Results 1 to 11 of 11

Thread: проблем в диагностиката на 147

  1. #1
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default проблем в диагностиката на 147

    Колеги при контакт винаги ми светва жълтата лампичка на таблото която отчита проблем в работата на двигателя. колата е Алфа 147 1.6 105 коня с три ламбди. Когато я купих си беше така предишния собственик е махнал катализатора и ламбдата след катализатора отчита стойности извън нормалните и за работа, не работи в определения честотен режим.Бях в сериза на фият за диагностика, човека там каза че поради липсата на катализатор втората сонда отчита грешка в работата си макар да е наред самата ламдба. Изчистихме грешката и само след 2-3 дена отново светна лапмата .Мисля че при работа на двигателя в постоянен "сервизен режим" харчи повече ,дали има начин да се заблуди компа?

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Бате, на моята аз лично и махнах катализатора...никви лампи не ми светят, разхода ми падна, ускорява по-добре итн...Нещо друго ти е проблема не е от липсата на катализатор...Или може би не са ти оправили изпускателната система като хората след махането на катализатора...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    може и така да е как да разбера ?

  4. #4
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Като са махнали катализатора, какво са сложили на негово място...При мен е резонаторно гърне...така потока на изгорели газове преминава без да кара ламбдата да се шашка..
    При мен тази лампа светеше, когато реших да се правя на майстор и си разкачих буксата на дебитомера...и май тогава я вкарах колата в сервизен режим...Така, че погледни си и дебитормера да не е от него нещо...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Колеги при контакт винаги ми светва жълтата лампичка на таблото която отчита проблем в работата на двигателя. колата е Алфа 147 1.6 105 коня с три ламбди. Когато я купих си беше така предишния собственик е махнал катализатора и ламбдата след катализатора отчита стойности извън нормалните и за работа, не работи в определения честотен режим.Бях в сериза на фият за диагностика, човека там каза че поради липсата на катализатор втората сонда отчита грешка в работата си макар да е наред самата ламдба. Изчистихме грешката и само след 2-3 дена отново светна лапмата .Мисля че при работа на двигателя в постоянен "сервизен режим" харчи повече ,дали има начин да се заблуди компа?

    Аз също имах подобен проблем. Но в момента съм без катализатор и нямам грешки на компа. Проблема при мен беше ,че сондата не беше оригинална. Имаше различно съпротивление на нагревателите и от там компютъра записваше грешка. Разбира се на мен ми даваше и точно таква грешка при диагностиката - Heater resistance. Така че не знам дали при теб това е проблема. Между другото моята 147 е 105 коня и е с 2 ламбди. Сигурен ли си че твоята е с 3? С 3 сонди са 120 коня.

  6. #6
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by kkkrisss View Post
    Аз също имах подобен проблем. Но в момента съм без катализатор и нямам грешки на компа. Проблема при мен беше ,че сондата не беше оригинална. Имаше различно съпротивление на нагревателите и от там компютъра записваше грешка. Разбира се на мен ми даваше и точно таква грешка при диагностиката - Heater resistance. Така че не знам дали при теб това е проблема. Между другото моята 147 е 105 коня и е с 2 ламбди. Сигурен ли си че твоята е с 3? С 3 сонди са 120 коня.
    Ами да ти кажа не съм сигурен че е с 3 но , колега който погледна колата каза че била Еко нещо си с 3 ламбди 1.6 distinctive се води колата... А на колегата от по горния пост, дебитомеря е скоро сменян на Бош, преди около 2000 км, и като цяло незнам какво са сложили понеже цялата ауспухова система е сменена с нова съответно по номер на рама, но пак не от мен
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Ами да ти кажа не съм сигурен че е с 3 но , колега който погледна колата каза че била Еко нещо си с 3 ламбди 1.6 distinctive се води колата... А на колегата от по горния пост, дебитомеря е скоро сменян на Бош, преди около 2000 км, и като цяло незнам какво са сложили понеже цялата ауспухова система е сменена с нова съответно по номер на рама, но пак не от мен
    Ами сондите лесно се виждат. Ако си с 3 трябва да имаш 2 преди катализатора, който поне в моя случай се вижда щом отворя капака. Залепен е за колекторните тръби. Принципно ЕКО се води 147 103 коня, която е с 2 сонди.
    Както и да е...това не е толкова важно...сподели ако намериш къде е проблема.

  8. #8
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    да вероятно е с две сонди, но проблема и така и не го намирам
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    да вероятно е с две сонди, но проблема и така и не го намирам
    Сондите Bosch ли са ти? Както споделих оказва се, че колата е доста капризна към сондите.
    Каква грешка ти записва на екзаминъра? Само с диагностика може да определиш точно проблема.

  10. #10
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    имам даже една нова сонда бош в багажника. Според стария собственик това се показало когато махнал катализатора,и втората сонда след него отчита грешни стойности на работа , извън работния обем.отидох на сервиза на фият в Бургас вързаха я на компа и казаха същото. изчистиха грешката и се появи пак след два дена.
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  11. #11

    Default

    за сега решението е само нов катализатор

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •