Results 1 to 8 of 8

Thread: Либсващ зъб - ABS...

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Нови пазар
    Posts
    58

    Default Либсващ зъб - ABS...

    Здравейте колеги,
    днес ходих да ми направят диагностика и компютъра плювна 2 грешки:

    1. Сигнална лампа - температура отворена верига
    2. либсващ зъб - ABS

    за първия проблем ми се струва,че може да е някоя клапа или моторче защото когато колата е студена и издава странен звук (все едно вкарвате CD диск в устройството) и като за позагрее спира
    за втория идея си нямям
    Ако някой може да ми помогне ще съм благодарен!

    P.S. сега ще търся в търсачката, но така и така съм пуснал тема някой знае ли колко свещи има 2.0ТС и евентуално ценички, че ще трябва да ги сменям.
    Алфист по душа и сърце!
    В търсене на 147
    Пежо 206 '02 - продава се!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 98-ма. - бивша

  2. #2
    Запален алфист jimmyfloyd's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София , кв. Редута
    Posts
    223

    Default

    наскоро имах проблем с единия датчик на абс-а ама за тия зъбци идея си нямам какво е...изписва ли ти нещо на таблото иначе? свети ли абс-а?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '99

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Нови пазар
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by jimmyfloyd
    наскоро имах проблем с единия датчик на абс-а ама за тия зъбци идея си нямам какво е...изписва ли ти нещо на таблото иначе? свети ли абс-а?
    Значи при градско каране (50-60 км) няма проблеми не свети нищо, но при по висока скорост светва датчина и не изгасва докато не угася колата. След като тръгна пак същото нещо.

    повече обаче ме притеснява 1-вия проблем с тоя звук...
    Алфист по душа и сърце!
    В търсене на 147
    Пежо 206 '02 - продава се!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 98-ма. - бивша

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Защо си мисля че става въпрос за лампата на температурата която светва когато двигателя прегрее. може да е изгоряла или нещо по нейната верига. Като дадеш на контакт лампичката която е вътре в уреда за измерване на температурата на двигателя трябва да светва и изгасва. Свети червено.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Нови пазар
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Защо си мисля че става въпрос за лампата на температурата която светва когато двигателя прегрее. може да е изгоряла или нещо по нейната верига. Като дадеш на контакт лампичката която е вътре в уреда за измерване на температурата на двигателя трябва да светва и изгасва. Свети червено.
    Свети червено само при запаване (при тестването явно) и после си изгасва. температурата не се дигап овече от 90 градуса - поне така показва уреда.
    Алфист по душа и сърце!
    В търсене на 147
    Пежо 206 '02 - продава се!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 98-ма. - бивша

  6. #6
    Запален алфист jimmyfloyd's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София , кв. Редута
    Posts
    223

    Default

    Quote Originally Posted by sledy
    Quote Originally Posted by jimmyfloyd
    наскоро имах проблем с единия датчик на абс-а ама за тия зъбци идея си нямам какво е...изписва ли ти нещо на таблото иначе? свети ли абс-а?
    Значи при градско каране (50-60 км) няма проблеми не свети нищо, но при по висока скорост светва датчина и не изгасва докато не угася колата. След като тръгна пак същото нещо.

    повече обаче ме притеснява 1-вия проблем с тоя звук...
    Значи и на тебе ти е изгорял някой от датчиците мене даже като карах със 150-60 веднъж ми светна и ръчната хаха такаче ходи провери каде точно е проблема...не е важно колко върви колата а дали спира
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '99

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Датчиците на нашите италианки не отчитат ротацията на главината срещу наподобяваща зъбно колело гривна,а срещу такава приличаща на ротора на асинхронен ел.мотор,като отстоят на няколко мм от нея,така че е невъзможно да имаш липсващ зъб.Виж от кой датчик идва отчитането,свали диска на спирачката и го огледай.Може само да е замърсена гривната и затова да отчита грешно.Ако е повредена - върви в комплект с главината.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Датчиците на нашите италианки не отчитат ротацията на главината срещу наподобяваща зъбно колело гривна,а срещу такава приличаща на ротора на асинхронен ел.мотор,като отстоят на няколко мм от нея,така че е невъзможно да имаш липсващ зъб.Виж от кой датчик идва отчитането,свали диска на спирачката и го огледай.Може само да е замърсена гривната и затова да отчита грешно.Ако е повредена - върви в комплект с главината.
    Подкрепям колегата, и да добавя, че може и да е лош контакт в някой куплунг също така...
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •