Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 70

Thread: Алфа 166 JTD масло

  1. #16
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    И при мен имаше около 300ml останали, а течове йок. Аз поне не мога да си го обясня. Я дайте подсказки къде да видя нивото и как се дорива, че първия път беше в сервиз.
    Ами щеката е ... мнооого надълбоко Предполагам че твойта е мръсна както беше мойта и аз не я забелязах докато umax не ми я показа
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  2. #17
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by hamel1 View Post
    По принцип наколко км съответно години трябва да се смяня масло от типа 10W 40, защото един ми каза че може на 20 000 км, а на мен ми се вижда множко.Имали ограничения в годините ако не си стигнал км-те.
    На 20 000 ако той ти гарантира че моема ремонта после
    Нормално на 8-10 000 Км според зависи марката на маслото .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  3. #18

    Default

    За смяна на масло на 20 000 км не съм чул.
    Тука явно български спец се е изказал. То не е речено, че е невъзможно, ама... гавра с колата
    Аз карам с ESSO 10W40 Turbo Diesel и съм доволен. Същата марка сипвах и на предишните си две коли /бензинови/. Добро масълце за по-скромни пари, според мен.
    Вманиачаването в избора на масла за мен е излишно. То е ясно че Приста няма да сипем
    Alfa Romeo 166 JTD '99 Progression

  4. #19
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Е, добре де, аз съм със селениа 20К.То неизкарва ли 20 000 км...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  5. #20
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Е, добре де, аз съм със селениа 20К.То неизкарва ли 20 000 км...
    Ако и първия собственик така е мислил, не ти го пожелавам но очаквай

  6. #21
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Добре де, винаги ми е било интересно как при смяна от едно масло на друго и собсвтеникът на колата усеща някаква разлика?!? На вкус ли е по-добро едното от другото, на цвят ли...
    Едва ли разликата в КАЧЕСТВАТА на маслата може да се усети за един или два пробега от по 10 хил. км, освен ако не запече двигателят по време на тея пробези примерно. Карал съм със Селения 10w40 10к км и с WR 5w40 30-ина хил. км. Не съм усетил някакво деструктивно влияние да са имали тези масла върху мотора ми. А и се препоръчват от производителя не на последно място. За дизелът най-важното е маслото да осигурява подходящо мазане на турбината. Ако я нямаше нея, можеше спокойно и с най-калпавото 10в40 да се кара, както е било едно време, когато дизелите са били бавни и шумни трактори

    Останалото е 99% самовнушения и заблуди, освен ако не става въпрос за състезателни автомобили, които не са обект на тази тема. Няма какво да се заблуждаваме. Там пробезите м/у две смени на масло са в пъти по-малки и изборът на масло е жизнено важен, защото не всяко масло може да осигури надежден маслен клин при екстремни условия на експлоатация.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  7. #22
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    За колегата по- нагоре- ако не мине определения пробег, се сменя поне веднъж годишно.
    Ще дам пример от моята област. Всички производители на товарни автомобили, които внасят в България, са определили следното- срокът за смяна на масло се съкращава с 20 до 50 %. Причината- некачествени горива. Според мен на JTD или на Twin Spark примерно е неуместно да се сменя масло на 15 или 20 хиляди. Лично аз бих го сменял на 8000.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #23
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    За колегата по- нагоре- ако не мине определения пробег, се сменя поне веднъж годишно.
    Ще дам пример от моята област. Всички производители на товарни автомобили, които внасят в България, са определили следното- срокът за смяна на масло се съкращава с 20 до 50 %. Причината- некачествени горива. Според мен на JTD или на Twin Spark примерно е неуместно да се сменя масло на 15 или 20 хиляди. Лично аз бих го сменял на 8000.
    Ами аз последния път бях минал 12к км и нямах проблеми , нито беше паднало нивото нито нищо , но и тези километри не са много в повече май
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  9. #24
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Виж, не казвам, че ще го изгори или нещо ще се счупи. Просто хората са преценили, че поради по- голямото съдържание на сяра примерно в нашата нафта (макар да твърдят, че е в нормите) маслото 'старее' по- бързо. В случая това за по- честата смяна не е задължително, само като препоръка го давам. Във всеки случай с честа смяна по- лошо няма да стане. Аз на моята си старица го сменям на 8 до 9000, ако и да карам на газ предимно.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #25
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Ако я нямаше нея, можеше спокойно и с най-калпавото 10в40 да се кара,
    Аз за калпаво 10W40 досега не съм чул и всички са И ЗА ТУРБО!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #26
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Колеги кара ли някой с Мотул и има ли впечатления от него?
    Алфа 166 2.4 JTD

  12. #27
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    И аз се интересувам от марката като цяло дали има добри продукти и по-специално в момента съм на вълна трансмисионно масло. Не мога да схвана кое от двете е по-добро - естерно или синтетично "състезателно".
    Ето конкретно дилемата ми http://www.prospeed.bg/cat/product_i...oducts_id=4122 или http://www.prospeed.bg/cat/product_i...oducts_id=4119
    166 2.4 JTD

  13. #28
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    И аз се интересувам от марката като цяло дали има добри продукти и по-специално в момента съм на вълна трансмисионно масло. Не мога да схвана кое от двете е по-добро - естерно или синтетично "състезателно".
    Ето конкретно дилемата ми http://www.prospeed.bg/cat/product_i...oducts_id=4122 или http://www.prospeed.bg/cat/product_i...oducts_id=4119
    Преди време ми се наложи да правя ремонт на скоростната кутия на Ланчата. След като в няколко сервиза казаха, че не могат да го направят, ме насочиха към Ники Златков. След ремонта, човекът ми сложи трансмисионно масло Мотул и каза, че това е най-доброто и че го слага на неговите състезателни коли. Още карам с това масло и нямам никакви грижи.

    На конкретната дилема не мога да ти отговоря, но според описанието първото изглежда по-добро, а и разликата е около 6 лв на литър. От друга страна, никога няма да успеем да подложим нашите трансмисии на такива натоварвания, за каквито е пригодено това масло, така че има и много по-евтин вариант:

    http://www.prospeed.bg/cat/product_i...oducts_id=4117
    Last edited by Коки; 15-12-2008 at 11:29.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  14. #29
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    [QUOTE=Коки]никога няма да успеем да подложим нашите трансмисии на такива натоварвания, за каквито е пригодено това масло[QUOTE]


    Точно това ме "притеснява". Може и да ми е тъпа логиката, но след като маслото е за сериозни натоварвания, няма ли при нормално каране да се получи обратен ефект.
    166 2.4 JTD

  15. #30
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Глупости правя и не знам кака да си ги изтрия
    166 2.4 JTD

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •