Results 1 to 9 of 9

Thread: Акция "Светлина" 2

  1. #1
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default Акция "Светлина" 2

    Снощи като си тръгвах от работа и пуснах фаровете се оказа, че не ми свети левия на къси светлини. Като оставих колата на паркинга обаче фарът беше светнал Може би след паветата на семинарията и релсите на гара Пионер (където за втори път щях да се пребия снощи, но няма да ви го разказвам този случай, че ще стане ясно къв съм bassтун понякога...)
    Питанките са:
    1. Мога ли да приема със 100% сигурност, че проблемът е в крушката? Да не купя ламби и да се окаже, че са виновни некви жици? (btw сегашните ми крушки не ги знам кви са, но светят доста силно и с ярка бяла светлина - доволен съм от тях);
    2. Има ли място, където мога да си купя Филипс (понеже бидоха похвалени в една друга тема) и да ми ги сложат направо?

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    за слагане не знам но филипс има срещу гаража на убо

    иначе като го разказваш може да е и лош контакт на крушата и кабели и доста неща
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    другия път като не запали ходи го чукни лекинко е така - а ако не стане - така -
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  4. #4
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by alf
    другия път като не запали ходи го чукни лекинко е така - а ако не стане - така -
    Пробвах само първия начин, ама не даде резултат. Вторият е твърде брутален, особено при евентуална честа употреба

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Моя ляв къс изгоря на Италфеста, после сложих Филипс Найт Гайд, много добра светлина наистина.5 след слагането в гаража на Петко, той видя че не свети, и се оказаче пружинката която притиска крушката се е откачила, та си е възможно от дупките да се отхлабва фиксиращия механизъм

  6. #6
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Мдаааа... тогава по-добре да се погледне какво се случва вътре, преди да пазарувам крушки.
    Понеже съм много "праволинеен и целенасочен", въобще не разгледах фара отвътре като отварях за регулиране на височината преди време, та не знам дали ми е по силите да се справя сам с проверката...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    И аз не знаех, и продавача във Филипс ми ги сложи, после Петко, нещо опипом я оправи, а аз видях целия механизъм на счупения ми фар, обаче на 155 сигурно има разлики

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    205

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    Мдаааа... тогава по-добре да се погледне какво се случва вътре, преди да пазарувам крушки.
    Понеже съм много "праволинеен и целенасочен", въобще не разгледах фара отвътре като отварях за регулиране на височината преди време, та не знам дали ми е по силите да се справя сам с проверката...
    Щом ще гледаш, направо купувай 2 броя, че да са еднакви ;-D
    При мен избуха едната. Отварям да видя ква е, то се оказа че е точно тази дет се сваля по-трудно. Затова разбазиках здравата, след слагането обратно, вече не работеше и тя (най-вероятно щото я пипах с пръсти там дет не трябваше) :-))))
    Та каквито и да са ти, според мен трудно ще намериш една нова от същия вид баш. И се бях наточил за крушки по 3-4 лв, то се оказа че ми отидоха всички кинти за 2 кирливи лампи. >:(
    ‘96 155 2.0 16v ts 150 bhp sport - чукнато, продъъ се на части

  9. #9
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Въобще не съм си и помислял да купя само една крушка )

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •