Results 1 to 10 of 10

Thread: Alfa 145 не пали...

  1. #1

    Default Alfa 145 не пали...

    Здравейте колеги! С Алфа допир до този момент не съм имал.
    Вчера на сестра ми 145-цата остана почти без съединител... педала е потънал почти до ламарина. Някак си прибрах колата до нас и я оставих с намерението тази сутрин да я карам на майстор. Обаче тази сутрин имаше още една изненада... колата спря да пали... нито на газ, нито на бензин Газовата май е италианска - БРЦ. Лошото е, че и на бензин не иска да запали.
    Та въпросите са няколко:
    1. Възможно ли е ако е изтекла течноста на съединителя колата да е разбрала и затова да не иска да запали
    2. Казанчетата ми идват малко... до колкото виждам под капака са 4 - за вода, за антифриз, за хидравликата, и за спирачките. - А съединителя?
    3. Предполагам помпата на съединителя е заминала (а може ли да са гумички?) каква цена е тая помпа, или ако може да се ремонтира колко излиза ремонта?

    Колеги, моля ви помагайте...
    П.С. Забравих да спомена че става дума за 145 1.6 boxer 95г.

  2. #2
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    За съединителя се използва спирачната течност и е едно и също казанчето. Ако ти е намаляла спирачната течност, е възможно да е от цилиндъра на съединителя (намира се върху скоростната кутия струва 60-70 кинта) или от помпата, която е на педала. Тя май струва малко повече. Може и съединителя да е заминал ама така както го описваш едва ли е от него. А за проблема с паленето нямам идея, единствения път когато боксера не искаше да пали се оказа, че някой беше сритал ключа за газ/бензин и кабела се беше откачил...
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    а за паленето нали първо изключваш от скорост и тогава въртиш стартера и имаш впредвид че съединителя не отлепя. а цилиндърчета има и по-евтини. и внимавай с нивото на спирачната течност, да не се наложи после да обезвъздушаваш и спирачки.

  4. #4
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    БРЦ май са си БГ газови уредби ... ( не че разбирам от газ ) . Имаш 2 помпи на съединителя - една на педала и една при съединителя . Според мен е заминала тази на педала .По около 30-35 лв. мисля че бяха . Паленето може да не става заради имобилайзера . Ако на таблото ти свети едно жълто ключе и пише ` code ` значи е от него . Разкачи акумулатора , остави го 10 мин . и като го вържеш трябва всичко да е наред
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив/Стамболийски
    Posts
    127

    Default

    Същия проблем го имах и аз оказа се, че беше от цилиндъра(бяха му заминали уплатненията). Ако ти изтича спирачна течност се огледай да разбереш от каде изтича от цилиндъра или от попмата, ако е от помпата трябва под педалите да има течност.
    А за цените се интерисувах, когато го имах проблема и цилиндъра струваше около 30лв, а помпата около 70лв. Но аз си смених уплатненията (кумичките) и ремонта ми излезна 2лв (толкова струват уплатненията).
    Проблема ти с паленето нямам и на идея от какво ще е.
    УСПЕХ
    Fiat Punto 1.2 75
    ЕХ Alfa Romeo 145 1.3 Boxer '94 - Първата любов

  6. #6
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default

    Ако все още не си запалил :
    Виш на кабелите на свещите далли хварля искра ако е така значи на газ трябва да заработи.
    И питаи сестраси кога е сипвала газ за последно
    Ако не пали на газ виш какво е копчето газ/бензин може да пали на гаи и после на ниакакви обороти да прехварля на газ.
    Ако е така на саното копче газ/бензин трябва да има едно малко ботонче то е за принодително палене на газ даи на контакт щтракни на газ след това натисни малкото копченце и лампата на газ ще засвети постояно няма да мига и 100 ще запали колата
    Но ако нямаш искра на кабелите става далго и сложно и ме марзи да пиша че едвали ще направиш това което напиша .
    За саединителя са те осведомили вече
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  7. #7

    Default

    Здравейте, преди малко ми се случи нещо непонятно за мен .Карах колата си спрях за 10 мин и след това като се опитах да я запаля, не искаше. Свети индикатора за имобилайзера и този на акумулатора.Ще се радвам, ако някой има представа на какво се дължи това и какво трябва да направя за да подкарам алфичката ми help благодаря предварително!
    VIC ART EAST, Alfa 146 1,6 Boxer

  8. #8
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by VICARTEAST View Post
    Здравейте, преди малко ми се случи нещо непонятно за мен .Карах колата си спрях за 10 мин и след това като се опитах да я запаля, не искаше. Свети индикатора за имобилайзера и този на акумулатора.Ще се радвам, ако някой има представа на какво се дължи това и какво трябва да направя за да подкарам алфичката ми help благодаря предварително!

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=9498
    Това е за 156-не съм сигурен за теб става ли
    Ма не пиши в всяка тема за твоя проблем.Пишеш и чакаш все някой ще помогне.Успех
    Last edited by nikotm; 18-11-2008 at 21:02.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    66

    Default

    абе колега , 8 поста по надолу съм писал за подобен проблем !и как е решен!

  10. #10

    Default

    Забравих да кажа, че опитах да оправя сам проблема и нищо не се получи. Извиках пичовете от автоасистанса, закараха ми количката в италсервиз следобяда и на сутринта си я взех работеща. Съжалявам, че не мога да бъда полезен с информация за причината за проблема. Този от сервиза каза, че е имало проблем с токовете при ламбда сондата, ако съм разбрал правилно... благодаря и приятно пилотиране на най- готините брички на пътя
    VIC ART EAST, Alfa 146 1,6 Boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •