Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51

Thread: Върти ми се идея за подгряване на антифриза!

  1. #31
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Ти закона за запазване на енергията чувал ли си го?
    Чел съм го. В този случай свещите няма да се стоплят максимално, но ще има повече на брой свещи от там по-голяма площ на топлоотдаване, а използваната енергия ще бъде значително по-малка.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post

    Знам, че има такива подгревни свещи, които са способни за секунди да стоплят течноста.
    Това не ми прилича на въпрос... т.е. ти вече знаеш!

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ако някой е намирал такива решение моля да сподели.
    Споделиха ти колегите решения, и понеже на теб не ти харесват решаваш, че можеш да спориш!
    Quote Originally Posted by oem View Post
    Има такива свещи. На някои JTD-та. 3 са наброй и подгряват само антифриза. То е достатъчно да подгрее само малкия кръг системата. На 60 градуса да го направи ще е нещо.
    Въпросните свещи са 3 по 200W едната т.е. сумарно 800W няма как да стоплят ~1л топло-носител "за секунди"
    Нямам време сега да ти изнасям лекция по топлотехника и термодинамика на четиритактовия бензинов и дизелов двигател!

    Quote Originally Posted by oem View Post

    Разбрах, че предварително загряване няма как да направя без да си купя допълнителна печка. Но да дам 3000 лв. за печка и да я сложа на кола за 7000 лв. малко не върви.
    Всяко нещо си има цена, а това, че на теб не ти харесва е една друга бира!

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз за това питах тук какво да направя защото аз самия не знам какво трябваше да направя. А вие тука се правите на не знам какви.
    Не се правим на "не знам какви" просто сме открили топлата вода! Виж какво ти е написал колегата понеже на мен явно не ми вярваш въпреки, че ти го доказах с цифри:
    Quote Originally Posted by търтей View Post
    няма как да стане без да ползваш външен източник на енергия
    те това е
    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не искам някой да ми каже "бе няма да стане.. не се занимавай" аз искам да се занимавам и ще го направя. И ще работи. За това който не иска да ми помогне, то поне да не ми пречи.

    Айде без лоши чуства.
    Все още не виждам достатъчно смирение за това, че те предпазваме от излишни разходи на средства, време и...
    най-лошото разхищаване на енергия!

    И аз така без лоши чувства
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Това не ми прилича на въпрос... т.е. ти вече знаеш!


    Споделиха ти колегите решения, и понеже на теб не ти харесват решаваш, че можеш да спориш!

    Въпросните свещи са 3 по 200W едната т.е. сумарно 800W няма как да стоплят ~1л топло-носител "за секунди"
    Нямам време сега да ти изнасям лекция по топлотехника и термодинамика на четиритактовия бензинов и дизелов двигател!



    Всяко нещо си има цена, а това, че на теб не ти харесва е една друга бира!


    Не се правим на "не знам какви" просто сме открили топлата вода! Виж какво ти е написал колегата понеже на мен явно не ми вярваш въпреки, че ти го доказах с цифри:




    Все още не виждам достатъчно смирение за това, че те предпазваме от излишни разходи на средства, време и...
    най-лошото разхищаване на енергия!

    И аз така без лоши чувства
    Добре. Мерси. Ще помисля над това. Сори за моя тон, но се въодушавих от идеята.

    А само един въпрос имам. На JTD-то как работи това подгряване?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    при изправен термостат за 10 15 мин колата трябва вече да топли вътре и мотора да е позагрял поне до 60 градуса всичко останало ми се струва излишно печката за която пинко говори си е вариант но цената и е висока, другото което е тя така или иначе отнема време и то доста при наличие на топъл гараж какъвто казваш че имаш
    Alfa 155 2.0 16v

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Добре. Мерси. Ще помисля над това. Сори за моя тон, но се въодушавих от идеята.

    А само един въпрос имам. На JTD-то как работи това подгряване?
    Така по става!

    Мисля, че споменах в някой от по-предишните си постове каква е основната задачата на системата. Не случайно веднага след нея минава през радиатора на парното.
    В зависимост от температурата на антифриза при стартиране на ДВГ, подгревните свещи си имат собствен блок за управление. Можеш да го видиш на следващата картинка в линка от Eper който беше приложил с въпросната картинка на системата. Релета включват една, две или и трите свещи. Това може да стане само при работещ двигател на поне 660 оборота, а също така и при напрежение на акумулатора не по-малко от 12.8 волта. При по-ниско напрежение, с цел запазване на енергия, едната, двете или дори и трите свещи може да не заработят, което решава ЕКУ, в зависимост от напрежението. Това, сигурно го пише и в еLearn!
    Аз обаче, го знам от един друг форум, покрай една друга кола и една друга изкарана бира
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    при изправен термостат за 10 15 мин колата трябва вече да топли вътре и мотора да е позагрял поне до 60 градуса ...
    Така е колега, но това е за бензинови двигатели... с дизелите е по-сложно особено през зимата! С помощта на тази система загряват горе-долу за същото време като бензиновите двигатели само с малката разлика, че доста по-рано започва да духа топъл въздух вътре в салона.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  7. #37
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    139

    Default

    Темата бая е разисквана и в други форуми, но в краина сметка до окончателно заключение май не се стигна.
    Ето малко коментари http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...E5+jtd&start=0
    И на мен ми се иска да бодна 3 свещи да подгряват
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  8. #38
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Quote Originally Posted by pioneer View Post
    Темата бая е разисквана и в други форуми, но в краина сметка до окончателно заключение май не се стигна.
    Ето малко коментари http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...E5+jtd&start=0
    И на мен ми се иска да бодна 3 свещи да подгряват
    Колеги, чак сега виждам темата...
    Аз много се запалих по тези свещи и си направих сам управлението с три терморелета и оргинално блокче(взех го втора употреба)
    Има голяма разлика,парното загрява доста бързо...
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  9. #39
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    пробвай с бързовар

  10. #40
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    И какво стана колеги,някой пробвали да загрява водата че зима иде
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  11. #41
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Така по става!

    Мисля, че споменах в някой от по-предишните си постове каква е основната задачата на системата. Не случайно веднага след нея минава през радиатора на парното.
    В зависимост от температурата на антифриза при стартиране на ДВГ, подгревните свещи си имат собствен блок за управление. Можеш да го видиш на следващата картинка в линка от Eper който беше приложил с въпросната картинка на системата. Релета включват една, две или и трите свещи. Това може да стане само при работещ двигател на поне 660 оборота, а също така и при напрежение на акумулатора не по-малко от 12.8 волта. При по-ниско напрежение, с цел запазване на енергия, едната, двете или дори и трите свещи може да не заработят, което решава ЕКУ, в зависимост от напрежението. Това, сигурно го пише и в еLearn!
    Аз обаче, го знам от един друг форум, покрай една друга кола и една друга изкарана бира
    Това чудо дали може да се добави на автомобил на който няма такова - в смисъл ЕКУ на 156 JTD без такава система ще може ли да я управлява?
    Че нещо почва да ми става студено...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  12. #42
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Това чудо дали може да се добави на автомобил на който няма такова - в смисъл ЕКУ на 156 JTD без такава система ще може ли да я управлява?
    Че нещо почва да ми става студено...
    То и на мене ми стана чудно дали на моята немога да си ложа такова чудо,да нее с електроника а с прости релета да се стартира и датчик при определена температура от друго реле да исключва?
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Това чудо дали може да се добави на автомобил на който няма такова - в смисъл ЕКУ на 156 JTD без такава система ще може ли да я управлява?
    Че нещо почва да ми става студено...

    Брей от къде я изровихте тази стара тема колеги?
    За 156-цата от подписа ли става въпрос?
    Сигурно ли е, че колата няма такава система?
    Да не би да е само повредена?
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  14. #44
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    То и на мене ми стана чудно дали на моята немога да си ложа такова чудо,да нее с електроника а с прости релета да се стартира и датчик при определена температура от друго реле да исключва?
    Че аз как си я добавих?Естествено, че може,само блокчето трябва да си намериш от някоя морга!
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  15. #45
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post

    Брей от къде я изровихте тази стара тема колеги?
    За 156-цата от подписа ли става въпрос?
    Сигурно ли е, че колата няма такава система?
    Да не би да е само повредена?
    Питай дрифтьорчето де копа

    Да за тази от подписа... Италиянка е и няма такава система.

    Идеята е от някъде да се вземе блокчето, маркучите, окабеляването, да се купят 3 те свещи нови и ако е нужно нови кабели и маркучи (по мярка от старите) та да ъпгрейднем красавицата за зимата.
    Но това само ако може да се напасне както си трябва, не ми се измислят измислени вече неща.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •