Results 1 to 12 of 12

Thread: EGR valve ???

  1. #1
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default EGR valve ???

    докато разглеждах различни чертежи на двигателя (ТД) го видях този EGR valve и забелязах че на чертежа отгоре му влиза едно маркуче а на нашия отгоре нищо не влиза спомням си,колата беше във Ванто за ремонт и ги бях попитал за какво е това маркуче(ограденото в червено на снимката) и ми казаха че така си стояло а то май ще се окаже че си имало предназначение

    та кажете за какво служи този EGR и въпросното маркуче там ли трябва да влиза
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg   3.jpg  
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    19

    Default

    Аз 2 пъти съм си имал работа с разни опелски EGRи и това което знам за тях е ,че е клапа(н),който служи за отвеждане на изгорелите газове.Докато чаках да ми доставят въпросното нещо,казаха че може да се кара и без него както правих,около 2 месеца,и разликата беше загуба на и без това малката ми мощност,повишен разход и понякога продърпване и по шумен двг.

  3. #3

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by MECO_KN View Post
    Аз 2 пъти съм си имал работа с разни опелски EGRи и това което знам за тях е ,че е клапа(н),който служи за отвеждане на изгорелите газове.Докато чаках да ми доставят въпросното нещо,казаха че може да се кара и без него както правих,около 2 месеца,и разликата беше загуба на и без това малката ми мощност,повишен разход и понякога продърпване и по шумен двг.
    Няма как да получиш тези неща от изолиран EGR.
    Всъщност той найстина има по-скоро еко значение от колкото да подобрява работата на двигателя (даже го спъва). На кола с работещ EGR са по-малко азотните окиси за сметка на въглеродните такива. При неработещ клапан на практика е е обратното. Познайте какво се мери у нас при годишен преглед на колата
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by reptli View Post
    докато разглеждах различни чертежи на двигателя (ТД) го видях този EGR valve и забелязах че на чертежа отгоре му влиза едно маркуче а на нашия отгоре нищо не влиза спомням си,колата беше във Ванто за ремонт и ги бях попитал за какво е това маркуче(ограденото в червено на снимката) и ми казаха че така си стояло а то май ще се окаже че си имало предназначение

    та кажете за какво служи този EGR и въпросното маркуче там ли трябва да влиза
    Интересно е,че моята е 10.1996 г. (като гледам от подписа ти,твоята е 1997 г.) и няма такова чудо.

  6. #6
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    значи да не го връщам на място да не се притеснявам
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    За това че е изключен не се притеснявай. Но е малко притеснително защо е изключен и защо тези "майстори" казват че така си седи
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #8
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    значи маркучето си беше свалено още преди да отидеме при "майстор" и когато го попитах за какво служи това маркуче той каза че така си стояло

    кое те притеснява колега

    има ли начин да разбера дали е запекъл клапана на някъкво средно положение или трябва да го сваля за да разбера във фиат форума прочетох че въпросното маркуче трябва да го запуша защо

    victtorbg мисля че е напълно възможно да го нямаш...те тия Алфи..няма две еднакви пък така като гледам не ти и трябва
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Не харесвам майстори дето намират откачени кабели и маркучи за нормално без да дават смислено обяснение защо.
    А колегите от fiat не знам защо ползват някакви кутии от бира. Аз моя съм го изолирал с парче клингерит
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  10. #10
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    дали да не запуша маркучето ... незнам дали няма да шашне компа или най-добре да си го оставя така както си е
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  11. #11
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Тва е ТД, нищо му няма, аз на ЖТД-то съм изолирал ЕЖП с-мата....
    Вярно много азотни окиси, ма кой ги мери у БГ....обаче на ДВГ-то му е по-добре. У Фиат форума има написано много за ЕГР-а и за изолирането му...
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  12. #12
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    ок,мерси колега това исках да чуя
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •