процедурата. Какво имаш предвид под стискаш и метална щипка?
    Защото при мен на края на перото има нещо като дупка, в която влиза механизма на рамото. Но този механизъм е фиксиран и доста трудно става ваденето и след това слагането на новото перо.
    я го снимай ако можеш
    при мене по спомени не беше така
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    я го снимай ако можеш
    при мене по спомени не беше така
    Съжелявам за кофти качеството. На ограденото на снимката е това, което държи перото. Външно не се различава от останалите водачи, освен че това, което държи чистачката един вид влиза в дупката не перото и трябва леко да го разширя за да извадя перото и си е бая играчка, за да не се счупи.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 23052009835.jpg  

  3. #33
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Съжелявам за кофти качеството. На ограденото на снимката е това, което държи перото. Външно не се различава от останалите водачи, освен че това, което държи чистачката един вид влиза в дупката не перото и трябва леко да го разширя за да извадя перото и си е бая играчка, за да не се счупи.
    Това на снимката трябва да е металната пластинка,която стои отпред на перото.Но тя се щраква в първия водач като прекараш перото през всички водачи.Така както е на снимката излиза,че си прекарал перото обратно.Пластинката трябва да е на върха на чистачката.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails untitledсддддддд.JPG  
    Last edited by zaryto; 16-01-2010 at 01:58.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  4. #34
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Съжелявам за кофти качеството. На ограденото на снимката е това, което държи перото. Външно не се различава от останалите водачи, освен че това, което държи чистачката един вид влиза в дупката не перото и трябва леко да го разширя за да извадя перото и си е бая играчка, за да не се счупи.
    И при мен беше така, колега. Ама не е кой знае каква играчка, аз се оправих за 10 минути и с двете чистачки. Разширяваш това захващане с една отвертка и си вадиш перото, сменяваш си го, после пристягаш пак тоя държач с клещи и си готов.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  5. #35

    Default

    Малко информация:
    При моите рамене, чистачката се заключва в основата на рамото и няма щипка. Става най-лесно по следния начин:
    1во се маха старато перо. Като се вдигне чистачката (отлепи от стъклото) дърпаме перото на долу като внимаваме, защото държачите са пластмасови.
    2ро Новото перо го нанизваме като минаваме през всички водачи - първо през този, който е най-близо до основата на рамото. Като стигнем дупката в перото просто дръпваме малко по-силно и то си застава на мястото.

    Три чистачки за 5минути

  6. #36
    Младши алфист k.penchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Габрово
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Съжелявам за кофти качеството. На ограденото на снимката е това, което държи перото. Външно не се различава от останалите водачи, освен че това, което държи чистачката един вид влиза в дупката не перото и трябва леко да го разширя за да извадя перото и си е бая играчка, за да не се счупи.
    Не разширявай нищо. Ще счупиш водача.Аз направих тази грешка и смених целия елемент със същия от задната чистачка.
    Alfa 146 1,6 boxer


  7. #37
    започва да се пристрастява moulin_m's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    39

    Angry

    А колеги, в унисон с темата ще ви попитам и аз нещо. Ако се свалят веднъж целите рамене (отвивам ги с гайката и ги свалям) после явно нещо не успявам да ги сложа отново както си бяха. Не се долепят добре до стъклото на места, на места пък трият прекалено силно и скърцат. Това зависи от навиването на гайката или от новите пера които слагам? т.е. боклуци са перата които купувам или прекалено много затягам/разхлабвам гайката.
    Да не ви разправям през какви перипетии минах с тези чистачки пусти, до момента ми струват вече 90лв. и нищо не чистят! Купувах нови рамена за 146- не станаха нещо, купих рамене от Уно+чистачки за 20лв., не чисти добре... Направо ми се скъсаха нервите.
    Lada 1200s - "Госпожата" 1986г. - 2007г.
    Алфа Ромео 146 Boxer '96 2008г. -

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by moulin_m View Post
    А колеги, в унисон с темата ще ви попитам и аз нещо. Ако се свалят веднъж целите рамене (отвивам ги с гайката и ги свалям) после явно нещо не успявам да ги сложа отново както си бяха. Не се долепят добре до стъклото на места, на места пък трият прекалено силно и скърцат. Това зависи от навиването на гайката или от новите пера които слагам? т.е. боклуци са перата които купувам или прекалено много затягам/разхлабвам гайката.
    Да не ви разправям през какви перипетии минах с тези чистачки пусти, до момента ми струват вече 90лв. и нищо не чистят! Купувах нови рамена за 146- не станаха нещо, купих рамене от Уно+чистачки за 20лв., не чисти добре... Направо ми се скъсаха нервите.
    Трябва да сменяш само пера, като тогава си купуваш обикновени чистачки (то има някокло вида де, но си виж с тия твойте да пасват) и от тях взимаш само гумата и си я нанизваш.
    По твоя въпрос: ако не ти е стегната гайката чистачката няма да се движи и може да презакаш дупката на рамото и да не работи след това. Ако ти е прекалено стегната пак не е хубаво, но не знам защо. Все пак чистенето не би трябвало да е свързано с това и предполагам, че перата ти са гадни.

  9. #39
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Гайките трябва да са затегнати, но не и идиотски.Ако не са затегнати, ще се замажат шлиците.Ако ги презатегнеш при следващото сваляне може да си създадеш проблеми!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #40
    започва да се пристрастява moulin_m's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Аз първо си купих само пера. Сложих ги на оригиналните рамене, с които колата дойде от Италия. Положението обаче се влоши, почнаха да мажат. Реших да си купя направо целите рамене. Дадох 50лв за 2те от Александър ауто. Оказаха се много зле. Като ги сложих шофьорската беше ОК, но тази до нея беше зле - 5см бърше добре, 5 см. въобще не докосва стъклото. От много нагласяне им се изядоха на раменете резбите. После си купих рамене от Фиата, спрей, водна шкурка... Тази до шофьора е супер, моята в едната посока чисти, после горният й край излиза от стъклото и при връщането не докосва стъклото точно посредата, на нивото на очите ми. Кривих раменете, натягах гайката, отпусках я... няма оправия. Страшна беля си докарах с тези чистачки.
    Lada 1200s - "Госпожата" 1986г. - 2007г.
    Алфа Ромео 146 Boxer '96 2008г. -

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by moulin_m View Post
    Аз първо си купих само пера. Сложих ги на оригиналните рамене, с които колата дойде от Италия. Положението обаче се влоши, почнаха да мажат. Реших да си купя направо целите рамене. Дадох 50лв за 2те от Александър ауто. Оказаха се много зле. Като ги сложих шофьорската беше ОК, но тази до нея беше зле - 5см бърше добре, 5 см. въобще не докосва стъклото. От много нагласяне им се изядоха на раменете резбите. После си купих рамене от Фиата, спрей, водна шкурка... Тази до шофьора е супер, моята в едната посока чисти, после горният й край излиза от стъклото и при връщането не докосва стъклото точно посредата, на нивото на очите ми. Кривих раменете, натягах гайката, отпусках я... няма оправия. Страшна беля си докарах с тези чистачки.
    Вземи си някви обикновени рамене, който да стават и на които да се сменя цялата чистачка, не само перата.

  12. #42

    Default

    Колеги, не ми работи пръскачката за течност на дясната чистачка. На предишната си кола я оправях с игла. Ама тя не беше Алфа. Сега ми е жал. Пак с иглата ли... или проблема се решава по друг начин?

  13. #43
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    С игла!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #44
    започва да се пристрастява moulin_m's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Вземи си някви обикновени рамене, който да стават и на които да се сменя цялата чистачка, не само перата.
    Аз това направих. Търсих доста време по моргите, при Италиянеца... Накрая намерих в нет-а един който си продаваше Типото на части. Бях чел преди това във форума, че раменете на Типо 92-93 год. стават за Алфа 146. Сега като ги сложих се оказва, че просто не пасват. Излизат в горния си край от стъклото, а като се връщат удрят пластмасовата кора под предния прозорец. Аз затова се чудех дали не се регулира нещо от гайката.
    Lada 1200s - "Госпожата" 1986г. - 2007г.
    Алфа Ромео 146 Boxer '96 2008г. -

  15. #45
    започва да се пристрастява moulin_m's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by len View Post
    Колеги, не ми работи пръскачката за течност на дясната чистачка. На предишната си кола я оправях с игла. Ама тя не беше Алфа. Сега ми е жал. Пак с иглата ли... или проблема се решава по друг начин?
    Колега, наред с другите ми неволи с чистачките имах и твоя проблем. Мислех си че има боклуци по трасето от казанчето до пръскалките, но не беше това. Първо свали чистачките с рамената. После свали пластмасовата кора под чистачките, крепи се с три винтчета. Не се опитвай да дърпаш пръскалката, защото аз така я счупих моята, струва 7 лв., а проблема не зависи от нея! Като махнеш кората издърпай едно такова като дунапренена гъба е , намира се пред мястото до водача. От долу ще намериш един троен разпределител, който пренасочва водата идваща от казанчето към двете предни пръскала. Разкачи мъркучетата(запомни кое къде е било) и внимателно с една отвертка отвори капачето на този троен разпределител. Втре ще намериш една пружинка и една силиконова мембрана. Тази мембрана не позволява на течноста за стъклата да се връща чак до казанчето. При мен проблема беше, че от годинките се беше разкъсала леко и беше запушила каналчето, по което тръгва водата за лявата чистачка. От опит ти казвам - не купувай нов разпределител, няма смисъл! Просто махни мембраната, махни и пружинката и затвори капачето на тройника. После ти остава само да запушиш с нещо една малка дупчица, която има капачето на тройника, за да не поема въздух ситемата и да има налягане.
    Аз така си реших проблема, надявам се да помогне и при теб!
    Lada 1200s - "Госпожата" 1986г. - 2007г.
    Алфа Ромео 146 Boxer '96 2008г. -

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •