Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 70

Thread: Алфа 166 JTD масло

  1. #31
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Quote Originally Posted by Коки
    никога няма да успеем да подложим нашите трансмисии на такива натоварвания, за каквито е пригодено това масло

    Точно това ме "притеснява". Може и да ми е тъпа логиката, но след като маслото е за сериозни натоварвания, няма ли при нормално каране да се получи обратен ефект.
    И мен ме притеснява да няма обратен ефект, но трябва да питаме някой спец, щото и аз не разбирам. Според мен, това от 19.60 лв/литър ще е достатъчно добро, а марката Мотул така или иначе е №1 поне при трансмисионните.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    И мен ме притеснява да няма обратен ефект, но трябва да питаме някой спец, щото и аз не разбирам. Според мен, това от 19.60 лв/литър ще е достатъчно добро, а марката Мотул така или иначе е №1 поне при трансмисионните.

    слагайте приста лидер
    и то наливно, че е по-евтино
    пак ще ви свърши същата работа както и скъпите масла

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Така дотук са цитирани няколко марки масла и тъй като на мен ми предстои смяна се чудя какво да избера... първата смяна на масло като направих тва дето изтече беше като водичка... сложих селения 10 40... втората смяна на 8500км майсторът каза че маслото изглеждало добре(тва дето изтече) и пак сложих селения 10 40 само че от 5л пласмасова туба а не от тея малките разфасовки в металните кутии(надявам се да няма разлика в маслото )... сега тука гледам че доста хора казват селения не било добро.... били приклюяили доживот с него и тн... без значение в цената кое бихте ми препоръчали селенич 10 40 , Castrol Magnatec 5w40 Diesel ,Selenia WR (wide range), AGIP SINT Common Rail 5W-40 , Мотул.... Аз бих предпочел селенията единствено защото се препоръчва от производителя..... А и още нещо... има ли смисъл да си промивам двгто и как?
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  4. #34
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    втората смяна на 8500км майсторът каза че маслото изглеждало добре(тва дето изтече)
    Много ми е интересно това горното! Тоя майстор да не прави лабораторни анализи на око или на вкус?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Много ми е интересно това горното! Тоя майстор да не прави лабораторни анализи на око или на вкус?
    Еми де да го знам ... май точно на око беше анализа... та сега някой ще ми помогне ли
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  6. #36
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    Еми де да го знам ... май точно на око беше анализа... та сега някой ще ми помогне ли
    Всякакво 10W40 за дизел можеш да сложиш, стига да си отговаря на етикета. Майката му на дизела е навременна смяна, щото една от основните функции на маслото е да го чисти от мизериите и после през пропката.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #37
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Доста неща сте написали, а не сте прочели няколко полезни, според мен, редове - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=4834
    Маслата има спецификации и не е правилно да кажеш, че една марка 10W40 е по-лоша от друга.
    Ако производителят примерно дава масло 5W40, със съответната спецификация, може спокойно да слагате която и да е от изброените марки като спазвате условието да не го карате повече от 8-10 000 км или 1 година. По-интересният въпрос е дали има качествени масла в БГ? Да, има. Едно от тях е МОТУЛ (Проспийд), AGIP (колегата Венци) и т.н. Просто трябва да купувате масло от проверен източник.
    Искам да ви кажа, че в Ауто Италия слагат масла КАСТРОЛ на всички италянки, но това е поради друга причина - защото са мърлячи и правят далавера с официалния сервиз

  8. #38
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    32

    Default

    Да посъживим темата с маслата
    Някой слагал ли е на красавицата масло Titan 10w40 на Fuchs с добавка молибденов бисулфит?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD, 2002

  9. #39
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Аз слагам с молибден обаче е ма ЛИКИ МОЛИ. Сега го смених на 12000 км. защото ми се наложиха две ходения Бургас / София / Бургас. Както съм го налял нито количеството мръдна нито цвета. Защото то е със странен цвят. Доволен съм от него.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  10. #40

    Default

    Кратка справка из нета:

    Какви са преимуществата на маслата с молибден?

    Става въпрос за твърдите смазочни материали, влизащи в моторното масло и образуващо на металните повърхности слой, намаляващ триенето. Изследванията показват, че такива добавки в маслото са ефективни преди всично в такива промишленни агрегати като лебедка и редуктори с цилиндрови зъби. За високооборотни бензинови двигатели в голяма част от случаите резултатите са отрицателни.

    Моторното масло с дисулфид молибдена представлява физическа смес, а не химически разтвор. Размерите на твърдите частици на дисулфид молибдена са големи. При работа в двигателя тези частици попадат не само в желаните зони на триене, но и там, където такива добавки са нежелателни, например - в зоната на буталните колела.

    Смазочните материали, съдържащи дисулфид молибден при високи температури често водят до закоксиране или отлагане на твърди продукти от изгарянето в зоната на буталните колела, което отрицателно влия на работата на цилиндробуталната група. От това произлиза пробив на газ в маслото през зоната на буталните колела, което води до високи термически натоварвания и, следователно до образуване на нежелателни отлагания Този факт обяснява, защо моторните масла, съдържащи дисулфид молибден не се препоръчват от големите автомобилни фирми.




    mian4o без лоши помисли ама да си сипваш масло което се продава в "Плод и Зеленчук"-а е малко страшничко.
    Last edited by Linkestis; 03-10-2011 at 21:30.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by direktor View Post
    Да посъживим темата с маслата
    Някой слагал ли е на красавицата масло Titan 10w40 на Fuchs с добавка молибденов бисулфит?
    Купи си някое друго пропусни това
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Аз слагам с молибден обаче е ма ЛИКИ МОЛИ. Сега го смених на 12000 км. защото ми се наложиха две ходения Бургас / София / Бургас. Както съм го налял нито количеството мръдна нито цвета. Защото то е със странен цвят. Доволен съм от него.
    Карам със същото ,сменям на 20 000км,никакви проблеми.То изглежда сиво и мътно когато е ново.
    Last edited by lordliness; 04-10-2011 at 00:16.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #43

    Default

    Аз съм виждал ЖТД на реални 600 000+ км и един собственик, което от магазина още е карано с Лики Моли с молибден... Без ремонт на мотора. Та оттогава и аз карам със същото.

  14. #44
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колеги аз карам със МЕГУИН(MEGUIN) 10W40 DIZEL. Сменям го на 15000км и всичко е наред. Завода производител му дава до 20000км. Предната смяна я направих на 16000 и на външен вид си беше както го сипах( малко по черно разбира се) не беше мръднало от чертата. Купувам го от проверен човек и знам че е немско а не дубликат. Доволен съм от него и за сега нямам намерение да го сменям.
    За трансмисионно нямам идея какво, защото е с това което я купих - и сега си е на нивото.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  15. #45

    Default

    Леле, кви са тия 20 000км, 16 000км на смяна...
    Момчетааа тия 20 000км ги дават в нормална свята държава с нормална хубава нафта а не като нашата ама вие си решавате...
    На всичкото отгоре полусинтетики по 20 000км...май не си обичате много колите
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •