Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Възможно ли е???

  1. #1
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default Възможно ли е???

    Възможно ли е да ми забива(нещо като ограничител)колата на 4000 оборота от датчик на коляновия вал.Има всички признаци че датчика се е прецакал,сутрин се дави и след второто запалване се оправя като я запаля втори път топла през деня се замисля на около 2000 оборота,но забиването на 4000 об ме кара да си мисля че и дебитомера е за смяна а на диагностика не ми хващакато грешки и двете...та чудя се дали при смяна на въпросния датчик ще се отпуши колата?
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  2. #2
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    При запален мотор откачи буксата на дебитомера ако не получиш никаква разлика в работата на мотора то дебитомера най вероятно си е заминал .
    Alfa 155 2.0 16v

  3. #3
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    При запален мотор откачи буксата на дебитомера ако не получиш никаква разлика в работата на мотора то дебитомера най вероятно си е заминал .
    И мотора влиза в авариен режим... и се трупат грешки
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by didiod View Post
    а на диагностика не ми хваща като грешки и двете...
    А на какво, и със какво я правиш тая диагностика????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    ами на стенд на бош ужжж разбират момчетата ама май ще сменя майсторите
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Бих заложил че е дебитомер но Ферарист те пита с какво правят диагностиката защото ако се направи в движение ще се види дали дебитомера отчита вярно и ще се знае със сигурност дали е от него или не. Аз си мисля че ако датчика на вала прави бела ще гасне и няма да иска да пали няма само да се замисля или забива.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    При запален мотор откачи буксата на дебитомера ако не получиш никаква разлика в работата на мотора то дебитомера най вероятно си е заминал .
    Да ама мойта без дебитомер умира, умира като муха през ноември месец. Това с дебитомера е само за дизелите.
    156 1.8 TS

  8. #8
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    При някой модели явно зависи от компа започва да върви повече даже защото компа постоянно отчита че разхода на въздух през дебитомера е максимален.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #9
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by didiod View Post
    Възможно ли е да ми забива(нещо като ограничител)колата на 4000 оборота от датчик на коляновия вал.Има всички признаци че датчика се е прецакал,сутрин се дави и след второто запалване се оправя като я запаля втори път топла през деня се замисля на около 2000 оборота,но забиването на 4000 об ме кара да си мисля че и дебитомера е за смяна а на диагностика не ми хващакато грешки и двете...та чудя се дали при смяна на въпросния датчик ще се отпуши колата?
    Ако е датчика на хол-на коляновия вал-няма да пали,или ще гасне в движение!! При диагностика ще показва че е той!! Най вероятно е дебитометър,при диагностиката му вижте волтажа на първия пик при резко подаване на пълна газ,трябва да е около 4 волта! Под 3.6 волта вече е пътник.
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  10. #10
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    в събота съм на диагностика ама ми прави впечетление че като я паля после я гася и пак я паля и се отпушва дебитомера ако е повреден ще се отпушва ли от време на време
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by didiod View Post
    в събота съм на диагностика ама ми прави впечетление че като я паля после я гася и пак я паля и се отпушва дебитомера ако е повреден ще се отпушва ли от време на време
    Мисля че при кофти дебитом, колата ще бърка доста неща, и понякога дори е възможно да се отпушва за кратко, но екуто ще бърка темп на вх въздух, на влизащия, ще бърка и сместа.....така мисля......
    Иначе найстина най - добрата диагностика според мен се прави в движение......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    благодаря на всички в събота ще пробвам на диагностика за да не сменям части на сляпо
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  13. #13
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by didiod View Post
    ... на диагностика за да не сменям части на сляпо
    That's the right decision!!!

  14. #14

    Default

    колеги и мойта е така като стигне 4000 оборота и забива но това се усеща повече на висока предавка иначе нямам проблем с паленето нито ми гасне колата няма проблем и с клатенето на обороти но след 4000 забива и в един момент се оправя.но и на мен при диагностика ми дава че дебитомера е добре.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  15. #15
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    колеги и мойта е така като стигне 4000 оборота и забива но това се усеща повече на висока предавка иначе нямам проблем с паленето нито ми гасне колата няма проблем и с клатенето на обороти но след 4000 забива и в един момент се оправя.но и на мен при диагностика ми дава че дебитомера е добре.
    да ама това ме дразни и колата ми все едно е спъната не върви като за 144 коня и ми е голям проблем изпреварването
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •