Results 1 to 12 of 12

Thread: за БОШ-избрано от форумите

  1. #1
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default за БОШ-избрано от форумите

    Преди малко бях да взема едни разпръсквачи за дюзи за баща ми, които бях поръчал вчера от Бош. Подчертавам, директно от Бош в Бош-център в Германия.
    Взех ги днес и разглеждам кутийките. На три от разпръсквачите пише - Made in India, а на четвъртия Made in Turkey?! А така...Че такива можех да си взема и от арабите в София. Само дето нямаше да струват 37 Евро единия, а 25 лв.
    Та се сетих, за поредния скандал с Бош. В момента Мерцедес ще се съди с Бош за загуби от порядъка на деветцифрени суми, спрени поточни линии и тнт. заради дефектни дизелови помпи. Някакви тефлонови втулки са били пълен боклук.
    Интересно е да се отбележи, че точно със същият проблем изпищяха и БМВ и Ауди.
    Освен това се сещам, че повечето големи дефекти и проблеми на Мерцедес, а вероятно и на другите марки, идват точно от компоненти на Бош.

    Мдаа, сигурно е удобно да си монополист, но в днешно време пазара не прощава.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  2. #2
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default бош

    За дюзите не знам,но инструментите им,продавани в Бг,са алтава работа.Не изкарват наполовина на един Елтос.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  3. #3
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default бош

    А какво да кажем за "прочутите"МАФ сензори(дебитомери или както им викат в Бг)от които VW загубиха също милиони?Но забележи-те са Made in Germany!Същото е и релетата им(Made in Germany).И с почти всичко друго от тяхната гама....Но аз мисля 'че производството им извън Германия е определено с по-високо качество!
    Надявам се скоро да последват Grundig!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    15

    Default

    Немога да кажа нищо по отношение на частите им,но определено в БОШ сервиза ми направиха качествена диагностика и ми решиха проблема с високия разход на горивото!!Момчетата работеха не ги мързеше и определено си разбираха от работата за разлика от Ванто които ме претупаха като стой та гледай!!

  5. #5
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    ШО,ШО?-НЕ Е ЗА ВЯРВАНЕ, на мен един техен сервиз ми развалиха подка4ващата помпа и сега със с такава от Пежо
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    167

    Default

    нали знаете, вмисто добър ден влизаш в сервиза и казваш Бош проблем
    155 2.0 traktor

  7. #7
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa
    ШО,ШО?-НЕ Е ЗА ВЯРВАНЕ, на мен един техен сервиз ми развалиха подка4ващата помпа и сега със с такава от Пежо
    дето е казал павката, ти по тая кола нещо оригинално имаш ли ?)
    хихи
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa
    ШО,ШО?-НЕ Е ЗА ВЯРВАНЕ, на мен един техен сервиз ми развалиха подка4ващата помпа и сега със с такава от Пежо
    Аве бате остава и тебе малко да те ремонтират Примерно като спукаш апандисит да ти турат от Видинско един че по дръжливи били там А върха на тунинга ще е ако ти турат мозък от старозагорец и говорен апарат на пловдивчанин
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default Re: бош

    Quote Originally Posted by virusalfa
    За дюзите не знам,но инструментите им,продавани в Бг,са алтава работа.Не изкарват наполовина на един Елтос.
    Че то Елтоса си е супер и изкарва поне четири пъти повече от Бош. А за вгражданите в коли техни части няма да говоря. Само чистачките им стават ако не са менте.

  10. #10
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by virusalfa
    ШО,ШО?-НЕ Е ЗА ВЯРВАНЕ, на мен един техен сервиз ми развалиха подка4ващата помпа и сега със с такава от Пежо
    Аве бате остава и тебе малко да те ремонтират Примерно като спукаш апандисит да ти турат от Видинско един че по дръжливи били там А върха на тунинга ще е ако ти турат мозък от старозагорец и говорен апарат на пловдивчанин
    А на тебе ше ти туриме мозък от селски тарикат от Стара Кресна ,от банско ше ти напаснеме говорен апарат ,от шоп-софтуера(инато,ама май ти си го имаш) Е това вече е персона-тунинг,хихи
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    а на вас и двамата моа ви туря по един русенски шут по гъза та да се съвземете малко

  12. #12
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    а на вас и двамата моа ви туря по един русенски шут по гъза та да се съвземете малко
    тия двамата ни шутове ни нищо не ги оправя
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •