Results 1 to 8 of 8

Thread: Нагревателя на задното стъкло

  1. #1

    Default Нагревателя на задното стъкло

    Здравейте, от скоро имам Алфа и днес като заваляха първите сериозни дъждове задното стъкло се потваше бая и забелязах, че нагревателя ми не работи. От къде може да идва проблема и къде по-точно трябва да го търся?
    И още един въпрос, при всички Алфи ли стъклата се потят на парно? Това е много гадно, трябва да карам на климатик. Мислех си да не би клапата да е заседнала само на вътрешен въздух, но не е. Защо тогава стъклата се потят? Филтъра на парното уж бил махнат.

  2. #2

    Default

    Колега честите! Сподели каква алфа си си зел! На мен ми се запотяват стъклата кагато не съм сам, но си пускам врътката да ми духа на стъклата и веднага се оправя!

  3. #3

    Default

    146 1.4 Boxer. От около 2 месеца ми е. Но и сам на дъжд стъклата се потят. А вечер, когато има и други хора също. Неприятно е положението и е много гадно. Ако примерно не вали мога лекичко да отвора прозореца и всичко е ок, но при дъжд не става. Не помага и това да духа на стъклото.

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Има тема за нагревателя, потърси я.

    За другия проблем - имах подобен. Чисто нов филтър, клапи-мапи - нищо не помагаше. При мен се оказа, че отводнителната тръба при моторчето за чистачките се е запушила и вътре се събира доволно количество вода. Та така, отпуших я, изчистих тинята и проблемът изчезна.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5

    Default

    Мерси колега, още утре ще проверя да видя дали има ефект.

  6. #6
    Младши ама вече знае :) sapper's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    61

    Default

    Честито колега относно задните нагреватели и аз имах същия проблем, докато не разбрах че ако си забравя включено подгряването при запалване на двигателя ми гори бушона за подгряване на задното стъкло и огледалата (30 ампера). Виж също така дали не са ти сложили по-малък бушон от 30 ампера, ако е така от опит ти казвам, че гори веднага. Успех и дано да е бушона.
    145 1.6 T.S
    164 3.0 Q4


  7. #7
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Наревателя е силно вероятно да не работи от релето. Естествено първо гледаш бушона. Ако не е той, гледаш дали греят огледалата(ако са с подгряване), щом и те не греят 99% е релето. При мен след презапояване се оправи.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  8. #8
    започва да се пристрастява Anarki's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    74

    Default

    Аз моя нагревател го оправих. Оказа се че релето се е поразтопило малко. В последствие разбрах къде е проблема. Самата инсталация има таймер който трябва да изключи нагревателя след 5мин и при повторно пускане след 3мин. Това е с цел да не прегрее релето което се получило при мен. Въпроса ми е дали някои има идея къде е тоя таймер щот моя явно не работи и пак ще си разтопя релето ако го забравя някой път
    Alfa Romeo 146 1,4 T-Spark - бившата
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •