Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 84

Thread: Как се сменя акумулатора на 166

  1. #61

    Default

    Я, всеки да си кара с каквото си е наумил - аз съм свалил от колата 100 амперов акумулатор на 8,5 г., в книгата е написан такъв и такъв съм сложил.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  2. #62
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Хаха сега проверих по Аутодата 9-ката я дават със 60Аh това италианец на снимка да видиш шамар трябва да му удариш Сериозно - и двете са си за акумулатори около 70Аh не се вдетинявайте по книжки човек трябва и да разсъждава малко. Самия факт, че на всички бензинови са дали 70 без оглед на нищо, а след няколко години са дали 100 какво ви говори? Шестаци, туинспаркове всичко в един кюп - тъпо.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #63

    Default

    Да се беше зачел някой и за стартовия ток, който трябва да е минимум 800А.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #64
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Да се беше зачел някой и за стартовия ток, който трябва да е минимум 800А.
    Не бе 1200 трябва да е .. моята как пали от четвърт 2г с 550 сигурно е някаква дефектна. Не е лошо да е голям акумулатора все пак, ако ти свърши бензина може да се придвижваш на стартер

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #65

    Default

    Ако имаш голям акумулатор и алтернатора не може да го зарежда пак няма смисъл.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #66

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ако имаш голям акумулатор и алтернатора не може да го зарежда пак няма смисъл.
    Мене това също ми е главния въпрос Не винаги по големия акумулатор е по добре... Аз на 2,4-ката 156 съм с Бош силвър 74/760, стария Exide дето не си знае годините беше 72... но пък моя е отпред
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #67

    Default

    Това, че акумулатора е отзад не мисля, че води до загуби по кабела, все пак не е в съседната стая, някой който разбира от електричество може да ги изчисли.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #68

    Default

    И без да разбирам колкото ecotronic, ще ти кажа, че "загуба" има (най-малкото тоя кабел има съпротивление, което е правопропорционално на дължината на проводника)...

    Аз пък си мисля, че просто тия от "Джонсън" са почнали да правят и "Варта" с еФтинджос китайски компоненти и да се хеджират са обявили 100Ah, един вид тоя боклук дето на него пише 100, трябва да дава поне към 65-70 реално...

  9. #69
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Ако всичко е наред загубата е почти незначителна При мен динамото ми дава 14.10v ток а до акумулатора ми достига 14.07v Мисля че това изобщо не е проблем а и не съм сигурен че колите с акумулатор отпред няма да имат никаква загуба
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  10. #70
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Я, всеки да си кара с каквото си е наумил - аз съм свалил от колата 100 амперов акумулатор на 8,5 г., в книгата е написан такъв и такъв съм сложил.
    +1 и при мен беше същата работа 100 амперов оригинален Алфов ексайд на същите години те наште беха наборки
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  11. #71
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Както каза Иво, съпротивлението на кабела е право пропорционално на дължината му. Ако 1 метър кабел с някакво сечение има някакво съпротивление, кабел с дължина 2 метра ще има двойно по-голямо съпротивление (ако сечението е еднакво).
    От друга страна - колкото по-голямо съпротивление на кабела - толкова по-големи загуби по него.
    Пример:

    Ако стартерът е свързан с акумулатора с кабел със сечение 50 кв. мм и дължина 1 метър, в момент на палене (ако стартовият ток е 500 ампера), около 90 вата ще се отдадат като топлина от кабела и ще греят вселената.
    Ако акумулаторът е в багажника и кабелът е 4 пъти по-дълъг, и загубите ще са приблизително 4 пъти повече.
    Всичко това без да броим и загубите по шасито, тъй като и минусовият проводник е далеч от консуматора.
    В момент в който не се ползва стартерът, това че акумулаторът се намира в багажника не е от съществено значение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #72

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    В момент в който не се ползва стартерът, това че акумулаторът се намира в багажника не е от съществено значение.
    За съжаление се ползва стартера, а зимно време ефекта се мултиплицира.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #73
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia/Pernik
    Posts
    27

    Default

    Здравейте, имам проблем със свалянето на акумулатора си. Проблемът е, че планката, която го държи отгоре да не мърда, не се извърта, както е показано на картинката в първия пост, ами си е неподвижен Г-образ. Не мога да махна въпросната планка, а от там и акумулатора.

  14. #74
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    В основата на планката има един болт М8, който я държи за пода на багажника. Поразбутай тапицериите и ще го видиш. Развий го и така ще свалиш вертикалната част от конзолата. Хоризонталната се повдига нагоре и акумулаторът излиза.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #75
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia/Pernik
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    В основата на планката има един болт М8, който я държи за пода на багажника. Поразбутай тапицериите и ще го видиш. Развий го и така ще свалиш вертикалната част от конзолата. Хоризонталната се повдига нагоре и акумулаторът излиза.
    Развивам го този болт- с ключе 13. За него ли ми говориш, че това М8 не ми говори нищо? След като го развия планката се мести и акумулатора може да се движи сбободно настрани (примерно), но не мога да да извърша ето това действие:


    При мен не се извърта по този начин.

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •