Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Честит първи сняг

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default Честит първи сняг

    Здравейте колеги, да ни е честит първия сняг и безаварийна зима....
    Днес към 10 часа тръгнах от кв Лагера и поради задръстванията и хората с все още летни гуми стигнах до Горубляне след час и 40 минути... направи ми впечатление че за това време колата не загря до 90 градуса.... а стрелката мръдна от най долно положение след около 30 - 40 минути..... нормално ли е това? съжалявам че питам но това ми е първа зима с колата... също така съм разочарован от недомислицата с чистачките... много гадно набиват снега там до лявата лайсна на прозореца кадето има прекалено голям ръб и в един момент престават да чистят хубаво.... но здраве да е ... те в Италия зима нямат
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  2. #2

    Default

    пролема с температурата е почти сигурно че е термостат
    Kappa SW
    Bravo GT
    Mondeo RS

  3. #3
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Честит първи сняг и на теб И на мен ще ми е първата зима с Алфичката и се подготвих с 4ри нови зимни гуми, но относно температурата ти на двигателя, и аз съм със същия проблем, че ми вдига много бавно температура. Допитах се и ми отговориха същото (трябва да си провера термостата). Непредвидим разход, но няма начин.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  4. #4
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Mitkowsky View Post
    пролема с температурата е почти сигурно че е термостат
    Да, най-вероятно. Иди при някой, който рабира от охладителни системи, да ти направи цялостен преглед. Освен смяната на термостата (ако това е проблема) е добре системата да се почисти и да се смени охладителната течност. Сложи си червен антифриз.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  5. #5

    Smile

    цялата система се прочистваше най-лесно със киселина но забравих каква точно беше, пък може и със спирт
    Kappa SW
    Bravo GT
    Mondeo RS

  6. #6
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Абе по принцип маи всички загряват по бавно а също и парното започва да духа топло малко по късно... затова загреи я на място до 90 градуса и тръгни до някъде със сравнително бърза постоянна скорост. ако термостата не е добре няма да МОЖЕ ДА Я УДЪРЖИ И ТЕМПЕРАТУРАТА ЩЕ ПОДНЕ ДРАСТИЧНО...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Да, най-вероятно. Иди при някой, който рабира от охладителни системи, да ти направи цялостен преглед. Освен смяната на термостата (ако това е проблема) е добре системата да се почисти и да се смени охладителната течност. Сложи си червен антифриз.
    Незнам защо точно червен антифриз да си слагам?.... аз си взех парафлу ... оригиналния препоръчан за наще алфи.... в магазина имаше и от червения и беше по-скъп но продавача ме убеди да си зема препоръчания за двигателя... + тва каза нещо от сорта че червения бил за алуминиеви двигатели което незнам какво значение има? За загряването.... онзи ден съм седял по задръстванията и не искаше да загрее.... днеска я изкарах от нас и за 8 мин каране по цариградско си дигна температура до 75С и повече не съм обръщал внимание.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  8. #8
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Честит да ни е снега на всички ! Само че моята алфета още не е омачкала снега защото е в гаража но утре излиза и то с зимните гумета кеф дано да валне пак !!!

  9. #9
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Бях писал подобна тема за това за колко време трябва да загрее колата ако е на място за да установя дали има проблем или си е така.
    И пак пиша - за 10 мин трябва да ли да е почнала да вдига градусите или не. С червен антифриз съм на -40 градуса.

    Относно снега - днес взех нови гуми и мога да кажа че нашите коли са невероятни возила.
    Няма да поднесе, държи се супер адекватно на завои. Тествах и спиране на лед със около 40км. Спира веднага без да бяга наляво или надясно.
    Не знам дали си въобразявам, Вие ще кажете но колата се държи в пъти по-добре със 16-ки от колкото със 17-ките.
    Last edited by ACEHOB; 23-11-2008 at 23:41.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Бях писал подобна тема за това за колко време трябва да загрее колата ако е на място за да установя дали има проблем или си е така.
    И пак пиша - за 10 мин трябва да ли да е почнала да вдига градусите или не. С червен антифриз съм на -40 градуса.

    Относно снега - днес взех нови гуми и мога да кажа че нашите коли са невероятни возила.
    Няма да поднесе, държи се супер адекватно на завои. Тествах и спиране на лед със около 40км. Спира веднага без да бяга наляво или надясно.
    Не знам дали си въобразявам, Вие ще кажете но колата се държи в пъти по-добре със 16-ки от колкото със 17-ките.
    а дебелината на гумите каква е
    Kappa SW
    Bravo GT
    Mondeo RS

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Aйтос
    Posts
    25

    Default

    и аз имах саштия проблем колата бавно загряваше и изван градско температурата падаше под 70градуса смених термостата и положението е много по добре сега, по барзо вдига температура и като загрее до 90 градуса и стрелката не марда независимо дали е в града или изван града, оказа се че при мен проблема е термостата

  12. #12
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Mitkowsky View Post
    цялата система се прочистваше най-лесно със киселина но забравих каква точно беше, пък може и със спирт
    Тези, които се занимават с радиатори и охладителни системи знаят. Има специални добавки. Източва се старата течност и системата се пълни с вода + такава добавка. Остава се да работи 10-20 мин. и се източва пак. Тогава се слага новия антифриз (ако всичко е ок и не са се появили течове).
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  13. #13
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Абе по принцип маи всички загряват по бавно а също и парното започва да духа топло малко по късно... затова загреи я на място до 90 градуса и тръгни до някъде със сравнително бърза постоянна скорост. ако термостата не е добре няма да МОЖЕ ДА Я УДЪРЖИ И ТЕМПЕРАТУРАТА ЩЕ ПОДНЕ ДРАСТИЧНО...
    ЖТДто посмъртно не можеш да го загрееш до 90 градуса на място. Внимавайте като давате съвети за други мотори. Нека отиде в сервиз, в който разбират.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  14. #14
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    Незнам защо точно червен антифриз да си слагам?.....
    Има тема във форума по този въпрос. Не си спомням какви бяха аргументите, но като четох темата ме убедиха. Ползвай бутона "Search". Не съм спец, затова съветвам да се ходи в сервиз.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  15. #15
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •