Results 1 to 4 of 4

Thread: Отново за парното - Алфа 145

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Posts
    47

    Default Отново за парното - Алфа 145

    Значи проблема е , че парното ми духа студено Термостата според мен е ОК защото колата си загрява нормално и държи нормалната за тези коли температура , дори по задръстванията ми се включва втората перка (говорим сега през зимата) .... Каква може да е вероятната причина за това , само се моля да не се налага да сменям радиаторче , че като се сетя каква хамалогия е лошо ми става .

    P.S. Ако колата не е гасена дълго време , започва да се усеща някакъв топъл въздух , но не достатъчно .
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 16V Super

  2. #2
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Quote Originally Posted by DanchoTodorov View Post
    Значи проблема е , че парното ми духа студено Термостата според мен е ОК защото колата си загрява нормално и държи нормалната за тези коли температура , дори по задръстванията ми се включва втората перка (говорим сега през зимата) .... Каква може да е вероятната причина за това , само се моля да не се налага да сменям радиаторче , че като се сетя каква хамалогия е лошо ми става .

    P.S. Ако колата не е гасена дълго време , започва да се усеща някакъв топъл въздух , но не достатъчно .
    Може да се запушило радяторчето,на него маркучите са в горния край и всичката утайка пада там.Пробвай да го разкачиш от вън и с един маркуч с вода под налягане да го продухаш.
    Другия вариант е да ти се е прецакала клапата.
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Причината за това е винаги-малък отвор.Дали ти се е запушил радиатора или,което по рядко се случва, е запушен някой от щуцерите на блока.При всички положения колегата е прав.Свали маркучите и продухай радиаторчето,но и разчовъркай щуцерите.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Posts
    47

    Default

    благодаря колеги
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 16V Super

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •