Results 1 to 8 of 8

Thread: ръчен масур

  1. #1

    Default ръчен масур

    вече взе да захладнява и скоро ше има сняг, та викам да постегна ръчната шото не стаа само с рязко въртене на волана, не е толкова ефектно тая въпроса ми е , всъщност не знам дали е въпрос ама нешо такова, абе ръчната ми неще да се пуска до долу стига до някво положение и предполагам остават 2-3 зъба да слезне до долу и отдолу нея виждам няква гайка на няква шпилка, таа гайка гайка като се стегне и ръчната ли се стяга или тва е за регулиране на кое колело да затяга повече, пък тя даже и ваобще не фаща като я опъна , каде да търся проблема ? на тая снимка се вижда горе долу на кво положение е като съм я дал максимално на долу !
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Изображение069.jpg  
    Last edited by MaVrUt; 10-11-2008 at 20:06.
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  2. #2
    164 TWIN SPARK nachkata's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    353

    Default

    Колега и моята е така има още мъничко да слезе ама няма братче

  3. #3
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Аз съм вашия човек.Значи до скоро имах същия проблем с тази стърчаща ръчна и недоумявах защо неще да се върне.Ами защото се опитва да се откъсне от купето късайки ламарината и деформирайки я.И след като вече 2 пъти заварявам и укрепвам купето си реших проблема.
    MaVrUt ----С натягането на гайката, натягаш ръчната, възможност за баланс на L<>R,демек да си регулираш ляво дясно няма.Ако и с натягане не почва да държи задните ти апарати са за ремонт.Те са като на А4,А6,А8,голф2,3,4 и много други.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  4. #4
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Да се присъединя и аз със съвет...

    Основата на ръчната потъва в задния край и за целта си изрязвате 2 парченца ламарина едното да е по-дебело и по-широко.Сваляте бастуна на ръчната,по-малкото парче се подлага отдолу,а по-голямото отгоре на ламарината на пода така че да се получи като сандвич.Салама в случая ще е ламарината на пода.Като се стегнат двете планки ще изправят огънатата ламарина.Подлагайки по-високо парче отгоре то ще наведе допълнително ръчната в предния край надолу и работата ще заспи завинаги.Захваща се основата на ръчната както си е била преди и сте готови.

    П.П. щом се е стигнало до там значи ръчната е натягана зверски което ме навежда на мисълта,че механизмите на апаратите са блокирали.

    Успех с начинанието!
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Да се присъединя и аз със съвет...

    Основата на ръчната потъва в задния край и за целта си изрязвате 2 парченца ламарина едното да е по-дебело и по-широко.Сваляте бастуна на ръчната,по-малкото парче се подлага отдолу,а по-голямото отгоре на ламарината на пода така че да се получи като сандвич.Салама в случая ще е ламарината на пода.Като се стегнат двете планки ще изправят огънатата ламарина.Подлагайки по-високо парче отгоре то ще наведе допълнително ръчната в предния край надолу и работата ще заспи завинаги.Захваща се основата на ръчната както си е била преди и сте готови.

    П.П. щом се е стигнало до там значи ръчната е натягана зверски което ме навежда на мисълта,че механизмите на апаратите са блокирали.

    Успех с начинанието!
    ах тая италянка, хем дете возила и на работа ходила само, глей ти, ми то че аз нема да се фана да я прая , но ше го имам ф предвид ако майстора се запъне некаде, м/у другото беха ми казали че може би са ми блокирали апаратите ама не вервах, мерси за съветите !!!
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  6. #6
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Апарата може и да не ти е блокирал,а само м-ма за ръчната в апарата.Блокират от нередовна употреба.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  7. #7
    164 TWIN SPARK nachkata's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    353

    Default

    Благодаря за акъла колеги събута ще се разправяме с тая ръчна в гаража

  8. #8
    155 team icedoc's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Най-бандитския квартал
    Posts
    505

    Default да

    Quote Originally Posted by MaVrUt View Post
    ах тая италянка, хем дете возила и на работа ходила само, глей ти, ми то че аз нема да се фана да я прая , но ше го имам ф предвид ако майстора се запъне некаде, м/у другото беха ми казали че може би са ми блокирали апаратите ама не вервах, мерси за съветите !!!
    Дано не скъсаш и тръбичките ... зимата
    Алфа Ромео 147 2.0 Selespeed НА ЧАСТИ 2 БРОЯ
    АЛФА РОМЕО 156 1.6 Т.С. НА ЧАСТИ
    АЛФА РОМЕО 147 1.6 Т.С.ЕКО НА ЧАСТИ
    eX Alfa Romeo 164 Super 2.5 TDi , 155 2.0 , 75 2.0

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •