Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Защо ми е замръзнала ръчната....

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    48
    Posts
    209

    Default

    от личен опит знам ,че не се ли използва ръчната- замръзва ,клеясва и т.н. ако не се използва при всяко спиране а само от време на време смазката в жилата неможе да се раздвижи. дори съм виждал заяла ръчна през лятото. аз например лятото ползвам ръчна при всяко спиране
    а не само по наклон.Зимата обаче като паркирам вдигам я и я връщам без да я оставям дръпната един вид си я раздвижвам и мога да кажа че последните 4 години не съм имал проблеми с ръчната зимно време.Ако обаче облицовката на жилата е нарушена то ръчната ше замръзва със сигурност. близо до вкъщи има едни завои ,които на дъжд и най вече на сняг почти винаги ги взимам с ръчна , а зацелта ми трябва изправна ръчна

  2. #17
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Абе да ви кажа и моята беше замръзнала вчера сутринта в свалено положение - така че май си е характерно за 145. Спирам пред магазинчето за цигари и си викам:, "Ще оставя колата запалена да се топли" опитвам да дръпна ръчнати и...изненада тя замръзнала не мърда. После си се размрази сама.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  3. #18
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    към всички на които им забръзват ръчните
    от някъде ви влиза вода между кожиха на филото и самото жило затова замръзва
    проверетге къде е скъсан кожуха и си го оправете
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #19
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    към всички на които им забръзват ръчните
    от някъде ви влиза вода между кожиха на филото и самото жило затова замръзва
    проверетге къде е скъсан кожуха и си го оправете
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  5. #20
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin
    Quote Originally Posted by търтей
    към всички на които им забръзват ръчните
    от някъде ви влиза вода между кожиха на филото и самото жило затова замръзва
    проверетге къде е скъсан кожуха и си го оправете
    Освен това има едни гумени маншончета който имат за цел да предотвратят влизането на вода ако са скъсани което е чест проблем или извадени ръчните замръзват. намират се там където свършва жилото в, спирачният апарат и по средата там където се разделя от едно на две жила.
    Моита ръчна няма ядове а на ланчата миналата година замръзваше и аз напролет смених едното жило и оправих маншончетата и сега е ок.
    А за връткането ми то става и без ръчна бе колеги оня ден ходих на витоша и беше мноо яко.

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    43

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Quote Originally Posted by Kostadin
    Quote Originally Posted by търтей
    към всички на които им забръзват ръчните
    от някъде ви влиза вода между кожиха на филото и самото жило затова замръзва
    проверетге къде е скъсан кожуха и си го оправете
    Освен това има едни гумени маншончета който имат за цел да предотвратят влизането на вода ако са скъсани което е чест проблем или извадени ръчните замръзват. намират се там където свършва жилото в, спирачният апарат и по средата там където се разделя от едно на две жила.
    Моита ръчна няма ядове а на ланчата миналата година замръзваше и аз напролет смених едното жило и оправих маншончетата и сега е ок.
    А за връткането ми то става и без ръчна бе колеги оня ден ходих на витоша и беше мноо яко.

    Замръзва точно заради тия неща и защото е студено

    Какъви са ви ядовете има си лек и за таа работа. Кат замръзне фащаш лоста, натискаш му копчето и бой: нагоре-надолу, нагоре-надолу (също като оная работа ) докато не се разлепи от леда и газ до ламарината.

  7. #22
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Е тва е убаво ама да не се скъса жилото.........
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    43

    Default

    Па не знам ама до сега още не ми се е случило да опиньам и да се скине , на бая машинки сам го пробвал, работи безотказно зависи колко си напорист. Теглиш и квото стане.
    Между другото, чини ми се дека като дръпнеш ръчната така или иначе е бая силно. Еба го и леда да не е по як от челюстите на спирачните апарати- един бог знае и стари жени!.

  9. #24

    Default

    КО ИМА МЯСТО ДАВАШ НА ЗАДНА СКОРОС МАЛКО .ПОПРИНЦИП ЗАМРЪЗВАТ ЖИЛАТА.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Освен това има едни гумени маншончета който имат за цел да предотвратят влизането на вода ако са скъсани което е чест проблем или извадени ръчните замръзват. намират се там където свършва жилото в, спирачният апарат и по средата там където се разделя от едно на две жила.
    Тея маншончета продават ли се някъде по магазините, т. е. има ли смисъл да тръгна да търся, че при мен едното го няма?
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  11. #26
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by нидобърски
    Па не знам ама до сега още не ми се е случило да опиньам и да се скине , на бая машинки сам го пробвал, работи безотказно зависи колко си напорист. Теглиш и квото стане.
    Между другото, чини ми се дека като дръпнеш ръчната така или иначе е бая силно. Еба го и леда да не е по як от челюстите на спирачните апарати- един бог знае и стари жени!.

    Имаш много странни начини за ремонт на Алфа Ромео
    А когато ти замръзне вратата какво правиш - трошиш стъклото или използваш щанга
    Без лоши чувства колега, ама по-лесният начин е да се отремонтира жилото или да се смени

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    43

    Default

    [quote=Dodo 155]
    Quote Originally Posted by "нидобърски":2eer8x00
    Па не знам ама до сега още не ми се е случило да опиньам и да се скине , на бая машинки сам го пробвал, работи безотказно зависи колко си напорист. Теглиш и квото стане.
    Между другото, чини ми се дека като дръпнеш ръчната така или иначе е бая силно. Еба го и леда да не е по як от челюстите на спирачните апарати- един бог знае и стари жени!.

    Имаш много странни начини за ремонт на Алфа Ромео
    А когато ти замръзне вратата какво правиш - трошиш стъклото или използваш щанга
    Без лоши чувства колега, ама по-лесният начин е да се отремонтира жилото или да се смени [/quote:2eer8x00]

    Прав си, ама като замръзне преди да го отремонтирам нема да чекам времето да се сгрее, я ако е януари.

    Аааа, за вратата си има козметика

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •