Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: смяна на крушки на фарове на 147

  1. #16
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Вижда се един голям пластмасов черен капак и капачките на съдовете за течност за чистачки, масло, спирачна течност и стига толкова Даже нямат щека за маслото! Всичко е със сензор, което лично аз отчитам като недостатък (просто не вярвам на датчици. Както е казано око да види, ръка да пипне)
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #17

    Default

    Направо искарай целия фар

  3. #18
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    аз на моята съм и сменявал всички крушки отпред включително ксенона и лед габарити всичко е трудно но наи голяма мизерия е Халогена... При сменянето на габарити искам да кажа че е по трудно изваждането колегите по горе са го обяснили а връщането обратно на Фасунката обратно е наи лесно като включите самия габарит и го наблюдавате през фара... става Идеално бързо.. Отностно халогените моя ЛЕВИЯ забелязъх че е ГРЕЕ и околу него е потъмнил рефлектора и леко стъклото като извади крушката и я смених с друга го пуснах и видях че започва да грее и да изважда пушек по малко ..от тогава и не ги използвам. Нека ако някои го е имал тоя проблем или е на ясно да ме Просветли.. Благодаря..!!!
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  4. #19
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by A.Arabadzhiev View Post
    аз на моята съм и сменявал всички крушки отпред включително ксенона и лед габарити всичко е трудно но наи голяма мизерия е Халогена... При сменянето на габарити искам да кажа че е по трудно изваждането колегите по горе са го обяснили а връщането обратно на Фасунката обратно е наи лесно като включите самия габарит и го наблюдавате през фара... става Идеално бързо.. Отностно халогените моя ЛЕВИЯ забелязъх че е ГРЕЕ и околу него е потъмнил рефлектора и леко стъклото като извади крушката и я смених с друга го пуснах и видях че започва да грее и да изважда пушек по малко ..от тогава и не ги използвам. Нека ако някои го е имал тоя проблем или е на ясно да ме Просветли.. Благодаря..!!!
    И аз го имах тоя проблем, след като ми изгоря единия халоген си купих филипс+20%, но се оказа адски силна крушката и наистина грее много и като забелязах че започва да топи рефлектора около себе си веднага я махнах и сложих обикновенна, от тогава нямам проблеми.
    Стъклото като го забършеш отвътре ще се оправи.
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by mik mik View Post
    И аз го имах тоя проблем, след като ми изгоря единия халоген си купих филипс+20%, но се оказа адски силна крушката и наистина грее много и като забелязах че започва да топи рефлектора около себе си веднага я махнах и сложих обикновенна, от тогава нямам проблеми.
    Стъклото като го забършеш отвътре ще се оправи.
    Хмм аз до момента съм сменял само габаритите с Philips Blue Vision защото единия беше заминал (Osram сини крушки бяха някакви предишните, не знам дали са оригиналните). Не съм забелязал крушките да греят много, но не съм и проверявал като се замисля. При мен всичко ми се стори доста удобно направено - достъп до крушките и тнт. Обаче онзи ден забелязах, че стъклото на фаровете ми се запотява отвътре и искам да го почистя, та ако някой има идея как се сваля фара на 147 фейс да казва. И евентуално причина за запотяването - видимо няма никакви щети, нормално ли е?

  6. #21
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    Quote Originally Posted by mik mik View Post
    И аз го имах тоя проблем, след като ми изгоря единия халоген си купих филипс+20%, но се оказа адски силна крушката и наистина грее много и като забелязах че започва да топи рефлектора около себе си веднага я махнах и сложих обикновенна, от тогава нямам проблеми.
    Стъклото като го забършеш отвътре ще се оправи.
    Благодаря ти колега.. но уш крушката е обикновенна.. нз излиза леко пушек и мисля да сложа Ксенон и на Халогена Tа дано да няма проблем след това.. до тогава не смея да ги пускам !!
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Варна
    Age
    49
    Posts
    1

    Default

    Quote Originally Posted by servosterzo View Post
    на снимка 1 е смяната на фаровете за мъгла
    на снимка 2 е смяната на къси,дълги,габарит

    на снимка 1:
    (A) мъгла
    (B) къси
    (C) габарит
    (D) дълги
    отнасят се за фигура.11 , ноято е първата на страницата.

    Стара тема ама днес ми помогна , благодаря на колегата за инфото снимките ми помогнаха много !

  8. #23

    Default

    И аз повдигам старата тема, но дано съм от полза на някого.
    Трябваше да сменя преден габарит на 147 преди фейслифт и наистина видимостта към крушката не беше добра. За да си помогна пуснах телефона в режим на запис на видео с пусната светкавица и го вкарвах в отвора зад предния фар. Така през дисплея се виждат много добре всички отвори на крушките. Смяната им по този начин е много лесна и бърза.

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    73

    Default

    Колеги , аз си правя всичко по фаровете с помоща на телефона- пускам камерата на видео със светкавица. Посочвам с камерата местото , на което работя под ъгъл , така че да виждам дисплея на телефона и така имам страхотна видимост.
    P.s.: Сега видях , че и кошегата siraz до е описал по същия начин.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by joluesh View Post
    Колеги , аз си правя всичко по фаровете с помоща на телефона- пускам камерата на видео със светкавица. Посочвам с камерата местото , на което работя под ъгъл , така че да виждам дисплея на телефона и така имам страхотна видимост.
    P.s.: Сега видях , че и кошегата siraz до е описал по същия начин.
    Моите си ги сменям, без телефон, махам капака, бъркам, напипвам примерно тялото дето държи габарита, то има дръжка и извивам леко и дърпам и се вади. После обратно, гледам къде се намира долу/горе мястото на габарита от фара и така го вкарвам обратно и отново завъртам тялото за да закопчее. Станах спец по смяната на габарити, крушки и халогени. За фара е същото, гледаш къде се намира крушката, отпред през фара и действаш, махат се щипките и бой. Габарити и фарове смених за общо 20 мин. Халогените и те лесно се сменят, отвива се пластмасата под бронята, после се отвива стойката на халогена, сваля се халогена и се отваря, сменя се крушката и по обратният път отново. Не е трудно, но просто трябва да си спокоен човек и да не се нервиш и да нямаш много големи ръце, защото тогавае голям проблем, това въжи само за фаровете и габаритите. Фаровете за мъгла, лесно се сменят.



  11. #26

    Default

    Явно съм пълен абдал щом само аз не успявам да се оправя след коментарите в тази тема. Тъпата, отвратителна скоба, до която едвам стигам с две от кебапчетата си на ръцете не мога да я премахна по никакъв начин. От малкото което успявам да видя в тая нечовешка теснотия, и от илюстрациите в книжката, оставам с впечатление, че "кукичките" в долния край играят ролята на панта, и аз трябва да откача скобата от горния и край. Но нямам идея как по дяволит да стане това. Купил съм две крушки, ще си ги държа в жабката, ако желае нека некой катаджия да я смени. АЗ НЕ МОГА!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails viber image.jpg  

  12. #27
    започва да се пристрастява djaraliiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    70

    Default

    Горния край на скобата го натискаш напред и местиш наляво от снимката. После по обратния ред. Лесно е като го направиш 1-2 пъти.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115h.p.

  13. #28

    Default

    Добре, че дойде един приятел та ми помогна. Сам въртех, суках.. нищо не направих. По принцип си джиткам без един габарит от година време, крушката я извадих некак си тогава, и така и не го смених. Лесно ли е поставянето или въобще да не си го поставям за цел ?

  14. #29

    Default

    Ето поглед на захващането "отгоре" ако ще те улесни. Червеното е скобата. Сори за качеството, ама е изготвено с подръчни материали

    Quote Originally Posted by Monteso View Post
    Добре, че дойде един приятел та ми помогна. Сам въртех, суках.. нищо не направих. По принцип си джиткам без един габарит от година време, крушката я извадих некак си тогава, и така и не го смених. Лесно ли е поставянето или въобще да не си го поставям за цел ?
    След първия път ще го правиш за секунди, само се въоръжи с търпение и си подготви най-добрите псувни дето знаеш, че ще ти трябват.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails skoba.jpg  



  15. #30

    Default

    Да, със скобата май ще се оправям занапред. Така като ми покаже нещо схващам, но сам да го измисля.... абсурд! За габарита малко повече инфо може ли да дадете как се поставя ?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •