Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Впечатления от масло на Liqui Molly с MoS2

  1. #1
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default Впечатления от масло на Liqui Molly с MoS2

    Някой да е карал с това масло - колко и какво подобрения или негативи е срещнал?
    Като цяло го хвалят за добро за по-износени мотори.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #2
    започва да се пристрастява fazana's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    43

    Default

    С такова сьм в момента даже трябва и да го сменям.Доволен сьм,може да си вьобразявам но дгателя работи по добре отколкото,когато карах сьс селения.Почти всички масла са добри,всичко опира до цената.Liqui Molly MoS2-57лв. 5литра мисля,че е добра цена.
    ALFA ROMEO 155 T. SPARK 1.7 8V

  3. #3
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by fazana View Post
    С такова сьм в момента даже трябва и да го сменям.Доволен сьм,може да си вьобразявам но дгателя работи по добре отколкото,когато карах сьс селения.Почти всички масла са добри,всичко опира до цената.Liqui Molly MoS2-57лв. 5литра мисля,че е добра цена.
    Да и аз в момента съм с 10в40 на Лики Моли. Но си мисля за молибденовото или като масло или като добавка да го метна в мотора. Но просто искам впечатления от точно това масло с молибдена. Цената е повече от добра! Благодаря за отговора!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #4
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    В магазина има салам от 5 и салам от 9 лева всеки си избира от кой да си купи
    Alfa 155 2.0 16v

  5. #5
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Направих ОГРОМНАТА грешка да сипя точно такова масло.След 3000км с 4000 оборота ми показваше 0.5 атм. налягане манометъра.Задра ми бутало от ниското налягане и направих ремонт за 500лв.Сега си сипах Селенията на 5000км с 2500 оборота ми държи 2.5 атм. Много хора се оплакват,че загрее ли маслото налягането остава почти на 0.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  6. #6
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Направих ОГРОМНАТА грешка да сипя точно такова масло.След 3000км с 4000 оборота ми показваше 0.5 атм. налягане манометъра.Задра ми бутало от ниското налягане и направих ремонт за 500лв.Сега си сипах Селенията на 5000км с 2500 оборота ми държи 2.5 атм. Много хора се оплакват,че загрее ли маслото налягането остава почти на 0.
    тук вече ме притесни. купих си добавката, но още не съм я сипал. В края на месеца имам един не малък преход да правя с колата и ще е постоянно на 4000 оборота. При загряло масло моя уред отчита 3-3.5 атмосфери на 80 градуса на маслото, но моята е бензинова. На 60 градуса ми държи почти 4 атмосфери в обороти. Липсата на поток от масло в обороти е смърт за мотора!

    Я кажи защи сипа такова масло? Проблема не ти ли е бил маслената помпа или това масло е засилило проблема с помпата?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #7
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Проблем с маслената помпа нямам.Просто това масло загрее ли става на пикня!Сипах го защото преди 50-60000 правихме основен ремонт на двигателя и всеки ми го хвалеше това масло с добавката,че удължавало живота му,че зимата бил много лесен старта с него и реших като съм с нов двигател да му сипя и по-качествено масло.Уви това масло му е.. майката.Смених бутало,риза и сегменти.Докато е студено няма проблеми.Загрее ли е кошмар.130000км е карана само със Селения и не е имало никакви проблеми дори и когато е карана с 180-200.Това Лики Моли ми скапа двигателя за 3000км.Дори и да не ми е верен манометъра,а той със сигурност не е,не може с Лики Моли при 4000 оборота да ми държи 0.5 а със Селенията на 2500 - 2.5!
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  8. #8
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Две коли съм карал (бензин и дизел) с такова масло мос2,само хубави впечатления. Пробег общо на двете около 50 000км
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  9. #9
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Проблем с маслената помпа нямам.Просто това масло загрее ли става на пикня!Сипах го защото преди 50-60000 правихме основен ремонт на двигателя и всеки ми го хвалеше това масло с добавката,че удължавало живота му,че зимата бил много лесен старта с него и реших като съм с нов двигател да му сипя и по-качествено масло.Уви това масло му е.. майката.Смених бутало,риза и сегменти.Докато е студено няма проблеми.Загрее ли е кошмар.130000км е карана само със Селения и не е имало никакви проблеми дори и когато е карана с 180-200.Това Лики Моли ми скапа двигателя за 3000км.Дори и да не ми е верен манометъра,а той със сигурност не е,не може с Лики Моли при 4000 оборота да ми държи 0.5 а със Селенията на 2500 - 2.5!
    Вероятно си попаднал на менте продукт - има и други с такива впечатления в други форуми - мисля опел имаше такава случка, преди време четох. Аз сега съм с лики моли, но нормалното 10в40 и налягането на 4000 при масло на 80 градуса е 3-3.5 по стрелката на манометъра, че и 4 стига от време на време.

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Две коли съм карал (бензин и дизел) с такова масло мос2,само хубави впечатления. Пробег общо на двете около 50 000км
    Мерси за отговора!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #10
    започва да се пристрастява fazana's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    43

    Default

    Колега в Сливен го копувам от вносителя не вярвам да е менте.http://automaniasliven.hit.bg/ провери тука.
    ALFA ROMEO 155 T. SPARK 1.7 8V

  11. #11
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Вероятно си попаднал на менте продукт - има и други с такива впечатления в други форуми - мисля опел имаше такава случка, преди време четох. Аз сега съм с лики моли, но нормалното 10в40 и налягането на 4000 при масло на 80 градуса е 3-3.5 по стрелката на манометъра, че и 4 стига от време на време.
    Не е ли малко мъничко това налягане? Извинявам се, че не по темата...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  12. #12
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Не е ли малко мъничко това налягане? Извинявам се, че не по темата...
    Ами и аз незнам. По книжка дават да е 5 атм. уж на 4000, ама не пишат при каква темп. на маслото. Иначе колата повече от година я жуля с такива показания и различни масла. Не съм забелязал драстична разлика, е лятото е малко по-ниско на голяма жега, но само на студен старт беше под 4 Сега в студеното е почти 5 стига на студено. Ако има проблем с налягането на маслото досега мотора да е фира.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #13
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    От доста години (може би над 15 вече) карам всичките си италиански и неиталиански коли САМО И ЕДИНСТВЕНО с LIQUI MOLY MoS2 10 W-40. Колите на семейството също се карат с такова, ако не са в гаранция (тогава щеш-не щеш караш с квото ти сипят във фирмения сервиз).

    Ланчи Дедра и Капа, Фиати най-различни, Алфи най-различни, а също и Форд Галакси, БМВ 740i, Мерцедес Е320, Пежо 306, Ленд Ровър Фрилендър, Хюндай Соната, Деу Супер Салон, Сангьонг Мусо, абе забравих ги всичките вече.


    Маслото е перфектно, никога не съм имал и най-малкия проблем. Двигателите работят като часовници. Хем никак не ги жаля и ги настъпвам юнашки.

    Вероятно дизелите на VM не го понасят, не съм карал такъв, но не ми се вярва, мотор като мотор.

    По принцип по немските форуми всички го хвалят това масло, защото е едно от малкото масла, които са Vollgasfest(устойчиви на пълна газ) - тоест издържат на много часове каране с пълна газ, което е възможно само по немските магистрали. Повечето масла стават на водичка, но това - не.
    Last edited by pinko; 17-11-2008 at 12:38.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  14. #14
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    От доста години (може би над 15 вече) карам всичките си италиански и неиталиански коли САМО И ЕДИНСТВЕНО с LIQUI MOLY MoS2 10 W-40. Колите на семейството също се карат с такова, ако не са в гаранция (тогава щеш-не щеш караш с квото ти сипят във фирмения сервиз).

    Ланчи Дедра и Капа, Фиати най-различни, Алфи най-различни, а също и Форд Галакси, БМВ 740i, Мерцедес Е320, Пежо 306, Ленд Ровър Фрилендър, Хюндай Соната, Деу Супер Салон, Сангьонг Мусо, абе забравих ги всичките вече.


    Маслото е перфектно, никога не съм имал и най-малкия проблем. Двигателите работят като часовници. Хем никак не ги жаля и ги настъпвам юнашки.

    Вероятно дизелите на VM не го понасят, не съм карал такъв, но не ми се вярва, мотор като мотор.

    По принцип по немските форуми всички го хвалят това масло, защото е едно от малкото масла, които са Vollgasfest(устойчиви на пълна газ) - тоест издържат на много часове каране с пълна газ, което е възможно само по немските магистрали. Повечето масла стават на водичка, но това - не.
    Аз в момента точно заради теб карам с 10в40 , но нормално, без МoS2. Засега е ок масълцето и е вярно че не става на водичка след жулене по магистралата!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #15
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Вероятно дизелите на VM не го понасят, не съм карал такъв, но не ми се вярва, мотор като мотор.
    Понасят го идеално.
    Дизела ми беше Гранд Чероки 3.1 ВМ
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •