Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: проблем при 147 не загравя

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    офф колега станаха вече много нещата за смяна ламбда , вариатор , термостат и имам вакум в резервоара . Абе май чак на лято ще оправям всичко .
    Термостата не е скъп, препоръчвам ти да си го смениш, в предвид застудяването което идва, другото когато може..........

  2. #17
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    добре какво става когато ДВГ-то работи студен. Преди работех като шофьор и карах Пежо Боксер 2.0HDI зимата не вдигна нито веднъж повече от 75 градуса ,а буса беше на 5000 км.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  3. #18
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    добре какво става когато ДВГ-то работи студен. Преди работех като шофьор и карах Пежо Боксер 2.0HDI зимата не вдигна нито веднъж повече от 75 градуса ,а буса беше на 5000 км.
    За дизел е нормално.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  4. #19
    започва да се пристрастява rustson's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    75

    Default

    Е как бе колега нищо нормално няма в това! Всяка кола си има параметри в които трябва да се придържа ... ако се отклонява от тях значи има проблем. И моята и смених прясно термостат, радиатор и антифриз обаче продължава в града да загрява до 95 и охлажда до 75... и ще търся проблема че не ми харесва.
    Във връзка с това искам да попитам, понеже на бравото има две перки и две степени на работа(бърза/бавна) на 2.0 ТС има ли такова нещо(перката е една това го видях) да търся този реостат да го сменя на първата степен на перката?

    Само за справка на бравото след смяна на термостат си я заковава на 90 и не мърда, а е дизел.
    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
    Bravo 1.9JTD 2000

  5. #20
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    При моето GTV са две перките 2.0 TS ама незнам как работят колега.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Враца
    Posts
    18

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Искам да попитам колегите дали е нормално, и колко е ненормално да не ми заграва колата на дълъг път при извън градско не ми вдига над 70С в градско каране може да се доближи до 90, но на извънградско дори при равномерно каране и дистанция от 200 км ми заковава на 70 градуса по показанията на таблото,мисля си че не е оптималната темпераура за 1.6 бензинов двигател,има ли нещо нередно и дали се увеличава разхода на гориво?
    И при мене е същото и НЕ е нормално. Причината е в термостата - трябва да се подмени. Ролята му е да поддържа оптимална температура на работа на двигателя(търтея е дал таблица). Ако е под оптималната разхода може да дойде и с литър по-голям, ако е над нея се амортизира двигателя. Ти и аз сме с първия случай и на дълъг път не може да ни загреят колите, когато се движим с по-голяма скорост и въздушният поток е по-силен респ. охлаждането е по-лесно. Дядо ми някога слагаше на Москвича картон пред радиатора през зимата за да загрее, а Ифите и Шкодите дори бяха с много смешни правоъгълници изрязани от мокет. Интересно е, че този проблем не се забелязваше при ЗиЛ и ГАЗ, все пак в Русия зимата е по-студена!
    Last edited by h.marinsky; 19-11-2008 at 22:50.

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    144

    Default

    И при мен е така.Днес я оставих в сервиза да и сменят термостата и датчика.Утре ще видя да ли вдига градуси извън града.
    алфа 156 1.8тс16v

  8. #23
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    Да, намерих в два магазин ,е ауто италия в Бургас за 83 лв с поръчка и доставка от София и в нещо като магазин на Бош 98 лв на BERTH който си идва с термо датчика.Като го сменя ще кажа дали се е подобрило състоянието
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  9. #24
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    м да ама го върнах оказа се че моя има една лула по малко или за един маркуч по малко , на вниманието на колегите прди да сменят термостата да видят кой модел е точно техния защото по рама излиза този модел но се оказва че има и друг, на който този допълнителен извод е заводски запушен
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    144

    Default

    Преди малко си взех колата от сервиза и пробвах на извън градско.Сега вече с новия термостат си подържа 90 градуса.Преди стрелката не минаваше над 60 градуса извън града.Между другото имам чуството че двигателя работи сега и по-тихо.
    алфа 156 1.8тс16v

  11. #26
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by rustson View Post
    Е как бе колега нищо нормално няма в това! Всяка кола си има параметри в които трябва да се придържа ... ако се отклонява от тях значи има проблем. И моята и смених прясно термостат, радиатор и антифриз обаче продължава в града да загрява до 95 и охлажда до 75... и ще търся проблема че не ми харесва.
    Във връзка с това искам да попитам, понеже на бравото има две перки и две степени на работа(бърза/бавна) на 2.0 ТС има ли такова нещо(перката е една това го видях) да търся този реостат да го сменя на първата степен на перката?

    Само за справка на бравото след смяна на термостат си я заковава на 90 и не мърда, а е дизел.
    Преди няколко години карах чисто нов от магазина Boxer 2.8 HDI зимата изобщо не можеше да загрее нито градско нито извън градско.Слагах му разни кашони отпред.Термостата му иначе трябва да отваря при 82 градуса.А за перката на 2.0 ТС изобщо не съм обърнал внимание на колко скорости работи.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •