Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51

Thread: Върти ми се идея за подгряване на антифриза!

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Има такива свещи. На някои JTD-та. 3 са наброй и подгряват само антифриза. То е достатъчно да подгрее само малкия кръг системата. На 60 градуса да го направи ще е нещо. Ама маслото кой ще подгрее??? Това за антифриза ще го направя и съм сигурн, че ще стане ама маслото като е студено дали ще има ефект от цялата работа не знам.
    Ами какво ти пречи да подгряваш и маслото... 4 л... има 2-2,5 пъти по ниска топлоемкост, в алуминиев картер...
    Айде още един жокер:
    Правилно си се досетил, че трябва да топлиш само малкия кръг тъй като термостата е затворил!
    Веднъж загрял двигателя, отоплителната свещ само ще покрива топлозагубите! Това означава, че трябва да имаш непрекъснат цикъл! Също така трябва да имаш яснота каква ще е консумацията, колко максимално големи ще са престоите в които ще е включена системата, за да знаеш за колко време ще ти "кляка" акумулатора... Може пък вечер да си я включваш в електрическата мрежа ако имаш гараж
    Мисли в тази посока!
    Ако пък, отново се объркаш нещо...
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  2. #17
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Ех ама нямате си друга работа. Навихте ме и мен. Започвам и аз да си търся. Според мен най добре е водна печка, която се пали и с таймер и с дистанционно. Мисля че нова такава на Вебасто е около 3000.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  3. #18
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    или обикновен проточен бойлер, циркулационна помпа и автономно захранване от нек-а
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  4. #19
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Моя гараж е сравнително топъл. Тези свещи искам да ги сложа за да загрява мотора по-бързо. Зимата на контакт да ми направи 30 градуса малкия кръг е достатъчно за добро запалване. После след запалването да работи още време докато стигне 80 градуса и да изключи. Е това ме устройва прекрасно.

    Утре тръгвам по моргите да търся JTD с такова подгряване и да му скопя цялата система.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Моя гараж е сравнително топъл. Тези свещи искам да ги сложа за да загрява мотора по-бързо. Зимата на контакт да ми направи 30 градуса малкия кръг е достатъчно за добро запалване. После след запалването да работи още време докато стигне 80 градуса и да изключи. Е това ме устройва прекрасно.

    Утре тръгвам по моргите да търся JTD с такова подгряване и да му скопя цялата система.
    Ще се наложи май пак да охлаждаме "подгряващ" ентусиазъм!
    Специфичен топлинен капацитет (топлоемкост) на водата:
    4,19 kJ/(kg.K) = 1 kcal/(kg oC) = 4190.02 (W.s/ (kg.oC)
    Казано с обикновени думи за да повишиш температурата на 1 кг вода с 1 градус. за 1 секунда ще са ти необходими 4190 W
    За да опростим сметките ще приемем, че в малкия кръг има поне 1 л вода = 1кг. (и може би ще сме много близо до истината)
    При 12 волтова инсталация това са 350А ток.
    Първо бяха 80 градуса, след това станаха 60, сега са 30 градуса необходима температура
    Приемаме, че нямаме топло-загуби... околната температура е 10 градуса ...
    Следиш ли накъде те насочвам?
    Сега погледни пак по-горния ми пост, опитай се да вникнеш в него и се спри!

    П.П.
    Забравих... за да монтираш свещите ще трябва да пробиеш блока на двигателя!
    Чувстваш ли се достатъчно подготвен за да направиш това?
    Last edited by fade; 13-11-2008 at 11:18.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  6. #21
    започва да се пристрастява revell's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София 0887/ 937636
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Ще се наложи май пак да охлаждаме "подгряващ" ентусиазъм!
    Специфичен топлинен капацитет (топлоемкост) на водата:
    4,19 kJ/(kg.K) = 1 kcal/(kg oC) = 4190.02 (W.s/ (kg.oC)
    Казано с обикновени думи за да повишиш температурата на 1 кг вода с 1 градус. за 1 секунда ще са ти необходими 4190 W
    За да опростим сметките ще приемем, че в малкия кръг има поне 1 л вода = 1кг. (и може би ще сме много близо до истината)
    При 12 волтова инсталация това са 350А ток.
    Първо бяха 80 градуса, след това станаха 60, сега са 30 градуса необходима температура
    Приемаме, че нямаме топло-загуби... околната температура е 10 градуса ...
    Следиш ли накъде те насочвам?
    Сега погледни пак по-горния ми пост, опитай се да вникнеш в него и се спри!

    П.П.
    Забравих... за да монтираш свещите ще трябва да пробиеш блока на двигателя!
    Чувстваш ли се достатъчно подготвен за да направиш това?
    егати, уби целия ентусиазъм на човека с тея цифри
    147 JTD '02

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by revell View Post
    егати, уби целия ентусиазъм на човека с тея цифри
    Тц... при 2.4 JTD на 156 го има направено. И не е на блока. В крайна сметка каквото и да стане все ще помага на мотора да загрее по-бързо.

    Аз също направих редица сметки и сметнах, които се доближават до твоите. Ясно е, че няма да стане това което мислех. Но все ще помага. Както казват лекарите "ако не помогне поне не вреди"

    EDIT: И в крайна сметка се оказва, че системата ще включва след като се стартира двигателя. Така както е оригинално при JTD.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails naread.jpg  
    Last edited by oem; 13-11-2008 at 12:00.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Тц... при 2.4 JTD на 156 го има направено. И не е на блока. В крайна сметка каквото и да стане все ще помага на мотора да загрее по-бързо.

    Аз също направих редица сметки и сметнах, които се доближават до твоите. Ясно е, че няма да стане това което мислех. Но все ще помага. Както казват лекарите "ако не помогне поне не вреди"

    EDIT: И в крайна сметка се оказва, че системата ще включва след като се стартира двигателя. Така както е оригинално при JTD.
    Хахаа... веднага махни този пост защото ще те разоблича от коя система е картинката и ще се изложиш още повече, а че сметки не си правил е ясно още от самото начало!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  9. #24
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Хахаа... веднага махни този пост защото ще те разоблича от коя система е картинката и ще се изложиш още повече, а че сметки не си правил е ясно още от самото начало!
    Пффф...

    Дай да видим какво ше разобличиш...

    За твое сведение аз съм достатъчно подготвен за всичко. Ако трябва и печка на дърва ще си сложа под капака.

    http://82.147.141.68:7080/navi?COUNT...ROUP&ALL_FIG=0
    Last edited by oem; 13-11-2008 at 12:55.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Пффф...

    Дай да видим какво ше разобличиш...

    За твое сведение аз съм достатъчно подготвен за всичко. Ако трябва и печка на дърва ще си сложа под капака.
    Човек, би могъл да ти завиди на самочувствието!
    Тази система подгрява електрически топло-носителя преди да мине през топло-обменника на отоплителната инсталация на салона! Прави се защото дизеловия двигател загрява бавно. Целта е да се осигури комфорт на тебе, а не на двигателя!
    Спести си сега обясненията как всъщност това помага и на двигателя защото са... леймърски
    Това за дървата и въглищата ще го оставя без коментар!

    П.П.
    Само внимавай да не получиш някое предупреждение за спам!
    Last edited by fade; 13-11-2008 at 13:51.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  11. #26
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    още един безумен пост и отивате във вицове !
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Човек, би могъл да ти завиди на самочувствието!
    Тази система подгрява електрически топло-носителя преди да мине през топло-обменника на отоплителната инсталация на салона! Прави се защото дизеловия двигател загрява бавно. Целта е да се осигури комфорт на тебе, а не на двигателя!
    Спести си сега обясненията как всъщност това помага и на двигателя защото са... леймърски
    Това за дървата и въглищата ще го оставя без коментар!

    П.П.
    Само внимавай да не получиш някое предупреждение за спам!
    Просто искам мотора да двига по бързо температура в студовете. Не да чакам 20 мин докато задуха топло. Защото аз тръгвам от къщи за работа и стигам и тя е на 70 градуса. Паля я вечерта отивам со в къщи гася я на 70 градуса. Излизам вечерта на кръчме и докато стигна до кръчмето тя пак не може да загрее. И естествено ауспуха ми е черен от зад и разхода ми не знам как е, но миналиа месец минах 430 км с един резервоар. Лятото минавах почти 500. Просот искам да помогна на мотора да достигне работна температура по бързо.

    Разбрах, че предварително загряване няма как да направя без да си купя допълнителна печка. Но да дам 3000 лв. за печка и да я сложа на кола за 7000 лв. малко не върви.

    Аз за това питах тук какво да направя защото аз самия не знам какво трябваше да направя. А вие тука се правите на не знам какви.

    Не искам някой да ми каже "бе няма да стане.. не се занимавай" аз искам да се занимавам и ще го направя. И ще работи. За това който не иска да ми помогне, то поне да не ми пречи.

    Айде без лоши чуства.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    няма как да стане без да ползваш външен източник на енергия
    те това е
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #29
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    няма как да стане без да ползваш външен източник на енергия
    те това е
    Ще взема 3 свещи. И ще им ги пусна в 2 литра вода и ще видя за колко време ще стопли водата. Като ще ги направя с фазово подаване на ток и ше ги редувам. Като целта ще е и трите да са максимално нагрети и в съшото време да не ползват едновременно захранването.

    И ще видим какво ще се получи. Ако стане стане, като не здраве да е
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #30
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ще взема 3 свещи. И ще им ги пусна в 2 литра вода и ще видя за колко време ще стопли водата. Като ще ги направя с фазово подаване на ток и ше ги редувам. Като целта ще е и трите да са максимално нагрети и в съшото време да не ползват едновременно захранването.

    И ще видим какво ще се получи. Ако стане стане, като не здраве да е
    Ти закона за запазване на енергията чувал ли си го?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •