Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: къде се намира температурният датчик?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Angry къде се намира температурният датчик?

    Кой датчик за темперетурата комуникира с компа
    и къде се намира.Един и същ ли е с този на термометъра?
    И има ли това животно автоматичен смукач?
    156 1.8 тс .Какво освен сондата и дебитомера отговаря
    за сместа.Термостат сменен.Грешки няма.Обороти
    стабилни.На светофара куц кон

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fastedy View Post
    Кой датчик за темперетурата комуникира с компа
    и къде се намира.Един и същ ли е с този на термометъра?
    И има ли това животно автоматичен смукач?
    156 1.8 тс .Какво освен сондата и дебитомера отговаря
    за сместа.Термостат сменен.Грешки няма.Обороти
    стабилни.На светофара куц кон
    При различните модификации температурните датчици могат да бъдат 2 (един на термостата и един на блока) или 1 (на термостата). В случай, че си с два мисля, че този на блока беше за компютъра, а този на термостата за уреда в таблото, но не съм баш сигурен. Най-добре пробвай с откачане на буксата на този на термостата. Трябва уреда на таблото да спре да показва. Ако не, значи е обратото

    Малко инфо по въпроса ти за горивната смес:

    Температурен сензор на охладителната течност - служи за определяне на температурното състояние на двигателя и изменяне характеристиката на подаване на гориво.

    Температурен сензор за входящия въздух и разходомер на въздух (дебитомер) - по неговото показание се определя плътността на постъпващия въздух и се пресмята истиснкото количество на всмукания въздух. Сформира се сигнал за корекция на подаваното гориво и ъгъла на запалване.

    Кислороден сензор (ламбда сензор) - В зависимост от неговото показание се регулира съотношението въздух/гориво за постигане на оптимално горене.

    При изправни всички 3 от сензорите възможни проблеми могат да са налични в налягането на горивото или пропуски в запалването. И на края, но не на последно място е и лошо газоразпределение.
    Last edited by oem; 25-11-2008 at 15:36.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Датчика се намира отстрани на термостата и е различен от този за външната температура,който е отдолу на дясното огледало.А дали подава той сигнал към компа трябва да погледна по схемите,защото до сега не съм се интересувал от това.Така нареченият автоматичен смукач е комбинация от сигналите на дебитомера и ламбдата,като от тях компа взема имформация за да ти регулира горивната смес.
    Колегата е бил по-бърз и добре го е обяснил.
    Last edited by myato; 25-11-2008 at 15:30.

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Датчика се намира отстрани на термостата и е различен от този за външната температура,който е отдолу на дясното огледало.А дали подава той сигнал към компа трябва да погледна по схемите,защото до сега не съм се интересувал от това.Така нареченият автоматичен смукач е комбинация от сигналите на дебитомера и ламбдата,като от тях компа взема имформация за да ти регулира горивната смес.
    Колегата е бил по-бърз и добре го е обяснил.
    Колега. Заблуждаваш човека.

    "автоматичния смукач" няма общо с дебитомера и най-малко пък с ламбдата, защото тя сработва едва няколко минути след запалване на двигателя.

    "смукача" както го наричате предствлява моторчето ви за празен ход. Когато двигателя е студен температурния сензор показва ниска температура и по зададени параметри компютъра подава напрежение към мторчето и то отваря дроселовата клапа до толкова, че да двигне оборотите на мотора докато температурата не достигне определени граници също зададени в горивната схема на компютъра.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Датчика се намира отстрани на термостата и е различен от този за външната температура,който е отдолу на дясното огледало.А дали подава той сигнал към компа трябва да погледна по схемите,защото до сега не съм се интересувал от това.Така нареченият автоматичен смукач е комбинация от сигналите на дебитомера и ламбдата,като от тях компа взема имформация за да ти регулира горивната смес.
    Колегата е бил по-бърз и добре го е обяснил.
    имам в предвид когато темометъра на таблото
    показва 90 градуса на компа това известо ли му е
    или черпи информация от друго място?

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Колега. Заблуждаваш човека.

    "автоматичния смукач" няма общо с дебитомера и най-малко пък с ламбдата, защото тя сработва едва няколко минути след запалване на двигателя.

    "смукача" както го наричате предствлява моторчето ви за празен ход. Когато двигателя е студен температурния сензор показва ниска температура и по зададени параметри компютъра подава напрежение към мторчето и то отваря дроселовата клапа до толкова, че да двигне оборотите на мотора докато температурата не достигне определени граници също зададени в горивната схема на компютъра.
    е къде е този сензор?

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fastedy View Post
    имам в предвид когато темометъра на таблото
    показва 90 градуса на компа това известо ли му е
    или черпи информация от друго място?
    Значи колега аз ти казах отначало. Две еднакви коли като твоята могат да имат 1 датчик и за компютъра и за таблото, може и да са два отделни. В единия случай когато е един той седи на термостата и буксата му е с 3 крачета. Когато са 2 единия е на същото място на термостата, а другия е завит на блока точно зад термостата и те са с по 2 крачета.

    Най-леснш ще разбереш дали компютъра получава вярна информация като отидеш на диагностика. С инфрачервен термометър се мери температурата на двигателя когато е студен и се сравнява с показанията на компютъра. Пали се колата и се наблюдават термометъра и компютъра. Ако през цялото време на показване на температурата двете стойности не с еотклонят датчика е в перфектно състояние
    Last edited by oem; 25-11-2008 at 15:45.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Значи колега аз ти казах отначало. Две еднакви коли като твоята могат да имат 1 датчик и за компютъра и за таблото, може и да са два отделни. В единия случай когато е един той седи на термостата и буксата му е с 3 крачета. Когато са 2 единия е на същото място на термостата, а другия е завит на блока точно зад термостата и те са с по 2 крачета.
    аха моят е с два.Някакви съвети за смяната и
    евентуални цени.

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fastedy View Post
    аха моят е с два.Някакви съвети за смяната и
    евентуални цени.
    Те са по 12 лева. Дали ще дадеш тези пари за диагностика или ще смениш сензорите щом се съмняваш в тях... мисля ти решаваш.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Значи колега аз ти казах отначало. Две еднакви коли като твоята могат да имат 1 датчик и за компютъра и за таблото, може и да са два отделни. В единия случай когато е един той седи на термостата и буксата му е с 3 крачета. Когато са 2 единия е на същото място на термостата, а другия е завит на блока точно зад термостата и те са с по 2 крачета.

    Най-леснш ще разбереш дали компютъра получава вярна информация като отидеш на диагностика. С инфрачервен термометър се мери температурата на двигателя когато е студен и се сравнява с показанията на компютъра. Пали се колата и се наблюдават термометъра и компютъра. Ако през цялото време на показване на температурата двете стойности не с еотклонят датчика е в перфектно състояние
    да бе ама тия диагностици все трябва да им обясняваш.
    аз им казвам колата не въви а те ме убеждават в обратното. Не може да не върви.

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fastedy View Post
    да бе ама тия диагностици все трябва да им обясняваш.
    аз им казвам колата не въви а те ме убеждават в обратното. Не може да не върви.
    A ти как разбра, че не върви? Кога го установи това?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Извинявам се,ако съм бил разбран грешно,но исках да кажа,че такова нещо реално не съществува,а е функция на компа.И да той управлява и дросела,което също има отношение към образуването на сместта.

  13. #13
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    къф смукач на кола с инжекцион?
    па автоматичен та ептен
    какъв датчик за външна температура в огледалото?
    абе вие изобщо

    поредната тема достойна за фън
    стегнете се малко бе колеги

    и кво е тва темперЕтура??
    че не го знам
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    къф смукач на кола с инжекцион?
    па автоматичен та ептен
    какъв датчик за външна температура в огледалото?
    абе вие изобщо

    поредната тема достойна за фън
    стегнете се малко бе колеги

    и кво е тва темперЕтура??
    че не го знам
    Ами трий
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    къф смукач на кола с инжекцион?
    па автоматичен та ептен
    какъв датчик за външна температура в огледалото?
    абе вие изобщо

    поредната тема достойна за фън
    стегнете се малко бе колеги

    и кво е тва темперЕтура??
    че не го знам
    Мммдаааааааааа
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •