Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: ИКое е най доброто масло за 145 1.4 ТС?

  1. #1
    Запален алфист junior's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Rudozem-Plovdiv
    Age
    37
    Posts
    236

    Default ИКое е най доброто масло за 145 1.4 ТС?

    Извинете колеги, че пускам тема,която мойе би е разисквана,но искам да попитам с кое е най-доброто масло за колта ми.А тя е Алфа 145 Джуниер 1.4 ТС.Защото ми предстои втора смяна на маслото,а досега бях със Селения ГОЛД.Но прочетах във форума,че то се слагало на Фиати.И за това се опасявам да не взема да помеля двигатела,защото доста често си я вкарвам в обороти.Благодаря ви предварително!
    Alfa Romeo 145 Junior 1.4 TS 103hp

  2. #2
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Хмммм, е сега май пак ще се разрази спор за маслата. Всеки има различни впечатления, така че ако си доволен от gold-а слагай пак него.Иначе нямам идея на колко километра ти е колата, но предполагам не на малко, а и ти сам признаваш, че я ръчкаш много, така че като за начало се насочи към някое за изтормозени двигатели.Аз сега съм хвърлил око на един кастрол, но не знам какво да ти кажа за него.До сега не съм сипвал от него.Ако е зле, нека някой каже.Иначе разгледай форума.Има доста писано за маслата.
    The greatest of all scientific hobbies!

  3. #3
    Запален алфист junior's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Rudozem-Plovdiv
    Age
    37
    Posts
    236

    Default

    Мерси колега.Колата я имам от около година и съм о6те нов, тя е на окло 110000 в момента.Ама видях във форума да се пише за няква Селения 20к. което било по-добро от Голд.Аз зе това питам, дали да слагам такова.
    Last edited by junior; 18-11-2008 at 17:51.
    Alfa Romeo 145 Junior 1.4 TS 103hp

  4. #4
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Честно да ти кажа аз и 20к не съм сипвал, така че и за него не знам какво да ти кажа Принципно е по-скъпо от повечето масла които се продават, но като гледам ти така или иначе си дал не малко пари за голд. Ама така е, като опре ножа до кокала и не пита. Иначе търсиш легендарните кутии на които пише for Alfa Romeo. Мен единственото ми оплакване за маслото беше когато имах проблем със сепаратора. Беше се затлачил и гореше в промишлени количества. Та когато ме е заварвала тая неволя на път ми се е случвало да сипвам каквото има по бензиностациите, а там избор нямаш, но въпреки бозата която се е получавала не съм имал проблеми. Да чукна на дърво сега след като изчистих сепаратора също нямя проблеми. Иначе ако искаш да я глезиш много колата зимата и лятото карай с масла с различна гъстота.
    The greatest of all scientific hobbies!

  5. #5
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    всеки компромис води до последствия слагаи 20К за алфа ромео
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  6. #6
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    слагай 20К !
    146 Turbo

  7. #7
    Запален алфист junior's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Rudozem-Plovdiv
    Age
    37
    Posts
    236

    Default

    А на кви пари е литъра Селения 20к.? И от каде мога да си го купя щот в моя град надали има някой, който кара с такова и по сервизите го няма.
    Last edited by junior; 18-11-2008 at 18:27.
    Alfa Romeo 145 Junior 1.4 TS 103hp

  8. #8

    Default

    сложи и селения 20к за алфа ромео така се казва маслото и специално за твоя двигател маслото е 10w40.иначе селения голд е дават за бензиновите фиати.но по принцип можеш да сложиш и друго масло с същия вискозитет стига е добро да не е някое скапано.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  9. #9

    Default

    опаковките са по 2литра метална червена опаковка с емблемата на алфа ромео и струва към 40лв двата литра.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  10. #10
    8c competizione Boxer_Power's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Варна;кв.Колхозния пазар
    Age
    15
    Posts
    435

    Default

    ас съм с 20К и съм много доволен вече 5000км и грам не е мръднало и цвета е бистър
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer 96г. 103++hp

    http://www.vbox7.com/play:38923e52

  11. #11

    Default

    здравейте аз карах досега 33 алфа а сега карам 146 1.4 ТС в момента я карам с елф 10w40 и съм доволен от него засега

  12. #12
    Запален алфист junior's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Rudozem-Plovdiv
    Age
    37
    Posts
    236

    Default

    Благодаря колеги май ще е 20к., ще поглезя хубавицата.
    Alfa Romeo 145 Junior 1.4 TS 103hp

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Искам само да почпитам,какво значи да си доволен от маслото???Това че не го харчи ли????Според мен доброто масло е това което се препоръчва от производителя,не че няма други масла,но този двигател с това е тестван,и затова го препоръчват За мен лично Селенията е добро масло,аз карам апк с Рейсинг,защото сматам че мотора ми се чувства най-добре с него

    П.С.Маслото за твойта кола е 20К АР
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14

    Default

    Маслото е едно и е Motul!

  15. #15
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Искам само да почпитам,какво значи да си доволен от маслото???.....аз карам апк с Рейсинг,защото сматам че мотора ми се чувства най-добре с него
    Мисля, че сам си си отговорил на въпроса. А относно доброто масло....хммммм, такова има ли? Защото за мен може да е добро едно а за друг друго. В крайна сметка дали ще сипеш 20К, Кастрол, Мотул, Елф и т.н. е почти все тая, стига да не позвплява на чарколяка да се износва повече от допустимото и запазва качествата си при съответните условия достатъчно дълго. И да, смея да кажа, че едно такова масло е добро. Иначе тая работа си е индивидуална малко и е в завизимост от това какво си иска двигателя. Съгласен съм, че ако производителя казва, че е тествал с еди какво си и нямя проблеми е най-добре, но това е за нови коли, докато за такива, които са на сума километри и Бог знае какво преживели докато стигнат в нашите ръце....спорен е въпроса.
    The greatest of all scientific hobbies!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •