Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Еййй колко мързеливи хора има по сервизите... :(

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Еййй колко мързеливи хора има по сервизите... :(

    Отивам на реглаж миналата седмица. Бях си регулирал сам предницата преди няколко месеца, но ме глождеше от вътре и викам ще ида на стенд въпреки че нямах проблеми с колата.

    Отивам миналата седмица и ми казат задницата добре. Предницата много затворена. Добре викам съгласен. отвориха я на 2,40. Хубаво ама волана остана леко на ляво.

    Отивам днеска пак. Викам волана на ляво. И те почват да ми обесняват как лопатката на хидравликата оставала в нормалния луфт и нямало как точно да го направят да сочи направо, но с 300 зора я качиха на стенда. Сега аз си познавам колата и преди си я бях регулирал точно. Волана си беше на право.

    бутнаха с 40 стотни на дясно и отиваме да пробваме. Волана пак така на ляво. Никва разлика. Даже ми се струва, че е и повече.

    Връщам се и механиците "не може да бъде дай да караме" тръгваме да се возим и они ми вика добре е. Бе как ше е добре като той седи на ляво. Изправя ми волана на право и вика пак добре е бе. А тя колата тръгва на дясно и то ими вика "добре е" и започва да ми обеснява как и еговата била така и как 5 пъти се мъчил и не можал да я регулира.

    Мързи ги да гледат После шефа им се качва и тои да кара, всъщност май първо той караше както и да е. Изредиха се и един вика може малко на дясно, друг вика добре е. И ако я качим пак щял да сочи след тва на дясно, защото луфта нам кво си. В хубаво ама той луфта е малак.

    Голям мързел да му ... майката. Направили ми една цена 20 лв. за стенда. Викам бе вземи ми 50 ама ми направи колата.

    Стенда иначе гъзария голяма... ама... бахти Е за тва по сервизите нема ми стъпи крака

    ЕДИТ: Ааааа и днеска се оказа, че задно ляво колело е малко по затворено от дчсното.И гледха апулиха се и казаха задния мост не се регулира. Бе как бе викам тез болтове са на ексцентрик. Те гледаха и казаха, че не са. Е върви му обеснявай на майстора, че са. Викам добре. Видях, че трябва са 30 стотни да се отвори. Сам ще си я отворя на око.

    Що не ми беше на устата да го оферирам да ме остави на стенда в събота да си я реглурам сам. Баааахти... отвратен съм.
    Last edited by oem; 02-12-2008 at 16:52.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Аз ти разправях ама ти............
    156 1.8 TS

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Violator View Post
    Аз ти разправях ама ти............
    Бахти ако имам ткаъв стенд цял ден ще си играя ама ще я наглася. Тез ги мързи да гледат. То и за тва няма опашка пред сервиза им. Язък за хубавата техника дето имат
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    кои са тия, че да ги заобикаляме отдалеч
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by mim View Post
    кои са тия, че да ги заобикаляме отдалеч
    E те са в Горна. На теб няма да ти се наложи. Не ги знам как се казват. Едно приятелче доволен от тях и ме прати там. Той малкия им шеф е печен и не го мързи. Поне първия път като ходих с такова впечетление останах. Ама.... днес го нямаше. Утре ще отида пак аз. Ще ги питам колко пари ще ми искат за 2 часа на стенда.

    Най-ме ядоса това, че ме взеха за балък и се опитаха да ме уверят, че е добре. А аз виждам, че не е. То е очевадно. Аз си познавам колата.

    Бил се заблудил от неравноситие по пътя и те били дърпали колата на страни. Баааахти..
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Не може да ти е добре като си заобиколен от олигофрени. Това е то трагедията в Б-я.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ето затова трябва да се казват такива неща , сега остана да опишеш сервиза и де се намира и никой да не ходи там, после никой няма да препоръча сервиза на приятел и малко по малко тия пъпаци им спада работата, така им трябва.Лошото е че там където са кадърните майстори все трябва с ред и те като се напапат малко почват едни чупки и ... така е в БГ , няма оправия , освен ние сами да си правим колите пък като се счупи нещо поне ще ни е яд на себе си.

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Така е като не си доволен от някой го напиши кой е с ей такива букви щото иначе пак правим българска работа. Нещата трябва да се казват 1:1 - другия проблем на нашто заспало общество.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    От един приятел научих,че в Свищов имало много читав сервиз за регулиране на мостовете.Той само там си кара мерцедеса и ми е обещал да идем да погледнат и мойта хубавица,че съм и сложил нови гуми и искам да съм сигурен.Та думата ми е ако види темата някой колега от Свищов да пише къде е това още сега.Горна не е толкова далече,може да се вейнеш някой ден до там.

  10. #10
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Еееееее ми колеги, то за тва в БГ. специалисти трудно се намират в коят и да е сфера !!!!
    Не е важно да имаш само модерна техника, а трябва и някой да може да работи с нея.
    Обаче като кажеш на шефа, абе тия пари са малко за тая работа......... той вика ееее мииии подай си молбатаааа аз ще си намеря друг специалист.
    И след тва назначава трима, дава им 5-пъти повече пари, те не се знае кво могат...... може и по-добри от теб да са, ама само дкато свикнат с новата за тях техника......
    Брак, "имидж", "хубаво име на фирмата" абеееее......
    А беее май малко оспамих, ама кво да направя, така отвътре ми дойде.
    И накрая да кажа, познавам мйстори дето и........ да не казвам кво им е майстор. Ама кви МЪРЛЯЧИ са......

    Аре поздрави на всички.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  11. #11

    Default

    По тоя въпрос има един отговор Антон Енев (Тони) - ванто

    заключвайте темата дискутирано е хиляди пъти

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    А как е когато наистина отидеш в друг сервиз и ти
    направят колата пърфе, хвалиш .....
    пращаш друг и той доволен, продължаваш да хвалиш, пращаш трети - ок
    и в един момент почват да се оплакват от същия,
    докато ти сам не се разочароваш ......и намираш следващия Голям.
    Нищо ново под слънцето.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    По тоя въпрос има един отговор Антон Енев (Тони) - ванто

    заключвайте темата дискутирано е хиляди пъти
    E сега до София реглаж? Баси. Аз ше дам 150 лв за гориво само. По добре да им ги хвърля на тия 150 лв и докато не я оправят да не слиза от стенда баси.

    Не просто не искаха да се занимават. То си личи един човек когато има хъс за нещо. На тия не им се работи просто. Аз го слушам и гледам как се опитва да ме убеди, че това е нормално и чак ми става смешно щот аз не съм от вчера. На тая кола къде ли не съм бръкнал вече, но реглаж с ролетката не става. Пробвах. Не яде гуми, върви на право ама при неравност ме дърпа на страни.

    Просто виждам кога един човек иска да се измъкне от нешо което го мързи да го направи.

    Не искам да казвам кой е сервиза. То и без тва никой не го знае и жива кола няма там. Аз се чудиш що така, а то що било. тая вечер казах на един приятел да съм ходил и той пък ги оплю понеже му оставили носач с недозавит болт . Баси това е игра с живота на хората. Аз се чудя и що шефа им днеска ги пита 5 пъти дали са стегнали всичко. Щот си знае хората.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Всъщност не само по сервизите има много мързеливи, да допълня
    Last edited by fred; 03-12-2008 at 22:21.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Всъщност се само по сервизите има много мързеливи, да допълня
    Всъщност си аааадски прав колега
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •